Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szerintetek milyen fajta...

Szerintetek milyen fajta kutya lenne nekem a tökéletes?

Figyelt kérdés
Energikus,vidám,aktív ember vagyok és hasonló tulajdonságokkal rendelkező kutyust szeretnék.Családi házban élek a szüleimmel,az öcsémmel és két macskánkkal,tehát az is szempont hogy a cicákkal jól kijöjjön.Közepes esetleg nagyobb méretű kutyát szeretnék,és 2-őt,úgyhogy jó lenne ha könnyen kijönnének egymással.Ezen kívül még az fontos számomra,hogy egy gazdás kutya legyen,bátor legyen,ha baj van megvédje a családot.
2014. júl. 24. 21:07
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
48%

"Ezen kívül még az fontos számomra,hogy egy gazdás kutya legyen,bátor legyen,ha baj van megvédje a családot."

Egy családon belül hogyan is képzeled az "egygazdás" kutyát?

Bármilyen fajtánál is maradsz majd, a bátorság nem csak fajtafüggő, hanem a kutyának, mint egyednek a tulajdonsága. Egy fajtán belül is van bátor, és félénk kutya is. Jó helyről, jó kutyát kell választani, bármilyen fajta is .

2014. júl. 24. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.Nagyon jól nevelt,engedelmes kutyusok voltak,igazi kis energiabombák.Azért szeretnék fajta tisztát mert egy menhelyi kutyusnál sosem lehet tudni hogy alkalmas lesz-e a feladatra amit neki szánok.Ha nem számítana hogy meg tudjon védeni,szívesen hoznék haza menhelyi kutyust.
2014. júl. 24. 21:49
 13/24 A kérdező kommentje:
Úgy értem hogy nekem fogadjon szót,első sorban mindig az én szavam számítson neki.
2014. júl. 24. 21:51
 14/24 anonim ***** válasza:

Miként érted a megvédést?

Távoltartásra igen jó a bőszen ugató, nagytestű kutya. Kerítésen belül akár foghat bárkit meg kutya, de pl két-három emberrel szemben már kisebb az esély.

2014. júl. 24. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 A kérdező kommentje:
Úgy értem,hogy sajnos a környékünkön az utóbbi hónapokban gyakoriak lettek a betörések.2 ember csinálja őket,2 vékony alkatú 18-22 körüli roma gyerek,sajnos eddig nem sikerült őket kézre keríteni.Anyukám nagyon fél tőlük,ezért a védelem inkább az ő elvárása.Nekem is fontos természetesen hogy ne puszival fogadja az illetőt aki be próbál mászni a kerítésen.
2014. júl. 24. 21:57
 16/24 anonim ***** válasza:
100%

Az ilyen fajta betörőknél a nagytestű, nagyhangú kutyák egészen jól beválnak távoltartásra.

Bár, ha kölyköt veszel, jó ideig nem sokat tudnak még védeni.Pár hónapig őket kell a lopástól megvédeni.

2014. júl. 24. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
100%
A két betörő megfogásához meg össze kellene fognotok a környékbeliekkel. Egy-két kamerát feltenni, kitenni valami csalit és mehet a film. Aztán a rendőrség jöhet.
2014. júl. 24. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
utolsónak igaza van, ha már jobb lenne ha most tudna házat őrizni nézzetek körbe fajtamentéseknél, és a 2 kutyából az egyik már alapból felnőtt lenne? így kicsi az esély hogy ellopnák a kicsiket
2014. júl. 24. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
56%
Áhh, elszánt betörő könnyen likvidálja a kutyát. Ráadásul az ilyen nagy, tekintélyt parancsoló, területőrző kutyák tipikusan lassan érnek, 1,5-2 év alatt meg talán elkapják ezt a két r0h@dék0t, nem?
2014. júl. 24. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:

Értem. Akkor ajánlom még:

Kuvasz, komondor, rottweiler, kaukázusi....

2014. júl. 24. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!