Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szibériai Husky tulajdonosok...

Szibériai Husky tulajdonosok tapasztalatai?

Figyelt kérdés

Olyan embereket keresek, akiknek fajtatiszta husky-juk van és tőlük kérdezném: tényleg ennyire nagy mozgásigényű a kutya, hogy napi 2 óra futás nélkül szétszedi a házat, kertet?

Mindenhol ezt olvasom, és emellett megdöbbenve látom, hogy az egyik barátom huskyja mennyire de nem igényli ezt a mozgást. Sosem sétáltatják, mégsem rosszalkodik.

Ő cska kivétel lenne, vagy akkor hogy is van ez?



2014. júl. 25. 13:33
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Fajtatiszta husky tulajként mondom, hogy a 2 óra sokszor kevés is.

valószínűleg ismerősöd kutyája a kivétel, vagy már az élettől is elment a kedve a folytonos bezártságtól...

Én az enyémet napi szinten ( bár így a melegben lényegesen kevesebbet) 10-15 km-et futtatom úgy, hogy ő közben engem húz korcsolyán, rengeteg trükköt tud, szóval agyban is folyamatosan fárasztva van, másféle sportokat is űzok, meg bele bele kóstolgatok vele, valamint minden nap viszem kutyák közé, akikkel minimum egy órát futkározik... és ezek után van, hogy este neki áll ugatni, hogy ő még menne...

Napi átlag 4-5 órát foglalkozok vele, hol aktívabban, hol kevésbé aktívan, és igényli is.

Ha meg ne adj isten, egy napra úgy gondolom, hogy veszek ki szabadnapot, és nem megyek vele sehova, akkor van, hogy szó szerint rágja a lábam...

bár, múltkor úgy meghajtottam, hogy nem volt ellenére az egynapos pihi, de azért nem mindig van nekem se energiám, meg időm egy igazi pörgős naphoz

2014. júl. 25. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
A családomnak 14 évig volt szibériai huskyja :). Mindig nagy volt a mozgásigénye, de nagy udvarban tartottuk őt, szóval voltak napok, mikor nem is vittük el sétálni, kiélhette magát :). Igazából nem volt "rossz", soha semmit nem szedett szét, kivétel talán az, hogy néha a vakondtúrásokat felásta. Még élete utolsó éveiben is mozgékony volt, pedig az ízületei már igencsak elkoptak szegénynek. Volt egy ember, aki minden héten egyszer összegyűjtötte a városban élő huskykat és malamutokat, és elvitte őket egy saját maga által épített kocsival "szánt húzni" a nyári időszakban, amikor meg volt hó, akkor persze szánnal :). Még az ilyen kiruccanások után is volt kedve az egész éjszakákat "végigénekelni" szóval azért ténlyeg elég energikus és nagy mozgásigényű kutyák a huskyk :).
2014. júl. 25. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Húha... életkedve amúgy van, csak kifejezetten lusta. Próbáltam már én is vinni sétálni, de hamar elmegy a kedve tőle, ha egyáltalán el lehet indítani. De az udvaron meg játszik, labdázik meg minden, tehát foglalkozva van vele.


Nem terveztem huskyt magamhoz venni, mert ki tudja hogy alakul az életem, tudnék e rá kellő időt fordítani, csak kíváncsi voltam, hogy ez csak egy tévhit e, hogy ennyire igénylik a mozgást. Bár szánhúzó munkakutyáról beszélünk...

Köszönöm a gyors választ! :)

2014. júl. 25. 13:48
 4/4 anonim ***** válasza:
Az nem egészséges husky amelyik lusta futni :) ezt most így látatlanba meg tudom neked mondani.
2014. júl. 25. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!