Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyám nem tud rendesen...

A kutyám nem tud rendesen sétálni pórázon. Hogy taníthatom meg neki? ,

Figyelt kérdés
Mikor kilépünk a kapun elkezd húzni és nem áll meg addig, amíg amíg el nem érünk az utca végéig, ahol tud szaglászni. Már sok módszert kibróbáltam. Azt, hogy megállok ha húz, de nem segített, azt is kipróbáltam, hogy visszafordulok ha húz, de ez sem jött be. Még azt is bróbáltam, hogy magam mellé húzom, de semmi nem segít. Valami ötlet??,
2010. jan. 10. 16:02
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Ha tényleg mindent megpróbáltál, akkor ott van még a szájszíj. Ismered? Arra való, hogy amikor a kutya húz, ez félrerántja a fejét (persze nem brutális módon). Vagy van olyan hám, ami húzáskor felemeli a kutyát.(A két mellső lába felemelkedik.)
2010. jan. 10. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
A hámot bróbáltam, de a szájszíjat még nem. Majd kibróbálom.
2010. jan. 10. 16:48
 3/15 anonim ***** válasza:
enyém is szájszíjjal tanult meg rendesen pórázon menni. sokat segített a szájszíj:D
2010. jan. 10. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
Nekem KLIKKER MÓDSZER jött be! Olvass róla hátha... :)
2010. jan. 11. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

jan fennel és cessar millan írásait olvasd el !

nézd meg a videókat a neten :)


1-kutyaiskola !

2-halti ( szájszíj,más-néven fejhám )( a kutyák utálják , inkább szájkosár helyett használom )

3-egysoros lánc-fojtó nyakörv , visszacsatolva fixre .

ez a legjobb !! természetesen ,amint húz,

rászolni : LÁBHOZ és CSAK A PARANCSSZÓ UTÁN erősen berántod a pórázt .NEM HÚZOD -hanem erősen határozottan gyorsan megrántod !!!2-3-4 × megteszed és a kutya ért a szóbol .

lehet,hogy a kutya hátra-szaltót dob , na akkor túl erősen rántottad :)

amint beáll melléd és melletted sétál dícséret-jutifalat-simi :)

nagytestű erős -makacs kutyáknál a legjobb ( sajnos-tényleg ez a legjobb ) egysoros szöges fojtó, befelé fordítva ! de ehhez nagyon kell tudnod érteni hozzá !!!!!!!kiképzésen is ezt használják !

csak akkor ,ha tényleg tudod kezelni !!

persze ölebekre és 8-10 kg-os kutyákra NEM !

2010. jan. 11. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
A kutyám 25 kg-os és a sima egysoros folytót már hazsnáltam, azt használom most is. A szögeset még nem próbáltam. Tudok vele bánni, de nem, szeretnék a kutyusomnak fájdalmat okozni.
2010. jan. 11. 18:52
 7/15 anonim ***** válasza:
Hát nem tudom, én is szájszíjat használok, de nem tud azzal sem sétálni. Ugyebár ha rövidre fogom nem tud elmenni, de ha hosszúra engedem azonnal megindul. De azért nem szabad feladni. Lehet hogy neked segíteni fog.
2010. jan. 13. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
szöges nyakörvet neee
2010. jan. 13. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Ha kemény kötésű eb, akkor baszhatod a klikkert, a haltit, stb.-it.

Kutyaiskola.

Vagy rendszeresen vidd sétálni, és lefárad.

2010. jan. 13. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

Mi a kutyasuliban a Fennel módszer alapján nem használunk fizikai erőszakot, szöges v. fojtó nyakörvet sem. A kutyát bal oldalra vettük, a normál pórázt rövidre fogtuk, kezünkben jutifalatok, és menet közben azt adogattuk a kutyának, amikor rendesen jött és figyelt ránk. Közben mondtuk, hogy lábhoz. Suliban, oktatáson már nagyon jól megy, utcán azért még nem annyira.

Azt hiszem, kitartással, türelemmel, és következetességgel idővel el lehet érni a célt.

2010. jan. 13. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!