Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan tudom észrevenni ha a...

Hogyan tudom észrevenni ha a kutyámba kullancs van? Milyen nyakörvet, szert ajánlotok élősködők ellen? Mikor van a kullancsoknak szezonja?

Figyelt kérdés
2010. jan. 10. 19:02
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
simogasd végig az egész testét, és érezni fogod. beszélj az állatorvosoddal, hogy mit ajánl kullancs ellen!
2010. jan. 10. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
köszi:)
2010. jan. 10. 19:05
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos ma már egész évben kullancs szezon van. A tavaszi és az őszi időszak az, amikor komoly invázió van,de a többi időben is lehet rá számítani.

Előre látó gazda már egész évben védekezik

2010. jan. 10. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
43%
Ha simogatod észre veszed. Én ki szoktam neki húzni szóval nem kell orvoshoz vinni...Te/ti is ki tudjátok neki venni ha beleszakad akkor vigyétek orvoshoz. Bár a kullancs az állatokra nem olyan veszélyes mint az emberre, az állatnak 95% esélye van rá hogy túléli.
2010. jan. 10. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
A kullancs olyan betegségeket terjeszthet, mint pl a babéziózis, amire nem létezik gyógyszer, és sok kutya belepusztul minden kezelés ellenére is. Szóval védekezni kell ellene, pl spot on termékekkel. Hallottam már ultrahangos kullancsriasztóról is.
2010. jan. 10. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
tavasztól ősz végéig van nagy dömping, de sajna a gyenge telek miatt ilyenkor sem ritka:S ha minden nap foglalkozol vele, könnyen észreveszed, de inkább ne legyen benne... én a kiltix nyakörvet használom, de elég széles mostmár a paletta, van ultrahangos kullancsriasztónk is, de a kettöt együtt használva nem tudom, az mennyire hatásos:))
2010. jan. 10. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Igen, tudom vagyis láttam már, mennyire széles a paletta. Csak sokba kerül a legtöbb. Pl.: Kiltix, Frontline. az Olcsóbb nem jó?

Rövid szőrű kutyáma van, ( amstaff ) könnyű észrevenni szerencsére

2010. jan. 10. 20:49
 8/11 anonim ***** válasza:
Az 500 ft-os termékek sajna semmire sem jók.. de bármit is használj, mindig nézd át a kutyát. Ami olcsóbb még az a porok, valami zöld és talán disznókra szokták tenni, nem tudom a nevét, de az is jó lehet.
2010. jan. 10. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Nem, a noname, Corás, Tescos termékek nem jók, nem hatásosak.

Lehet, hogy egy Kiltix 6000 Ft, de hidd el, babéziát kikezelni sokkal, de sokkal drágább - ha egyáltalán túléli a kutya. Borzalmasan fájdalmas, kínokkal teli fertőzés, rettenetesen megviseli a kutyát, és maradandó károsodást is szenvedhet (pl. máj -, vese elégtelenség).

A Lyme-kór ugyanilyen genyó, sok túlélő kutya idegrendszeri bántalmakkal küzd utána, gyógyszert kell szednie élete végéig.

Nekem megér ennyit a kutyám...

Jó termékek pl.: Kiltix, Advantix, Frontline, Exspot, Scalibor, Practic, Bolfo.


A Kiltix 7 hónapig hatásos, én ezt ajánlom.

2010. jan. 10. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Nekem volt babéziás a kutyóm, szegényt nagyon sajnáltam szerencsére a tünetek megjelenésekor azonnal dokihoz vittük és kikezelte, persze nem volt olcsóság de túlélte :))) Annyira nem viselte meg szerencsére! Mi Exspot-ot használunk, nekünk bevált és nem drága :)
2010. jan. 11. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!