Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ki lehet nevelni a puliból az...

Ki lehet nevelni a puliból az ugatást, és ha igen, akkor hogyan?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy egy alapjában ugatós fajta, de megfelelő lemozgatással és tanítással le lehet szűrni ezeket az ugatásokat elfogadható mértékűre? Az elfogadható mértékűt úgy értem hogy akkor ugasson ha idegent lát és/vagy egyéb fontos, házőrzés kapcsán jelentős alkalmakkor.

A szomszédunknak pulijuk van és éjjel-nappal ugat, tényleg kiakasztó. Viszont szegényt nem sétáltatják, nem foglalkoznak vele és hát nem is adnak neki rendszeresen enni. Olyan szomorú tekintete van, hogy legszívesebben őt fogadnám örökbe egy új kiskutya helyett.

Szóval én is pulit szeretnék, de kénytelen vagyok abban egyetérteni a szüleimmel hogy nagyon sokat ugatnak a pulik. Egyetlen érvemül az maradt hogy hátha sok mozgással és szellemi elfoglaltsággal ezt vissza lehetne szorítani.

Mi erről a véleményetek? Meg lehetne csinálni?


2014. júl. 28. 22:00
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Természetesen. Ha rendesen le van mozgatva, szellemileg is lefárasztva, nem lesz vele gond!:) És az ugatás egyedfüggő is... Nekünk is puli van a szomszédban, ő kifejezetten csendes, pedig még SOHA nem láttam, hogy a gazdija egy percet is foglalkozott volna vele. Sok sikert a kutyushoz!:)
2014. júl. 28. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
63%

Mamáméknak is pulija volt,és egyáltalán nem volt ugatós,csak nagy ritkán lehetett hallani a hangját.

Ők az elejétől kedve rászóltak ha ugatott és megjegyezte.

A mozgás annyi volt,hogy kint volt a kertben és akkor szaladgált,amikor akart,meg az esti etetésnél játszottak vele egy órát(meg persze napközben néha bement a házba pár percre egy kis nasi/simiért,de ez attól függött,hogy mikor vannak otthon és hogy épp mit csinálnak)

Szerintem az a kutya azért ugat,mert enni kér,szóval a figyelmet akarja magára felhívni.Egy normális körülmények között tartott puli nem ugat többet,mint más kutyák.

2014. júl. 28. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
De jó, ez igazán jó hír :) Legszívesebben már a kezemben tartanám a kiskutyám :)
2014. júl. 29. 19:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!