Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szökik a kutyám? Mit csináljak?

Szökik a kutyám? Mit csináljak?

Figyelt kérdés
Vettem egy több mitn egy éves akita inu fajtájú kutyát. Lassan egy hónapja van nálam,de elkezdett megszökni. Az előző gazdája szerinte náluk is szökött mikor elköltöztek és egy hétig egyedül volt a kutya. Akkor szokott rá, mert utána szökdösött. Hogyan tudnám leszoktatni róla? Vettünk neki elektromos nyakörvet ami hol használ hol nem... Nem nagyon figyel rám(pedig csak én etetem és csak én foglakozom vele) Ha kiszökik pedig csak fut előlem hiába hívom.. Mit tegyek? Kiheréltetni nem akarom(kan).

2014. júl. 29. 10:47
 1/6 anonim ***** válasza:
84%
Az ivartalanítás segít de nem oldja meg a problémát. Minden nap el kell vinned sétálni, futkározni máskülönben nem tudja leadni a fölös energiáját és ez lesz a vége.
2014. júl. 29. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Borosta2 válasza:
Betonozd le a kutyát/ csinálj normális kerítést a ház köré ahonnét nem tud megszökni
2014. júl. 29. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Mozgasd le megfelelően és akkor nem lesz ereje az utcán mászkálni! ;) Valamint ivartalanítás se ártana, hiszen ha nem megfelelő a kerítésetek akkor a tüzelés időszakában gyakran kiszökhet.
2014. júl. 29. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
84%
2. Ez nem feltétlenül kerítésen múlik, nekem a korábbi kutyám mindig akkor lógott ki, ha álltam ki kocsival, ezért aztán mindig meg kellett kötnöm amíg kiálltam. Kész műsor volt folyton. Azt mondják az a kutya nem szökik, amelyik jól érzi magát ott ahol van és a gazdája mellett. De előfordulhat, hogy olyan a természete, hogy nem tisztel, nem ragaszkodik annyira. Az előző kutyámat úgy találtuk, szerintem nem véletlen. Imádtam, de egész életében csak úgy mellettem volt, de nem velem. Szeretett, de soha nem volt ragaszkodó. A mostaniakat menhelyről hoztuk. Az első héten az egyik megszökött, inkább a kíváncsiság vitte, alig talált vissza. De amikor visszatalált, látnod kellett volna azt az örömöt. Soha többé nem megy ki azóta. A másik többször kiment, de nem ment el túl messzire. Egyszer amikor elegem lett belőle, mondtam neki, hogy ok. le vagy sz..va, kint maradsz és haza jöttem. Azóta nem megy ki ő sem. Olyan szinten leszoktak maguktól a kimászkálásról ,hogy egy komplett kerítés átépítést úgy megcsináltak nálunk, hogy szabadon voltak egész nap, holott nem volt kerítés. Nagyon ragaszkodnak hozzám, mindig a nyomomban vannak, mint az árnyékom. Ezen kívül az is nagyon fontos, hogy a kutyaiskolában (ugyan nem sokáig jártunk) de a behívást szinte azonnal megtanulták. A "Hozzám" egy csodálatos varázsszó lett. Szóval összegezve: Nem értek a kiképzéshez, de valahogy el kell érned, hogy tiszteljen és veled akarjon lenni. Valamint meg kell tanítani azt a varázsszót, amire bármikor bármilyen körülmények között reagál. A "hozzám" nagyon jó, jól lehet kiáltani, könnyen megértik. Ehhez eleinte két ember kell: Elvezeted pórázon tőled messzire egy másik emberhez, aki megfogja, amíg Te visszasétálsz a kiinduló pontra. Ha beértél, elkiáltod a bűvös szót, a másik ember elengedi. Neked a testeddel kell éreztetned, hogy azt szeretnéd, hogy tehozzád rohanjon. Ölelésre nyújtó karral, vagy a térdedre csapod a tenyered. Elengedhetetlen a jutalomfalat, ha sikeres volt az akció. Az mindig a zsebedben legyen, de ne száraz táp, amit rágni kell, hanem pl. virsli darab, ami könnyen lecsúszik. Szerintem ha a behívás sikerül, nagy előrelépés lenne.
2014. júl. 29. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 sippara ***** válasza:
Ivartalanítás és nevelés. Persze, sokan nyugtatgatják magukat, meg egymást azzal, hogy "hááát, van olyan kutya, aki kevésbé kötődik és szökősebb", de az igazság az, hogy inkább sok az olyan gazda, akihez nem ÉRDEMES kötődni. Ettől függetlenül itt valószínűleg nem erről van szó, alig egy hónapja van nálad, még nem volt ideje semminek kialakulni. Ivartalanítás, kötődés építés.
2014. júl. 29. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Az ivartalanítás jó első lépés. Aztán pedig mozgatás. Amíg nem behívható, addig hosszú pórázon sokat sétáltatni, de ha jó nagy mozgásigénye van, akkor bicaj mellett is nyugodtan futtathatod. A szökős huskym szökőssége akkor szűnt meg, mikor bringa mellett elkezdtem futtatni, szóval sok esetben a mozgáshiány van a háttérben.
2014. júl. 29. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!