Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért harapdál a Amerikai...

Miért harapdál a Amerikai Staffim 8 hónapos és csak engemet harapdál viszont oda csapok neki vagy rá szolok hogy nem szabad. Mit tegyek? Köszönöm előre is a segítséget!

Figyelt kérdés
2014. júl. 29. 15:01
1 2
 1/12 sippara ***** válasza:
76%
Keressetek fel egy kutyaiskolát, vagy egy házhoz járó kiképzőt.
2014. júl. 29. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim válasza:
0%
Engem is harapdált kölyökkorában a simaszőrű foxim, de mondtam neki hogy fúj, ha így se hagyta abba, ráléptem a lábára, akkor már abbahagyta. Szerintem próbáld ki, vagy pedig kutyaiskola.
2014. júl. 29. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
45%

Ja, biztos mindenkinek van rá pénze, hogy rögtön idomárokat béreljen.

Ha odacsapsz, az semmit nem ér, állatokat különben sem bántunk. Ha rászólsz, az csak az értelmes kutyáknál válhat be TALÁN.

Meg kell előzni a harapást, mikor próbálkozik elhúzódsz, vagy befogod a száját. Ha látja hogy sikertelenek a próbálkozásai, előbb-utóbb leszokik róla.


vizsla/12

2014. júl. 29. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim válasza:
15%
Szerintem azért harapdál, mert kölyök, és játszik.
2014. júl. 29. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

8 hónapos kutyához azért nem kell rögtön kiképzőt hívni...

Ha harap, nagy NEM kíséretében otthagyod, vagy amit feljebb is írtak, befogod a száját.

Nekem is 2 staffim van, a másfél éves kölyökként olyan volt, mint egy ritka vad Maugli. Mindenbe beleharapott, ami a közelébe ért, belém is. Én nagyot ordítottam, morogtam, és befogtam a pofáját. Nem erősen, hogy fájjon, de határozottan, hogy tudja, kibe harapott bele.

2014. júl. 29. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 sippara ***** válasza:
55%
Igen, nyolc hónapos kutyához nem kell rögtön kiképző, de ha az egész családban SENKI nincs, aki bármilyen szinten tudna kezdeni valamit a dologgal az odacsapkodáson kívül, vagy legalább utánaolvasni nem lenne rest ennek az egész kutyázás dolognak, ott bizony ivaréréssel egy időben gondok lesznek, pláne egy staffival.
2014. júl. 29. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
55%

Persze, tudom, milyen egy stafford. Nekem is van.

Amiatt írtam, hogy nem kell kiképző, mert reménykedem, hogy valaki a családból foglalkozik valamicskét a kutyával, vagy legalább tanítja valamire. A remény hal meg utoljára... :)

2014. júl. 29. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 sippara ***** válasza:
55%
Én már nem reménykedem :D illetve azt tapasztaltam, hogy ha bárkit érdekel a kutya a családból azon felül, hogy legyen a gyereknek, akkor nem jut el gyakoriig az ilyesmi, mert apuka látja, hogy a gyereket csócsálja a kutya, leül vele, és elmondja, hogy "Amálka drágám, ha ezt és ezt csinálja a kutya, akkor ezt és ezt kell csinálni, hogy abbahagyja", esetleg meg is mutatja. Negatív vagyok ma, na :D
2014. júl. 29. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
55%

Nem elítélendő a pesszimizmusod, ami itt van ezen az oldalon... Olyan kérdéseket lehet olvasni, hogy a hajam égnek áll. :D

Amálka! xD

Én még próbálok valami jót belelátni a magyarországi kutyatartásba, de lassan belátom, hogy kár érte.

2014. júl. 29. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Nem úgy csapok neki oda hogy agyon is verem...de hát akinek inge nem veszi magára! A többieknek meg köszönöm a segítséget!
2014. júl. 29. 21:25
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!