Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen kutya az ausztrál juhász?

Milyen kutya az ausztrál juhász?

Figyelt kérdés
Hasonlít a személyisége a borderéhez? Egyszer találkoztam eddig ilyen kutyával és igen domináns, bár igaz hogy kan volt. Kb mennyibe kerül? És még egy fontos: idegenhez hogy viszonyul?
2010. jan. 11. 00:12
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Jó kutya :)
2010. jan. 11. 04:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Kb. 150-200 ezer attól függően h mennyire kiállítási minőségű, esetleg színhibás... A bordernél macisabb jellemre is, mint küllemre.
2010. jan. 11. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Remek terelő, bár Magyarországon nem igazán elterjedt. aussie-nek is nevezik.
2010. jan. 11. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Hát még úgyis van pár év amire jöhet. :D De nagyon tetszik a red merle szín. Nem tudom hogy az ritkább-e vagy többe kerül. Amúgy dolgozni szeretnék vele, meg talán kiállításokra menni.
2010. jan. 11. 14:31
 5/13 anonim ***** válasza:

A bordertől kicsit másabb. Picit talán hosszabb az orra és robosztusabb a teste. Nagyon aktív, játékos, okos, jó munkakutya. Agresszív soha nem lehet fajtájából eredendően.


Az ára főként tenyésztőtől/nemtől/színtől/"használati" céltól függ.


Én border tenyésztőknél kopogtattam inkább, de sok helyen már csak azért utasítottak el, mert nem kiállítási céllal szerettem volna kutyust venni tőlük.


Magyarországon nem igazán elterjedt fajta. És biztos hogy 100 ezer fölött van egy kölyök ára.


A szukák általában valamivel drágábbak.

2010. jan. 11. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Remélem azért nem túlságosan borderes a jelleme. Hát akkor elég drága lesz :D Szuka is, red merle is... :D De megéri.
2010. jan. 11. 15:56
 7/13 anonim ***** válasza:

Én ismerek aussit, egyik ismerősömnek van egy borderje és egy aussija (mindkettő kan). Valamivel nyugisabb a bordernél az a kutya és ez általában igaz a fajtára. Viszont az az egyed kicsit makacsabb is, mint a border, de ez viszont szerintem nem a fajta, hanem az egyed jellemzője. Nagyon okosak ők is, ha hasonlót szeretnél, mint a border, de nem annyira izgágát, akkor Neked való! :)

És nagyon szép színei vannak a fajtának, nekem spec a blue merle tricolor a kedvencem. :)

Áruk olyan 100-150 ezer között mozog, de ismerősömék olcsóbban kapták, mert az ő kutyájuk színhibás (aszimmetrikus a fehér folt a fején, a hátsó lábán pedig túl magasan van a fehér rész), így tenyésztésbe nem vonható. Ezért ivartalanítani is fogják a közel jövőben, meg amúgy is hobbi kutyaként tartják.

2010. jan. 11. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Hát azt szeretném ha minnél kevésbe hasonlítana a mentalitása a borderéhoz :D
2010. jan. 11. 16:34
 9/13 anonim ***** válasza:
Javaslom, látogass el kiállításokra, ott megszemlélheted a fajtát és szerezhetsz személyes tapasztalatot.
2010. jan. 11. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Köszi. Elsősorban munkára szeretném. Ez a fajta még nem vált szét munka meg show kutyákra? Mert terelni járok, ott nem nagyon láttam. Egyszer láttam élőben, az etológia táborban-
2010. jan. 11. 17:01
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!