Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ha csak 3-4 napig evett a...

Ha csak 3-4 napig evett a kutyám más tápot, a régihez újra fokozatosan kell hozzászoktatnom?

Figyelt kérdés

Szuper prémium tápot eszik, de nem kaptam meg időben a pénzem egy munkáért, így nem tudtam venni, csak egy 2 kg olcsó tápot.

Nem is igazán eszi. Csórikám csak ma evett belőle valamennyit, nem teljes adagot, 2x de azt is úgy, hogy joghurtot kevertem hozzá.

Holnap érkezik a normális tápja. Keverve adjam, vagy mehet rendesen?


2014. júl. 29. 22:57
 1/4 anonim ***** válasza:

Egyszerre sokat ne adjál neki, mert 3-4 nap koplalás után bármi megfeküdné a gyomrát, de szerintem mehet neki keverés nélkül.

Ha nincsen pénzed prémium tápra, akkor ne vedd neki azt. Menj el egy olyan állateledel boltba, ahol adnak kimérve is tápot. Vegyél több féléből keveset, és nézd meg, hogy melyiket eszi meg. Nálunk a Tesco színes is bejött, pedig finnyásak a kutyáim, a macskáról nem is beszélek. Más boltok saját márkái is jó minőségűek és sokkal olcsóbbak, mint a prémium tápok, pláne a szuper prémiumok.

2014. júl. 29. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Sajnos eddig így vásároltam, több féle tápot kipróbáltam, de mindegyiknél probléma volt. Az egyiktől vakaródzott, a másiktól hányt folyamatosan, a többitől meg hasmenése volt.

Ezért döntöttem, hogy kipróbálunk egy jobb minőségű tápot. Lehet, hogy nem szuper prémium, hanem csak prémium, most hirtelen nem is emlékszem. A lényeg, hogy bejön neki és inkább a középárkategóriába tartozik.

Egy hónapra való adagot szoktam neki venni, csak most valahogy elszámoltam magam.

2014. júl. 29. 23:28
 3/4 A kérdező kommentje:

Meg azért is szeretnék premium tápnál maradni, mert a kutyám hihetetlen változáson esett át, mióta ezt eszi.

A széklete normális, szagmentes, kétszer van naponta

Nem iszik literszámra vizet, így kevesebbet pisil.

A szőre sokkal fényesebb, selymesebb lett.

Nem eszi a füvet, nem szed össze minden "szrt" az utcán


Korábban fél reklám táska kakit szedtem össze naponta, iszonyatos büdös volt,

5 percenként pisilt,

A szőre nagyon száraz és durva tapintású volt, és borzasztóan hullott.

Állandóan füvet evett, meg amit talált.


Szóval akárhogy is, de kispórolom a táp árát.

2014. júl. 29. 23:38
 4/4 anonim ***** válasza:
Nyugodtan add neki a szokásos tápját, nem szükséges a vacakkal keverni. 3-4 nap az semmi, hozzá sem szokik ennyi idő alatt.
2014. júl. 30. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!