Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Való nekem kutya?

Való nekem kutya?

Figyelt kérdés

13 éves vagyok, 4 éve akarok kutyát, a szüleim is akarják, van egy 16 éves testvérem, nagy kertes házban lakunk, Német Juhászt szeretnék, naponta 4x vinném sétálni 2 hosszúra (reggel és este) és 2 rövidre (napközben), mindent elolvastam: a kutya tartását, tanítását, sétáltatásról, a fajta jellemzőiről. Ja és NEM OLX-röl venném a kutyám!

Szerintetek való nekem kutya? Köszi a válaszokat!



2014. júl. 30. 11:09
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Igen, való :-) látom mindent megteszel érte, de biztosan betudod majd tartani azt a 4 sétát? Lehet felelőtlen ígéret magad felé, a szüleid felé és a kutyának sem biztos, hogy kell ennyi, főleg, ha kertes házban éltek. Viszont ha gyakran jársz boltba gyalog, rászoktathatod, hogy olyankor magaddal viszed.
2014. júl. 30. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha ezt valóban betartod suliidőben is, és akkor is ha gimnazista leszel, akkor vállalhatsz kutyát. Ha a szüleid is beleegyeznek, akkor semmi gond, főleg, hogy ők állják az anyagiakat. Egy kutya 100 ezer felett kezdődik remélem ezzel tisztában vagytok. Örülök, hogy nem támogatjátok a szaporítókat!
2014. júl. 30. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
18%
Sztem is való neked. Sztem suli időben elég a két hosszú és délután egy nagy játék. :-) a #2re meg ne figyelj nem annyi egy kutya. Nem kell törzskönyves sztem de ezért is lefognak hurrogni.
2014. júl. 30. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem lesznek bajok suli közben? Vagy ráunsz?
2014. júl. 30. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
de annyi egy kölyök minimum, vagy veszel szaporítótól és ötször annyit otthagysz a dokinál, ha a szüleid válalják keress tenyésztőt, ha nem fajtamentőknél nézzetek körbe vagy menhelyeknél. Azt vedd figyelemben hogy nj munkakutya, így sok logikai, agyi lefoglaltság is kell. Ha betartod, esőben,télen,hóban a sétáltatást, és azt is figyelembe veszed hogy egy kutya 15 évig is elél. Akkor hajrá! :)
2014. júl. 30. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Köszi mindenkinek :D ! 4. Nem szoktam járni különórákra így lesz bőven időm a kutyusra, tuti nem unok rá, a pénzügyiekkel nem lesz gond! szüleimmel megbeszéltem, hogy az oltásokat nekem kell fizetni a zsebpénzemből és a játékait és a kutya ára felét. Tenyésztőtől fogjuk venni :)

A sétát remélem be fogom tartani, de attól függ a kutyus menyire igényli.

2014. júl. 30. 12:05
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Kertes házban lakó kutyának elég a napi 1-2 séta ami jó hosszú kell hogy legyen.


Sok ismerősöm reggel kb fél órát játszik a kertben a kutyával/trükk.Este meg 2-3 órás sétára mennek,megszokott kutyás társaságokkal.

Napi 4 szerintem max akkor kell ha azt akarod,hogy kert tiszta legyen.Amúgy nem kell annyi. Napi 1-2 séta bőven elég + a kertben trükk/játék.A panelban tartott kutyákat is azért kell 3x-4x levinni,hogy tudjanak pisilni/kakilni 3-4 sétából egy szokott mindenkinél sokkal hosszabb és tartalmasabb lenni.


13 évesen nem tudom mennyire célszerű egy német juhászt venned, eléggé munkamániások.

De ha a szüleid be segítenek,illetve a tenyésztő is úgy látja neked menne akkor bele vághatsz.Viszont mindenképpen azt javaslom,hogy egy tenyésztővel beszélgess el :)

2014. júl. 30. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Járj vele kutya suliba is jó móka és nézz el kiállításra is vele ha már meglesz. Nem kell nyernie és nem kell attól tenyész állatnak lennie. De nagyon jó móka és büszke leszel rá ha lesz egy két kupa a polcon ami a közös munkátok gyümölcse lesz :) Szerintem való neked kutya ha minden nap fogsz vele foglalkozni és gondozni.
2014. júl. 30. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!