Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ki milyen úszóhámot használ?

Ki milyen úszóhámot használ?

Figyelt kérdés

A kutyánkat hámmal sétáltatjuk (elég jó minőség egyébként), azonban a vizet nem bírja a hám. Ha a kutya vízbe megy teljesen alakját veszti, megnyúlik, száradás után visszaáll eredetii állapotára, de ugye addig lötyög rajta stb.


Tudnátok olyan hámot ajánlani ami úgymond "vízálló", vagyis úszás után sem változik meg?


Nézegettem már ilyen úszóhámokat de azok ugye az egész hátát betakarják és a vízparttól még kb fél óra séta mire hazaérünk és tartok tőle, hogy alatta bepállana a bőre. Plusz nem kell, hogy a vízen tartsa mert kiválóan úszik, tehát csak effektíve a sétához kellene egy jó vízálló hám.


Bocsi, hogy hosszú lett. Előre is köszi a válaszokat.



2014. júl. 30. 22:50
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
Nekünk sima heveder hámunk van, amiben nem sétáltatunk, csak akkor van rajtuk, ha elengedjük őket. Ebben tökéletesen tud úszni, nem nyúlik ki és hamar meg is szárad.
2014. júl. 31. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
Közben meg az jutott eszembe, hogy akkor se "vetkőztetem" le a kutyámat, ha esik az eső. Tehát szerintem elvárható, hogy akár a nyakörv akár a hám olyan minőségű legyen, hogy a víz ne befolyásolja a használhatóságát.
2014. júl. 31. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 Szilvi & Argos ***** válasza:

Nem használok úszó hámot :D

Régen a bányatóban használtam vagy a k9-est, vagy a sima szövet hámot. A k9-es bírta, csak jó büdös lett :D

A sima szövet (nem beleléptetős, nem két karikás) viszont mindig elfordult a hátán és ki is tágult...sétáltatásra se igazán jó.

Duna parti sétához nem is viszek hámot. Ha mégis más úton kerülünk a Duna partra, a k9-es két új hámot leveszem, nem akarom bekoszolni...vigyázok rájuk NAGYON :)

Ami bevált tavaly, az a tescos akcióban vett kutyabiztonsági öv hámja. Azt használtam cangához is anno. Nem csúszik el oldalra, egyszerű-kényelmes-könnyű. Fixen van a kutya hátán...a k9-es-IDC-s is kicsit elcsúszik néha.

Ráadásul azért úszni k9esben nem túl kényelmes, mert a kapocs pont a hónalj mögött van

2014. júl. 31. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!