Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi csináljak? Verjem agyon...

Mi csináljak? Verjem agyon tesóm kutyáját? Vagy előbb utóbb megöli a kutyám?

Figyelt kérdés

Tesóm kutyáját elvállaltam, mert nyaralni van 1 hétig.

Bull terrier. És nincs valahogy megfenyítve, mert wnni adok nwki és a kutyáknak egymástól 3 méterre, és a kutyám, aki vizsla, eszi a saját kaját, és a terrier neki megy!

Rohanok vissza, mert verekedést hallok, a vizsla remegve fekszik, és a bull a nyakát támadta! Rá hajítottam a tápos vödröt, ordítottam rá, és nem állt le! Le kellett róla szednem, és kapott pár pofont!

A vizsla nem vérzett, valószínűleg nem akarta megölni, csak megrángatta!


Másnap, el tettem a kaját, messzire egymástól, akkor oda álltam a vizsla mellé, hogy mutassam, hogy védem! Akkor nem jött oda. Majf percek múlva elmentem erre megint hallom, hogy támadja!

Akkor söprűvel kiszaladtam és megcsapkodtam vele!


A vizsla, nem mer lda jönni, ha mellettem a bulli, és fél tőle, kerüli!

Mit tegyek? Nem tudom külön zárni a kutyákat!

Azt olvastam, majd elrendezésre kerül, a falka rangsor, de a bulli s fekvő megadásra kényszerített viszlát tovább támadja!

Szerintem ez nem normális!

Verjem agyon, vagy mit csináljak? Még 4 napig van itt a kutya!



2014. júl. 31. 17:42
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Külön időpontban eteted őket, és probálod minél távolabb tartani őket egymástol. Miután megjön a testvéred közlöd vele hogy ideje szociálni a kutyáját, vagy kutyasuliba vinni, és többszőr ne válald be.
2014. júl. 31. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
49%
Hát külön szobában kell etetni őket.
2014. júl. 31. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Mivel ideiglenesben van nálad a bull, így etesd őket külön helyiségben! Valahogy muszáj őket elkülönítened és kész. Mást nem tudsz tenni. Esetleg kösd meg a bullit, így nem tud nekimenni a vizsládnak.
2014. júl. 31. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
8%
Mind a két dögöt lapáttal vagy kalapáccsal simogasd erőteljesen addig, mígnem piros folyadék folyik belőlük mindenfele és egyszer csak csend lesz. Ezt követően dobd be őket a disznókhoz, és mondd hogy elszöktek. Ez nem egy hülye módszer.
2014. júl. 31. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim válasza:
100%
Irtad hogy ha te ott vagy nem megy neki a vizslának. Tehát míg eteted ott vagy a vizsla mellett. Ha esetleg nem ették meg az összeset akkor azt mindenféleképp vedd el tölük
2014. júl. 31. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 Szabó Éva Györgyi ***** válasza:

Kanok mind a ketten?

A vizsládnak, ha meg tudod oldani adjál a lakásban enni, úgy, hogy a másik kutyi még az etető tál zaját se hallja meg. A bulli, egyen kint az udvaron, ahogyan eddig is. Figyeld a két kutyus reakcióját. De ne feltűnően, mert a kutyák mindent megéreznek. Csak lazán. Ne azonnal engedd őket egymáshoz a vacsora után. Figyeld meg a viselkedésüket továbbra is. Sajnos lehet, hogy a vizslád ezek után félni fog más kutyáktól. Nagyon érzékenyek. Többet ne vállald el a tesód kutyusát, ha lehet.

2014. júl. 31. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 Szabó Éva Györgyi ***** válasza:

A 6-s vagyok.

Az is nagyon jó megoldás, amit az első válaszoló írt le, sőt a többi is, egy kivételével, (még ha viccnek szántad is). :(

A bulli egyen előbb, és egy kis simogatással nyugtasd őt, (de már tele pocakkal ne futkosson.)

2014. júl. 31. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 sippara ***** válasza:
100%

Persze, adjunk minél több kiváltságot az agresszornak, tanulja csak meg, hogy itt bizony bárkit lezúzhat! Király!


Kérdező, téged se éppen értelek, írod, hogy a probléma nem áll fenn, ha ott vagy, akkor minek hagyod egyedül őket? Egyáltalán minek hagysz egyedül két idegen kutyát etetés közben? A "falka rangsor" ott bizony egy-két napon belül el lesz intézve, ha továbbra sem csinálsz semmit, csak lehet, hogy visítósan, meg vérzősen. Rá kéne szólni a bullra, megértetni vele, hogy nem agresszorkodhat. Ha meg bevéd téged a vizslától, akkor minek engeded magadhoz?

2014. júl. 31. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Vegyél egy láncot és kösd ki Tesód kutyáját kész megvan oldva!
2015. aug. 20. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!