Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Beagle kutyám felcsinálta a...

Beagle kutyám felcsinálta a szomszéd bolognese kutyáját. A szomszéd most kártérítést kér, és azt akarja hogy én fizessem a szüléssel kapcsolatos összes költséget és a kutyák felnevelését. Jogos ez?

Figyelt kérdés
2009. ápr. 12. 20:35
1 2 3 4
 1/38 anonim ***** válasza:
81%
hogyan jutott át a kutyád a szomszédba?
2009. ápr. 12. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/38 anonim ***** válasza:
100%

Ha hagyják, hogy eljusson a szülésig, akkor max a temetés költségeit kell kifizetned, mert, hogy egy bolognese nem fogja tudni megszülni egy beagle-től származó kölyköket az 100%.

Amúgy arról neked kell gondoskodni, hogy a kutyád ne tudjon a területedről elszökni, tehát ha bebizonyítja, hogy az eset miatt őt kár érte, akkor jogosan kérhet tőled kártérítést.

2009. ápr. 12. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/38 A kérdező kommentje:

Hát ők mindenképpen meg akarják hagyni a kölyköket ha már így alakult.

Átásott a kerítés alatt, ilyen még sosem volt... Tök normálisan meg van csinálva a kerítésünk, sehol egy lyuk, de aláásott.

2009. ápr. 12. 20:46
 4/38 A kérdező kommentje:
Amúgy miért ne tudná megszülni? Az egyik embernek az utcánkban tacsi keveréke van, kb 7-8 kg és egy németjuhásztól lettek kölykei, semmi baja nem lett a kutyának, sem a kölyköknek.
2009. ápr. 12. 20:49
 5/38 anonim ***** válasza:
78%
Most légy észnél! Nem vagy hibás abban, hogy a kutyád utódokat nemzett a szomszéd szukájának. A szuka csak akkor veszi fel a kant, ha tüzel. Egy szuka gazdájának kutya kötelessége ilyenkor fokozottan vigyázni a kutyájára, hiszen egy kan, ha szukát érez, akár egy 5-7 m-es kerítésen is képes átugrani. Egy ilyen esetnek egyszer szemtanújvoltam. Ki volt kötve a kis szuka és hopp! A gazda meg csodálkozhatott 7 hét múlva... Szóval mehet a szomszéd, ahova kedve tartja, fenyegethet, de nem lesz igaza. Ne hagyd magad megfélemlíteni! Nyugi!!!
2009. ápr. 12. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/38 anonim ***** válasza:
34%

A tacskó lehet hogy ki tudta hordani a kölyköket. Az egyébként is egy szívósabb fajta. De a bolognese.. Eleve túl van már tenyésztve, ha valami nehezebb kaját kap hasmenése lesz, satöbbi.. A szülés költségei?? Ez még orvost akar hívni, vagy mi?? Egy kutya általában minden segítség nélkül megszüli a kicsiket. Személy szerint az én kutyám 5-6 hónapja szülte az ötödik almot és semmi baja nincs, nagyonis eleven, tegnap este felásta az udvart, most bűnhődik érte :) Habár igaz, ő nagyobb termetű (magyar vizsla), de ismerek olyan embert, akinek palotapincsije van és már nem egyszer fialt. És nincs semmi baja.

Igaza lehet, a baj megtörtént, de akkor ne veled fizettesse ki az egészet. Legfeljebb besegíthetsz a nevelésbe, mivel te ebben nem vagy hibás, mert ezt nem lehetett előre látni. Ugyebár ilyenre ezelőtt nem volt példa. Ha az az ember gondolkodik, akkor meg fogja ezt érteni és ennyi kompromisszumot köthetsz vele.

2009. ápr. 12. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/38 anonim ***** válasza:
89%

Sajnos a felelősség attól függ, hogy kinek a telkén történt az eset. Ha a kan ment át a szomszédba, akkor te vagy a hibás, mert neked kellett volna úgy tartanod a kutyád, hogy az ne hagyhassa el a te tulajdonodat.

Miért nem vetélteti el a szomszédod a kutyát?

Ne hasonlits össze egy tacsi/németjuhász párosítást egy bolognese/beagle-vel. Egyezz meg a szomszéddal, hogy a vetéltetést fizeted. Ha ő a kiskutyák mellett dönt az már az ő baja.

(Ilyenkor jut eszembe a sok "nem ivartalanítom a kutyámat, mert én tudok vigyázni rá". Hát nem tudsz. És más se nagyon.)

2009. ápr. 12. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/38 A kérdező kommentje:
Hát azt mondta nem fog orvost hívni, de ha esetleg császározni kell a kutyát (kb 50 ezer) azt velem akarja majd kifizettetni. Plusz oltások, táp, tehát MINDENT! Természetesen nem fogok neki ennyit fizetni, max tényleg beszállok oltásokba mondjuk, de azért könyörgöm, nem nekem van tüzelő szukám. Csak nem tudom terelheti-e ezt jogi útra. Ja és azon volt kiakadva hogy az ő gyönyörű tk-s kutyája most keverékeket fog szülni az én hibámból. Nem túl komplett a nő...
2009. ápr. 12. 21:26
 9/38 A kérdező kommentje:

Nem, hallani sem akar ivartalanításról, vetéltetésről meg végképp:S

Az ő telkén történt, mivel átásott a kutyám. Amúgy én nem tudtam hogy a bolognese tüzel, ha tudtam volna nyílván jobban vigyázok. Még csak 8 hónapos az a kutya, azt sem tudtam hogy lány, nem vagyunk beszélőviszonyban...

2009. ápr. 12. 21:28
 10/38 A kérdező kommentje:
Ja azt még kihagytam hogy az én beagle-öm 7 hónapos, és 2 hét múlvára van időpontunk ivartalanításra:(
2009. ápr. 12. 21:29
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!