Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen kutyát tudtok nekem...

Milyen kutyát tudtok nekem ajánlani? TÖbbi lent.

Figyelt kérdés
kertes házba élek, nagykertünk van. olyan kutyát szeretnék amit kint lehet tartani télen és nyáron is. A nyomott arcu kutyák kizárva. Olyan kutyát szeretnék aki szereti az embereket, inteligens, nem beteges.

2014. aug. 1. 10:37
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
olyan menhelyre kell menni ahol nem ilyenek a gondozok.
2014. aug. 1. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 A kérdező kommentje:
meglátom még h honan veszem. köszönöm az eddigi válaszokat. és a Golden retriever az nem durva kutya? szval nem harap? könnyen lehet tanitani? idegenekkel szemben barátságos?
2014. aug. 1. 10:53
 13/22 anonim ***** válasza:
golden azaz olyan alap szeretet bomba, általában őt ajánlják első kutyának, mert barátságos,könnyen tanítható, de azért vele is ugyanúgy kell foglalkozni. De azt vedd figyelembe hogy tenyésztőtől vegyétek ott meg min 100E egy kölyök.
2014. aug. 1. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
48%
Menhelyen nincsenek veszett kutyák. Maximum a karanténban de onnan meg úgyse lehet örökbe fogadni, szóval nincs mitől félned. Meg amúgy is ha menhelyről hozol kutyát, az sokkal jobb érzés, mintha tenyésztőtől vennéd (jó sok pénzért), hiszen megmentettél vele egy életet.
2014. aug. 1. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 A kérdező kommentje:
Hát most nemtudom hol vegyem sokan mondjátok a menhelyet és a tenyésztöt. és a Goldinak a szőrét h kell tisztán tartani? és sokszor szokott beteg lenni?
2014. aug. 1. 10:57
 16/22 anonim ***** válasza:

A "veszett" kutyákat ők is külön tartják.

Menj el válassz egyet. Ragaszkodj ahhoz, hogy kivihesd a falkából, ahol kettesben lehettek (természetesen gondozó jelenlétében).

A gondozók sokat tudnak az állatokról, de gyakran akarják őket "eladni" (kicsit szebbeket mondanak).

A fajtajellegzetességeknél az egyéni személyiségjegyek többet jelentenek.

A Mancsrancs pár éve kihozta a kutyát hozzánk megmutatni, az Elek-Ágh menhelynek hatalmas területen rengeteg kutyája van, közte néhány igazán különleges. A Róka nevű vak kutya például tökéletesen tájékozódik és bárhova felmászik.

Sok menhely kér a kutyáért 5-30 ezer forintot. Ha "ingyen odaadják", akkor is illik adni egy zsák tápot, vagy valami adományt.

Kezdőként azt javaslom, hogy valami 15 kg körüli kutyával próbálkozzál. Engem a 25 kg-os első kutyám nagyon megdolgoztatott.

Készüljetek fel, hogy a kerítést lehet, hogy átugorja (1 szabvány 160-as kerítés nem akadály), akkor villanypásztor vagy láthatatlan kerítés segíthet.

Legyen pénz félretéve orvosi kezelésre (Én utcáról fogadtam be, később kiderült, hogy babéziás kutyát).

A lakásbiztosításban célszerű a kutya által okozott kárra is kiegészítőt tenni, de oda kell figyelni, hogy a gépjárműkárok ne legyenek kizárva.

Amit már te is írtál:

Suli

Séta

"fegyelmező 5 perc"

A legfontosabb a szoros kapcsolat közted és a kutya között. Meg kell tudni bízni egymásban. Arra alkalmas helyen el kell tudni engedni pórázról, neki meg hívásra vissza kell jönni játékból vagy harcból is. (nagy munka de megéri)

2014. aug. 1. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ. és te elsö kutyának mit tudnál ajánlani?
2014. aug. 1. 11:14
 18/22 anonim ***** válasza:

Nekem sintértelepről van egy keverék kutyám és semmi komolyabb gond nincs vele. Pár hülye szokása van persze (pl. csoszogó emberekre ráugat, fél a légkonditól), fegyelmezni, tanítani kell, de semmivel sem rosszabb, mint amikor fajtatiszta kutyám volt akit mi neveltünk :)


Ha meg úgy érzed nem bírsz vele egymagad vagy nem tudod, hogyan is kéne megnevelned, akkor tegyél félre pénzt kutyaiskolára vagy házhoz hívható kiképzőre.


Ha fajtatiszta kutyát veszel kölyökként, felnőtt korára az is pokolfajzattá tud válni, ha nem nem neveled megfelelően :)


Úgyhogy ilyen szempontból mindegy, hogy fajtatiszta-e vagy keverék a menhelyről.

2014. aug. 1. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:

16-os vagyok. Nekem vizsla jellegű keverékem van. Imádja a nyüzsit. Villamoson, buszon, kisvasúton imád utazni. A járműveken általában rögtön talál valakit (kisgyerek) aki a fülét vakargassa. A 160 cm-s kerítést helyből ugorja, ezen villanypásztor segített.

Az első idő fizikailag durva volt, amíg megtanult pórázzal közlekedni.

A kutya betévedt a kertbe.

2014. aug. 1. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:

Egy 8 hetes "szabvány" kölyökről nehéz (még szakembernek is) becslést adni a jelleméről. Egy pár hónapos kutya még jól tanítható de már látszik, hogy milyen lesz. Igen az első ingereket nem tőled kapja, de első kutyánál et nem feltétlen hátrány (nagyon könnyű egy kicsi kölyköt elrontani).

Állat választásnál nekem az jött be (amit az etológusok butaságnak tartanak), hogy azok az állatok lettek jó "barátok" (társállatok), ahol az első találkozás alkalmával kialakult a kölcsönös szimpátia. Erre a szakemberek azt mondják, hogy aki hozzád odamegy kíváncsian az mással is is így tesz.

2014. aug. 1. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!