Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy lehet egy kutyét megtanít...

Hogy lehet egy kutyét megtanítani számolni?

Figyelt kérdés

http://www.youtube.com/watch?v=nntGSioZPl0

Szóval aki tud angolul annak nem gond, aki nem, az is megérti. A lényeg, hogy mondják neki, hogy mennyi 8-6 meg ilyesmi és a tappancséval annyit üt az asztalon.


Hogy érti a kutya a szavakat? Vagy a gazdája megsugja neki, vagy mutatja neki? Hogy lehet ilyenre betanítani egy kutyát? Az én kutyámat is megszeretném tanítani...


2010. jan. 11. 19:30
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Már bizonyították, hogy akaratlanul is jeleket sugárzunk a kutyáknak akik ezt meglátják, és azért sikeresek. Pl amikor elér megfelelő számhoz akkor megnyugszunk hogy motsmár sikerülni fog, és ezt meglátja a kutya, pedig nem akaratlagos.
2010. jan. 11. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
9%

xD ha nem vagy kutya betanító(vagy mi a franc)akkor nincs rá egy cseppnyi esély sem hogy ez neked sikerüljön

bocs

am ez még a kutyaiskola tanítóknak is lehetetlen szinte

2010. jan. 11. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
85%
A gazdája jeleket mutat neki. Mondja, hogy 8-6 és kettőt ráz a kezén vagy ilyesmi és a kutya 2-t ugat vagy csap az asztalra. Ezt nagyon nehéz betanítani a kutyának. A gazda ha egyet csap ugat egyet a kutya és ha hármat csap, akkor hármat ugat. Egy okos kutya kell. Ez általában labrador vagy border colie.
2010. jan. 11. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim válasza:
100%

Igen szerintem is jelez neki a gazdi valamilyen módon. Bár erre is elég nehéz megtanítani egy kutyát de szinte bármelyik fajta alkalmas rá, türelem és odafigyelés kérdése. A labrador border collie kettősön jót nevettem, okos fajták de nem kizárólagosan.

Pl. itt egy amstaff, ráadásul magyar:

[link]

2010. jan. 11. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
A kutya látja a gazdi apró jelein hogy meddig kell csinálnia. nem azt látja hogy hányat kell pacsiznia, hanem folyton pacsizik, amíg a gazdija nézése megváltozik, megszűnik a várakozó testtartása...láthattad hogy a kezeit a nő mindíg a combjára tette-ennek komoly oka van:) De a bűvészek sem árulják el az ilyen kulisszatitkaikat:)
2010. jan. 11. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Ez is igaz, mert mikor a kérdést felteszed, akkor kicsit előre hajolsz, majd a helyes válasznál mintegy fellélegezve hátra. Ezt észre veszi, vagy más jel is lehet.


Viszont én olvastam egy kutyáról, aki abakusszal számolt, az orrával tologatta a bogyókat, és mindenféléket tudott rajta. De ez baromi különleges. Olyan, mint hogy a papagáj csak utánoz, de vannak feljegyzések olyanról, aki felismerte a mértani formákat, elmondta, hogy rossz mikor vedlik, és tudott kérni papírt, hogy megtisztítsa a csőrét meg ilyenek. :O


De szerintem ez nagyon ritka, szóval még ha van is valami módszer lehet, hogy 10ezerből egyszer jön be a többinél meg semmi.

2010. jan. 11. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Én erről olyasmit olvastam, mint amit a 20:27-es hozzászóló írt. Van egy könyv, 100 kutyatrükk (vagy valami ilyesmi) a címe, abban is ez van. Megtanítod a kutyádnak, hogy jelre ugasson, vagy dobbantson, vagy amit akarsz, ill. bizonyos jelre ezt abbahagyja. Tehát a kutya nem számol.

Csányi Vilmos etológus írja egy könyvében, hogy valamikor, néhány emberöltővel ezelőtt egy lóról hitték azt, hogy tud számolni. Vizsgálták, tesztelték, és egy szakértő bizottság is már majdnem kimondta ezt a tényt, amikor is egy olyan ember adta a feladatot a lónak, aki nem tudta kiszámolni a végeredményt. Ebben az esetben a ló sem jól dobbantott. Ekkor jöttek rá, hogy az ember olyan apró jeleket bocsát ki magából, amit mi nem, de az állat észrevesz. Mint ahogy előttem is írták, amikor az állat elér a kívánt ereményig, az ember megkönnyebbül, meg még ki tudja, hogy mi látszik rajta. És ezt a ló észrevette.

2010. jan. 13. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Itt van a ló története: [link]


A válasz pedig valóban az, hogy csak azt tudja a kutya, hogy ütögetnie kell a mancsával ebben a feladatban addig, amíg a gazdi nem jelez. Hogy a kutya miket képes jelnek látni, arról vannak érdekes történeteim. Iszonyatosan jó megfigyelőt, olyasmit is képesek jelnek látni, amit én még videón visszanézve se veszek észre magamon. Például egy szemöldök emelést, vagy szemforgatást.


Szóval nem olyan bonyolult ez a feladat, mint amilyennek elsőre látszik. Meg kell neki tanítani, hogy egy jelre folyamatosan kezdjen el dobolni a lábával, aztán egy jelre hagyja abba. És emberek számára minél kevéss észrevehető jel kell hozzá.

2011. nov. 16. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Mit akarsz a kutyából csinálni??Matematikust?
2011. nov. 16. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Sehogy. Azt tudod megtanítani a kutyának, hogy egy bizonyos viselkedést (ugatás, mancsolás, bármi, amit darabra lehet mérni) csináljon addig, amíg te adod neki a "titkos" jelet. Tehát a kutya nem tanul meg számolni, csak te.
2011. nov. 16. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!