Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy lehet egy kutyét megtanít...

Hogy lehet egy kutyét megtanítani számolni?

Figyelt kérdés

http://www.youtube.com/watch?v=nntGSioZPl0

Szóval aki tud angolul annak nem gond, aki nem, az is megérti. A lényeg, hogy mondják neki, hogy mennyi 8-6 meg ilyesmi és a tappancséval annyit üt az asztalon.


Hogy érti a kutya a szavakat? Vagy a gazdája megsugja neki, vagy mutatja neki? Hogy lehet ilyenre betanítani egy kutyát? Az én kutyámat is megszeretném tanítani...


2010. jan. 11. 19:30
1 2
 11/13 zsuzsabazsa ***** válasza:

Kérdezzétek meg Nyitrai Attilát, ő tudja.

Neki volt egy műsora a Duna tv-n, és egy számoló uszkárja is volt.

Végül is a kutya ugat egyfolytában de egy bizonyos jelre abbahagyja.

Tehát ha azt mondod a kutyának mennyi öt meg öt. az elkezd ugatni, te viszont a tizedik ugatásnál egy jellel leállítod,és akkor úgy néz ki, mintha a kutya tudná, hogy öt meg öt az tíz.

2012. máj. 8. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 ismeretlenXDD válasza:
Hát, néhány válasz is igaz, de ha még nem olyan nagy a kutyád, csak akkor van bármi eélyed. a mi kutyunk már nagyobb, de tapasztalat, hogy a kutyáknak nagyon jó ritmusérzékük van. én azt szoktam, hogy elég messze állok tőle, és tapsolom, h milyen ütemben/tempóban fusson közben számolok. néha lassítok, de a számok továbbra is ugyanazok aradnak, néha viszont gyorsítok a tapson, ezért egy idő után, már nem kell taps, csak számolás, és megérti úgy is a tempót. ebben a számolás az, hogy mondjuk azt szeretnéd, h 8-lépést menjen, akkor 8 csíkot húzol, és azokon kell futnia. a 3. csíkhoz(nem muszáj 3., először célszerű sorban végigvenni vele, h melyikhez hány taps tartozik) és 3 tapsolsz, utána odavezeted a 6. csíkhoz, és ott hatot tapsolsz. egy idő után berögzül neki, h hány tapshoz hanyadik(ő szemével melyik) csík tartozik. ilyenkor kezdődhet a játék. tapsolsz 3-at és láss csodát, a kutyus odamegy a 3. csíkhoz. egy idő után megsszokja, h mi mennyi, és nem csak a csíkok segítségével tud "tájékozódni". Remélem jó választ adtam, ha nem akkor sajnálom.
2012. máj. 8. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
Több cikk is íródott már ilyesmiről. Ez amolyan gondolatátvitel. Az első gazdi, aki ilyesmivel próbálkozott jött rá, hogy a kutya arra mutat, amire a gazda nagyon erősen gondol. A kutya nem gondolkozik, nem számol, amikor a gazda rosszra gondolt, rossz jelet sugárzott, akkor a kutya is rossz számra mutatott.
2012. máj. 8. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!