Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szeretnék venni egy stabil...

Szeretnék venni egy stabil idegrendszerű, minőségi tenyészetből származó kutyát, társnak. Az alábbi fajták közül mit ajánlotok: amstaff, akita inu, dobi, németjuhász, esetleg border collie?

Figyelt kérdés

Amstaffra gondoltam, de a fajta szinte mindegy, csak legalább akkora legyen, mint egy dalmata. Annyit szeretnék mindenképpen, hogy őrizze az értékeket és adott esetben engem is, ha szükséges. Legyen egészséges, de nagyon intelligens.

A rottweilertől félek, ha esetleg elrontanám a nevelését, akkor bizonyosan a saját bőrömön érezném meg a következményt.



2014. aug. 3. 14:22
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
53%
Ezek nagyon különböző fajták. Gondolom csak azt nézted, hogy melyik tetszik...
2014. aug. 3. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 sippara ***** válasza:

"Annyit szeretnék mindenképpen, hogy őrizze az értékeket és adott esetben engem is, ha szükséges."


Képzés nélkül erre jó lehet egy jó ösztönű dobi, vagy nj, képzéssel egy jó amstaff is. A border az összes elvárás közül az intelligenciának felel csak meg, házat őrizni, védeni nem nagyon fog.


"A rottweilertől félek, ha esetleg elrontanám a nevelését, akkor bizonyosan a saját bőrömön érezném meg a következményt."


Az a nagy helyzet, hogy ha elrontod a nevelését, a borderen kívül az összes többi is épp olyan veszélyes lehet, mint egy roti. Ha nem bízol magadban ilyen szempontból (meg ilyen habitusú, jó ösztönű kutyával egyébként is), keress egy jó kutyaiskolát.

2014. aug. 3. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 A kérdező kommentje:

Igazából ami tényleg tetszene, az a német juhászkutya és a border collie. A dobermann valamiért nem fog meg annyira, az akitáról meg túl sok az egymásnak ellentmondó leírás a neten.

A staffordshire terrier esetében meg sajnos nem tudom, hogy valóban létezik-e olyan vérvonal, amilyet keresek: a kifejezetten vékony, szép, problémamentesen szelíddé szocializált, intelligens változat. Ebben esetleg van valaki, aki nálam jártasabb?

2014. aug. 3. 14:42
 4/27 anonim ***** válasza:
Akkor nj. A Border nem fog őrizni sosem, ő terelő kutya, egészen másra lett tenyésztve.
2014. aug. 3. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 sippara ***** válasza:
66%
Ebből a vékony meg a szép az, ami a tenyésztőn múlik :) az amstaffokat sosem tenyésztették se harcra, se munkára, valljuk be, a pit "show vonala" a fajta, ahol nagyrészt a küllem volt az első. Az intelligencia egyedfüggő (az meg gazdifüggő, hogy mit hozol ki belőle ;) van nem kifejezetten hiperintelligens kutyaismerősünk, aki ettől függetlenül "okos, ügyes", és van tényleg intelligens, aki "butácska, nevelhetetlen" - a gazdája szerint), a szocializáció meg csak tőled függ. Ha rendesen viszed kutyák/emberek közé, városba, tömegbe, akkor normálisan lesz szocializálva, ha nem, akkor nem.
2014. aug. 3. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
Stabil idegrendszerű, minőségi tenyészetből származó kutyát bármilyen fajtából találhatsz, ilyen szempontból nincsen különbség a roti és a csivava között. Kérdés, hogy mennyit szeretnél vele foglalkozni és hogyan, illetve hogy neked melyik tetszik természetre, küllemre, melyik passzol hozzád. Másfajta foglalkozást igényel pl. egy border collie, mint egy amstaff, más típusú kutyák, neked kell tudnod, hogy hozzád melyik áll közelebb.
2014. aug. 3. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 A kérdező kommentje:

Az előző kutyámmal napi 3 órát sétáltunk, lakásban laktunk, szerintem olykor kicsit kevesellte. Sajnos eleve viselkedészavarosan kaptam meg, és szellemileg nem tudtam lekötni. Egy középtermetü pincser volt.

A német juhászkutya hihetetlenül kedves és intelligens, viszont rendesen el kell foglalni. A mozgás az nem probléma számomra, maximum lecserélem a biciklizés egy részét a kutyára, vagy egy nagyobb részét.

A border collieban az egyedisége és az alkalmazkodókészsége fogott meg, és az intelligenciája, ez esetben talán szemet hunynék afölött, hogy nem őrzi a házat. (Bár a késő esti sétáltatásoknál sokkal nyugodtabb lennék egy olyan kutyával, aki ha kell, morogni is tud, bár ne legyen rá szükség).

Amstaffos ismerőseim első kézből csak egy gyerekkori családi barátom van, a kutyát állandóan békén kellett hagyni és nem lehetett kimondani azt hogy ölj mert állítólag ment volna neki..hátborzongató volt, nem ilyen staffit keresek. Azt hallottam, nagyon intelligensek, de kicsit makacsak, és sok türelem kell hozzájuk. A lakást szétszedik?

Ha németjuhász, akkor lehetséges, hogy feketét veszek.

2014. aug. 3. 14:54
 8/27 sippara ***** válasza:
Igazából ennyire tökéletes az nj és a staffi is, előbbiből nehezebb jó kiállású, jó ösztönű, nem félkör-hátú egyedeket találni (azok is mind munkavonalasok, úgyhogy illik felkötni a gatyát ;)), utóbbinál gyakorlatilag a szülők jellemére (hogyan viselkednek emberrel, kutyával), és a szűrések (HD,ED,gerinc,szem) meglétére kell figyelni. Annyi alapján, amennyit itt elmondtál, én elkezdenék felkeresni tenyésztőket mindkét fajtából, meglátogatnék egy-kettőt és azalatt úgyis kiderül, melyik fajta illik hozzád jobban.
2014. aug. 3. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 A kérdező kommentje:
Köszi, szerintem is az lesz. Nem fogom elhamarkodni, lehet, hogy lesz fél év is, mire meglesz a kutyám.
2014. aug. 3. 15:14
 10/27 A kérdező kommentje:

Próbálok keresni képeket, hogy milyen staffi kellene, de persze most nem találok.

Hasonló:

[link]

2014. aug. 3. 15:24
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!