Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mennyi ételre van szüksége...

Mennyi ételre van szüksége egy szuka border collienak?

Figyelt kérdés
Szeretnék egy border collie-t de nem tudom mennyit kell adni neki enni.

2014. aug. 3. 16:59
 1/3 anonim ***** válasza:
23%

A Border Colliet alaposan gondold meg! Szerintem nem feltétlen neked való.

Egyébként meg minden kutyatáp hátulján van az adagolás, hogy mennyit kell adni neki. Korra és súlyra bontva.

2014. aug. 4. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
73%
Igen, a táp zsákjára rá van írva. A gagyikra nem tudom, hogy rá van-e írva, de nagyon remélem, hogy nem supermarketes szarral akarod eteni. Minimum Josera, de inkább Brit, acana, orijen. Tehát a jobbak.
2014. aug. 5. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Nem is ismeritek, honnan tudjátok hogy nem neki való kutya? Mert feltett egy nagyon fontos kérdést, mielőtt megveszi a kutyát? Inkább kérdezze meg, minthogy aztán rosszul etesse.

Na figyi, általában a tápoknak van egy adagolási táblázata. A border standard súlya 18-23 kg, megkeresed a táblázatban hogy 18-23 kilós kutyának hány dkg tápot kell adni naponta. Nyilván amíg kicsi, nem felnőtt tápot adsz neki, nem is juniort, hanem bébitápot, tehát nem fog előfordulni az hogy az 5 kilós picinek egy 20 kilós felnőtt adagját adod. Elsőre érdemes napi háromszor etetni, amíg még gyenge a gyomra, tehát a tápon feltüntetett napi adagot háromfelé osztod. Később áttérhetsz a napi kettőre, és kihagyhatsz egy napot.

Remélem segítettem, azzal meg ne törődj hogy az idegenek szerint nem neked való kutya, hisz semmit nem írtál magadról, honnan tudnák.

Viszont mindenképp tenyésztőtől vedd azt a kutyát, inkább spórolj érte többet, de legalább a tenyésztőt mindig felhívhatod, ha segítségre van szükséged. Ő fog ajánlani jó tápot, és el fogja mondani, hogyan adagold. Sok sikert!

2014. aug. 5. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!