Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Egy éves félős Corso szukából...

Samoa22 kérdése:

Egy éves félős Corso szukából hogyan lehetne minél gyorsabban felszínre hozni az agressziót? Csak olyan írjon akinek jó tippje van. Feleslegesen szerepelni vágyók érzékeny lelkűek ne fárasszanak. (kutya suli már volt, felesleges időhúzás)

Figyelt kérdés

Van egy 12 hónapos corso szukám. Soha nem bántottam,de baj van az idegeivel,elég, ha rászólok, máris bepisil. Tudom ez kölyökkori sajátosság, amit idővel kinőhet. Eddig szabadon volt a kertben, két másik kutyával él együtt, tehát szocializálódhatott. Arany élete volt idáig.

Mivel őt elsősorban házőrzésre szántam, gondoltam megnézzem, mit tud. Elvittem egy kiképzőhöz, ahol találkozhatott más kutyákkal is Ott derült ki ,hogy egy nagy de beszari kutyám van Egy kis öleb, majdnem kikergette a világból. Később egy felé sétáló 3 éves formájú kisfiú elől menekült el. A felé sétáló csibész ahány lépést tett felé az én kutyám kétszer annyit lépett hátra. Tudom a kutya még fiatal, de ez már sok volt. Ilyen kutyám még SOHA nem volt. Az összes eddigi kutyám karakteres,kemény,idegenekkel barátságtalan,max a jelenlétemben megtűrő jó kutya volt.(keverék,Dobi, Kuvasz,Corso.) Az elöző Corso szukám 4 hónapos lehetett amikor hazahoztam. Meglátta a szomszéd vizsláját és a kerítésnek ugrott, hogy elzavarja. Csak úgy hörgött dühében.6 hónaposan egy haverom feléje ütött. A kutya azonnal nekiment. Ha idegen jött a kutya koppant a kapun. A családon belül viszont egy bújós kis cica volt. Tőle gyengédebb érzékenyebb lelkű kutyát még nem láttam. A Dobim is ha valaki 2 méterre belépett hozzá, már megmutatta az összes fogát .A családot és a házat mindig nyugodtan rájuk lehetett bízni. Az életüket adták volna értünk. Most viszont adva van ez a NYUSZI. Nekem van egy elképzelésem, hogyan hozhatnám elő belőle az olaszos temperamentumát. Viszont kíváncsi vagyok hátha valakinek van jobb ötlete.

Kérem csak olyanok írjanak akik ugyanezt átélték már egy mimóza kutyával és sikerült agresszívvá tennijük. Azt a jó tanácsot,hogy kutyasuli,klikker nagyon sok türelem-felejtsük el. Elöző hozzászólásokban olvastam olyat,hogy ha a kutyád vad lesz akkor téged is szét tép,meg ilyen hülyeségeket. Ilyet csak az ír aki nem ért a kutyákhoz. Más a kutya reakciója a családon belüli emberekhez és más az idegenekhez.,A túlzottan szerepelni vágyók felesleges jó tanácsára sincs szükségem. Nálam a kutyák kerten belül vannak. Kiszökni nem tudnak. Az utcánkba már gyakorlatilag minden második házba besurrantak vagy betörtek. Tudom bármelyik kutyát harcképtelenné lehet tenni,ha nagyon akarják.De az én lelkem nyugodtabb,ha a családdal olyan kutya van aki azonnal támad ha baj van és nem a sarokból kell előcsalogatni ahová elbújt.



#Félős Corso szuka #agresszívvé tétele
2014. júl. 31. 20:18
1 2 3 4 5 6 7 8
 1/78 anonim ***** válasza:
100%
Sok-sok munkával, hozzáértőnek talán sikerülne agresszívvá tenni a kutyádat. De az életben nem lesz olyan, mint amelyikben születetten benne van az egészséges védőösztön. A kutyádnak és a családodnak is az lenne a legjobb, ha tudomásul vennétek, vézen problémás kutyátok van.Mivel fiatal még, jó kiképzővel szép lassan némileg lehet majd csökkenteni a félelmi reakcióit, de nyusziból nem lehet oroszlánt csinálni.
2014. júl. 31. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/78 anonim ***** válasza:
100%
Hát nálad elég fura jelentése van az arany életnek és a szocializálódásnak.
2014. júl. 31. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/78 anonim ***** válasza:
100%

1) A kutyád még éretlen,

2) a csibész egy idióta,

3) vannak olyan kutyák, akiknek egyszerűen ilyen a jellemük és sohasem lesznek határozottak és kemények.


(Én pedig most visszafogtam magam.)

2014. júl. 31. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/78 anonim ***** válasza:
95%

Csak annyi: az előző és a mostani corsód is szar.

Ugyanis a corso (hiába cane corso a neve és nagyon jól tudom, mire használták) nem vérengző vadállat, és nem is nyuszi.

Én SOHA nem csibészeltettem a kutyám. Tanítás nélkül kiváló házőrző. Aki nem jön be, azzal nem foglalkozik. Akit beengedek, annak örül. És egyszer volt, hogy vki engedély nélkül bejött (a kutya már ismerte, volt már nálunk). Vártuk-vártuk a kőművest, miért nem jön. Kinéztünk az udvarra, a kutya szép csendben fogta a csuklóját.

EZ a jó őrzőkutya.

2014. júl. 31. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/78 anonim ***** válasza:
100%
Ja, cc-m van, nem más fajta. :)
2014. júl. 31. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/78 anonim ***** válasza:
53%
Agresszívvá tenni sehogy nem szabad egy kutyát sem.
2014. júl. 31. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/78 anonim ***** válasza:

Valószínűleg nem kimondottan az én válaszomat várod,de………

Ez csak az én véleményem,de valaminek kellett korábban történnie a kutyusoddal ami ezt a félőséget kiváltotta.

Soha egy kutyámat sem tanítottam őrzésre csak az alap engedelmességire és maguktól védték a területet,vagy engem.

Amikor valakire morgott,ugatott megdicsértem kerten belül ,csak ennyit tettem. Utcán meg ha valaki részeg jött ,vagy másik kutyás a sötét erdőbe viccből ijezgetett elém ált magától és ugatott.Szerintem kutya nevelése nagyon függ attól,hogy te milyen leki kapcsolatot tudsz az állatoddal kialakítani.

Bocsi,de te nem családtagként kezeled a kutyádat csak ’’ katonaként aki kap szállást,kosztot azért dolgozzon meg, hajtsa végre a feladatát ennyi.

Én hozzám egy epilepsziás bullmasztiff került ,akinek 2 lövedék volt a fejében,már szürkületkor is félt az erdőben velem jönni.

Öt hónapomba telt mire az alapokat megtanítottam és az önbizalmát feltuningoltam,aztán már beszólt akinek kellett.

A titok nálunk a szer-etet volt !!!

[link]

JAN FENNELL KUTYAPSZICHOLÓGIA

[link]

2014. júl. 31. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/78 anonim ***** válasza:
100%

Mivel írtad, hogy későn került hozzád a kutya, valószínűleg az előéletében kell a hibát keresni.

Az én dobim jelleme sem tipikus, bizonyos típusú férfiaktól retteg, mert az előző gazdája kicsapta az udvarra, aztán mikor a feszült KÖLYÖK kutya kiszabadult és maradandó károsodást okozott a fazon gyerekének,az félholtra verte.

Mióta nálam van, sokat alakult,és még nincs egy éves sem. Eszembe sem jut az ÖV, míg nincs felkészülve rá rendesen lelkileg, egyelőre még engedelmes képzésre sem járunk (és a nagyja már így is megy)

Nálunk a kötődés kialakításával, valamint azzal, hogy éreztetem vele, hogy biztonságban van, szeretetben, nagyon sokat léptünk előre, volt már rá példa, hogy sétából hazafelé "kedves" és "intelligens" munkásemberek szólogattak be közelről és a kutya kitámadt. Persze rögtön utána be is ijedt magától, de ez már előrelépés.

A lényeg, hogy ne testőrként, vagy valamiféle önvédelmi eszközként, hanem családtagként kezeld sé szépen fokozatosan megpróbál majd a kedvedre tenni

2014. júl. 31. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/78 anonim ***** válasza:
100%
A kertben két kutyával felnövés nem szocializálódás. A kutyád egyszerűen nem olyan tökös, amilyennek te szeretted volna, jobban kellett volna kiválasztani a kölyköt, plusz tényleg szocializálni kellett volna, hordani emberek közé, kutyák közé, utcára, tömegközlekedésre, mindenhova, hogy természetes legyen neki a világ, megtanulja kezelni az új helyzeteket, szóval hogy kiegyensúlyozott kutya legyen, és az a kevés ösztöne előjöhessen belőle. Ezt elmulasztottad, úgyhogy most vagy keresel egy rendes hozzáértő kiképzőt, aki ért az éles őrző-védőhöz (bár csodát ő se tud tenni), vagy megpróbálod magad, és teljesen tönkreteszed a kutyát a házi praktikáiddal, mert vagy összeomlik egy életre, vagy rájön, hogy a félénkségét tudja agresszióval kompenzálni, és ha kell-ha nem, támadni fog. Szóval de, kiképző, csak épp nem az első sarki, hanem alaposan utánanézve, hogy ki az, aki arra képes, amire neked szükséged van.
2014. júl. 31. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/78 A kérdező kommentje:
A kutyát a feleségem állandóan dédelgeti.Rengeteg szeretetet kap.De sajnos még túl gyerek.Való igaz én akkor becsülném ha agresszív lenne.(Kerten belül)Csibészelésnél néha kicsit bele csípnek a túlságosan "lusta" kutyába.Így hergelve fel.Az én kutyámmal ezt meg sem merném csinálni.Kiszaladna a világból.Egyetlen egy ötletem van,egy szintén gyáva kutyával játszották el.A TERMÉSZETES viselkedésére alapoztak.Heti egy alkalommal diétáznak a kutyák.Az adott kutya aznap nem kapott enni.Láncra tették.Elé tettek egy jó húsos csontot,de úgy,hogy ne tudja elérni.A segéd lehajolva nyúlkált,kapkodott a kutya felé és elvette tőle a csontot.A kutya aznap csak estére kapott enni.Néhány ilyen alkalom után már védte a kajáját és rátámadt a segédre.Itt agyba -főbe lett dicsérve.Ez adta meg az alapokat a további csibészeléshez.A kutya nem lett bántva,saját maga védte meg a kajáját.Bele lehet kötni a módszerbe,de ettől jobbat ,gyorsabbat nem ismerek.
2014. júl. 31. 21:28
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!