Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért tetszik ennyire a...

Miért tetszik ennyire a yorki, havanese, bolognese fajta mindenkinek?

Figyelt kérdés
Én értem, hogy aranyosak, cukik, kicsik, és mindenkinek más tetszik stb. De "mindenkinek" ilyen kutyája van. Ennyire egyezik az ízlésük vagy csak divat? Mi fogja meg az embereket ezekben a kutyafajtákban? Mi az a tulajdonság ami miatt ennyire szeretik őket?

2014. aug. 3. 17:35
1 2 3 4
 11/32 anonim ***** válasza:
85%
Nekem nem divatból van. Hanem azért, mert imádom a természetét, a kinézetét, és egyszerűen olyan ami :) Minden kutyával jól kijön(most egy dobermannal lakik együtt) :)
2014. aug. 3. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/32 anonim ***** válasza:
93%

Kutyám 1,6 kg, nőni már nem fog. Lehet, hogy mások görcsnek tartják, szerintem nem az. Eszembe se jutott divatból megvenni, azért ő lett, mert ő tetszett, divat ide vagy oda.


Észrevettem már én is, hogy sokaknak nem tetszik. Bár az utcán több van, aki mosolyog, megáll, beszélgetést kezdeményez, de vannak, akik hangosan nevetnek és ciccegnek a kutyának. Ilyenkor megkérdezem, hogy miért cicceg, hiszen nem macska. Olyankor meglepődnek.


Az én kutyám tényleg igazi kutya, kutya lélekkel megáldva, kicsi testben.

2014. aug. 3. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/32 anonim ***** válasza:
94%

Nekem egy Bichon Frise-m(12 éves,12 éve nem volt divat ez a fajta) és egy Havanese-m van.

Nem divatból vettem őket,hanem,mert sok előnyük van.Meg tetszik a jellemük.

Pl mivel kicsik kevesebbet esznek,nem hullik a szőrük.

Több helyre beengednek minket.

Nincs nagy mozgás igényük.


Én is kutyaként kezelem őket maximálisan! Sose álltam be az elkényeztet kutyák birka gazdái közé,akik csak divatból tartják a kutyát.


Sőt a környéken ahol lakom amikor beszereztük a B. Frise-met rajta kívül talán 1 bichon lehetett. Aztán évek múlva lett egyre több,most már minden 3. kutya vmi bichon.

Na meg yorkiból is van egy pár.


Szóval jó részt divatból veszik az emberek ezeket a fajtákat.


De azt mondom tényleg inkább ezek a kicsik legyen divatok,mint vmi komolyabb fajta,mert ha el is rontják őket,nem tudnak embert/gyereket/más kutyát megölni vagy súlyosan megsebesíteni.

2014. aug. 3. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/32 anonim ***** válasza:
Nekem bishon bolognese-m van és nem divatból vettem.Én szeretem a kistestű kutyákat.50-50% hogy divat meg hogy azért veszenek ilyen kutyát mert tetszik nekik a fajta.Nem mindenkinek a bernáthegyi dobermann meg a hasónló kutyák tetszenek.
2014. aug. 4. 02:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/32 anonim ***** válasza:
90%
Akkor én nem vagyok mindenki, mert egyik fajta sem a szívem csücske. Elnézést a rajongóitól.
2014. aug. 4. 05:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/32 anonim ***** válasza:
0%

Szerintem nem feltétlen divatból vesz majdnem mindenki ilyen kutyát, hanem mert a legtöbb lány inkább a kistestűeket szereti, mivel mindenhová magával viheti a táskájában és általában minnél kisebb egy dolog annál aranyosabbnak tartják.

Persze sokan divatból is vesznek, ezek általában szaporítótól, mert nagyon menő a mini Yorkie és a szaporított Havanese manapság.

Személy szerint utálom a kistestűket. Persze nem nézem le aki ilyet tart, de nekem annyira abszurd, hogy a macskáim nagyobbak náluk! Olyan, mintha egy ugató macska lenne a legtöbb ilyen, már bocsánat. :/ Persze lehet, hogy én gondolom rosszul - sőt biztos -, de 20 kg alatt nekem sincs igazi kutya. :)

2014. aug. 4. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/32 anonim ***** válasza:
76%

Most tényleg? Azért nem kutya mert ilyen pici? Mi van ha valaki nem tud bevállalni egy dalmatát? Akkor ne legyen kutyája...Logikus. Mi van ha valaki kisebb kutyust szeretne?

Nálunk a havanese normális kutya ként van kezelve, nem pedig "görcs" vagy gyerekként. Jelenleg kint alszik a kicsi dobermann-nal a kellenben, de ezek mellett kint vagyunk velük játszunk és megyünk sétálni. És a kutya a 4 lábán jön nem pedig kis cipőben és ruhában. Nevelne van, nem pedig csak dísznek vettük.

Le lehet pontozni...

2014. aug. 4. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/32 anonim ***** válasza:
Az emberek az veszik,ami divatos.Amikor a pincsi volt a menő,azt.Amikor a shi tzu,azt.Meg a spániel,vizsla és még sorolhatnám.Ez is olyan luxuscikk,mint ano a mobiltelefon.Az ára is kb annyi.Ha meg nem válik be,lepasszolják és vesznek egy másikat.
2014. aug. 4. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/32 anonim ***** válasza:
A divat alatt azt ėrtem,aminek magas a státusza.Lehet,hogy ronda,de jelenleg az a szép,a cuki,stb.Ahogy valahol a kövér nő az ideál,máshol meg a piszka.Az emberek többsége nem is tudja,hogy társadalmi előítéletek illetve értékrendek alapján választ.Ha ezt nem vesszük figyelembe,a kis keverékek éppen olyan jók lehetnének,mint mondjuk egy yorki.Ahogyan a corgi is trendi volt,de kiver tőle a víz,olyan csúf.
2014. aug. 4. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/32 anonim ***** válasza:

off

#12


Ajajj.. Nekem egy amstaff keverékem van, 28 kilós "kis"lány, és nálam a kutya nála kezdődik és végződik. Töredelmesen bevallom, a tiédhez hasonló kutyákat eddig valóban csak felmosórongynak meg patkesznak/macskának hívtam. De most jövök rá, hogy ez mennyire rosszul eshet a gazdájának. Mintha az én kutyámra mondanák, hogy büdös korcs, miközben intelligens, kedves, tanulékony, hűséges, szeretettel teli jószág. Soha többé nem bántom a kistestű kutyákat. Nyilván valakiknek ők is a barátjuk.


on

Biztosan a divat miatt is. Sok családnál látok, mert a kisgyerek szerint "ooooolyan cuuuuki", meg amúgy jah, a szomszéd bishonjai (így írják?) tök okosak, kedvesek, szóval rendben vannak.

2014. aug. 4. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!