Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen ez a kutyatáp? Jó íze...

Milyen ez a kutyatáp? Jó íze van e, megeszi e a kutya?

Figyelt kérdés

[link]

A kutyám nagyon válogatós, hajlamos otthagyni a drága tápot is



2014. aug. 4. 13:11
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
100%
Kutyának nem olyan az ízérzéke mint az embereknek. Ha egész életében egyfajta tápot vagy egyfajta etetési rendszer szerint eszik sem lesz semmi baja. Sőt, mivel a gyomra sokkal érzékenyebb a miénknél, nem érdemes mindenféle keveréssel-kavarással megterhelni azt. Ez nem ízlik-nem ízlik kérdés.
2014. aug. 4. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 sippara ***** válasza:
70%

"Attól még hogy valakinek fontos az, hogy a kedvence olyat egyen ami ízlik is neki, senkit nem kellene leminősíteni!!!"


Nem minősítettünk le senkit. De az, hogy valaki egy alapvetően monodiétát kiválóan tűrő, viszont változatos, túlfűszerezett szarokat nem annyira toleráló emésztő szervrendszerű állatot "olyannal akar etetni, ami neki ízlik", nagyon sokat elmond a gazda állatismeretéről - illetve annak hiányáról.


"Igen is például nekem is fontos, hogy ne undorodva egyen csak azért mert már két napja nem evett semmit, meg utálja amit elé teszek."


Az, hogy nem hagyom hisztizni a kutyát, nem jelenti azt, hogy "undorodva eszik", ugyanis egyrészt teljesen más az ízérzékelése, mint nekünk, másrészt ugye monodiéta tűrő képesség, mint ezt már fentebb is írtam. A farkas is őzet eszik, vagy őzet eszik. Vagy nem eszik semmit. Nem nagy változatosság.


"Csak valakinek igenis fontos, hogy olyan ételt adjon a kutyájának amit szívesen fogyaszt."


A normálisan nevelt kutya azt fogyasztja szívesen, amit elé tesznek.


"Csak a a kutya tudja eldönteni, hogy ízlik-e a neki az adott étel vagy sem, mert ő eszi és nem mi."


Peeersze. A gond csak az, hogy a kutya azért annyival nem okosabb nálad, hogy azt is el tudja dönteni, mi lenne neki JÓ. Mert a mindenféle gagyi, vagy nem gagyi konzerv/pástétomka NEM jó a kutyának, tele van ízfokozóval, meg vágóhídi SZEMÉTTEL, fogköves lesz tőle a kutya, a túl fűszeres cuccoktól meg gyomorfekélyes. Mondjuk legalább azt eszi, amit akar, igazad van. Azt már csak egész halkan jegyzem meg, hogy körül lehet nézni a hasonló "egye amálka, amit ő szeretne" szülők két tonnás, huszonévesen szívbeteg gyerekei között, és elgondolkodni rajta, akarjuk-e ezt a kutyánknak. De ha igen, még ezzel sincs gond, mindenki azt csinál a kutyájával, amit akar, csak ne mondjuk már, hogy "nem eszi meg", meg "nem szereti", mikor igazából arról van szó, hogy gazdi nulla háttértudással és negatívba hajló kitartással rendelkezik a kutyával kapcsolatban.

2014. aug. 4. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
6%

Kedves sippara!

Látom azért nem tudod elfogadni más véleményét és próbálod megmagyarázni mért neked van igazad!

Kikérem magamnak és mások nevében is akik hasonló véleményen vannak mint én, hogy hozzá nem értő gazdák vagyunk és szerinted mi tönkre tesszük a kutyánkat azzal hogy így etetjük!

Mint írtam, én állatboltban veszem a kutyámnak a pástétomot, ami jelen esetben ami nekünk van 52%-os hústartalommal bír, és mellé Brit tápot eszik. Ami szerintem nem rossz ár-érték arányban.

Sajnos én nem tehetem meg anyagilag hogy ennél többet, jobbat vegyek, és azt sem hogy hússal etessem. (idő és anyagiak hiányában).

De ettől még igenis fontos a kutyám egészsége. A legfontosabb a számomra! És attól még hogy figyelembe veszem, hogy neki mi esik jól és mi nem, nem vagyok felelőtlen állattartó!!!

2014. aug. 4. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
70%
Alapszabály,hogy válogatós kutya nincs,csak nem éhes.Amelyik válogat,azzal dominanciaproblémák is vannak.Minden esetben a falkavezér rendelkezik az étel fölött,a rangsorban alatta állók örülnek,ha valamit kapnak.Ha a kutya válogat,azzal a gazda fölé helyezi magát a rangsorban.Akinek ez megfelelt,így járt.
2014. aug. 4. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!