Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan neveljem, etessem és...

Hogyan neveljem, etessem és mit kapjon most a kutyám?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Most kaptam egy kis kutyát, nem tudom hány hónapos lehet vagy hetes. De kivan nyílva a szeme és tudd járkálni igaz néha bicebóca de aranyos és jól megy. Még az anyuja miatt sírt picit néha mikor megkaptam de már most így délután nem!


Azt kérdezném hogy:

- Mit adjak neki enni? Kis tesóm véletlen macska ennivalót adott neki amibe hús van stb, 5 darab szemet ez nem gond ugye? Anyuék azt mondják hogy nyugodtan ehet majd mindent, meg maradékot is ha nagyobb lesz. De most mit adjak?

- Megfürdettem most, mert bolhás volt de holnap megint megfürdettem és Matador vagy milyen kutyás bolhairtóval be porozom vagy mi, ugye ez nem gond?

- Mit adjak neki inni? Tejet adtam neki legelőször megitta nem volt hasmenése szerette. De már vizet kap.

- Lány kutya mikor várható a tüzelő időszak?

- Ti hogy neveltétek? Már mint én azt akarom hogy játsszon velem. Meg védjen ha netán betörnének stb!


Válaszokat előre is köszönöm!



2014. aug. 4. 17:20
1 2 3 4
 21/31 anonim ***** válasza:
100%

Szia. Meg kellene kérdezned az ismerőseidet mikor született a kiskutya! Tejet ne adj neki mert laktózérzékenyek, sétáltatni csak a negyedik oltás után 1 héttel lehet! Addig is ne engedd hogy más állatokkal érintkezzen, főleg cicával, mert bármit elkaphat tőle.

Ne a legolcsóbb tápot add neki, menj el állateledeleshez, és kérdezd meg melyik tápot alánlják. Otthon már taníthatod alap vezényszavakra akár a szobádban is, virslivel vagy párizsi kockákkal jutalmazd.

Maradékot még ne adj neki, később is csak olyat ami nem fűszeres.

Vigyázz rá, szeresd, de légy következetes.

Fürdetni még nem szabadna (legalábbis nekünk nem engedte meg az állatorvos), és a bolhairtó sampon is káros még neki. A mi dokink sprayyel fújta le, és kb 12 hetes koráig nem engedte fürdetni. Hajszárítóval ne szárítsd!

2014. aug. 4. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 anonim ***** válasza:
100%
Ja és ilyet hogy tegnap is meg ma is megfürdetted, azt soha többet ne tedd! Kutyát havonta egyszer szabad, és csak ha szükséges! Főleg bolhairtóval, nem leugatni akarlak hisz nem tudhattad, de ez egy méregbomba volt neki! Majd a doki megmondja mit hogy csinálj.
2014. aug. 4. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 anonim ***** válasza:
100%

Na akkor kezdjük az elején:


Csak prémiumtáppal etess, pl. Acana, Orijen, Taste of the wild stb.

Ezeknek az ára viszont elég borsos, de vannak pénztárca barátabb prémium tápok is, ha ezekre nem telik. pl. Josera, Brit Care, Brit premium, Happy Dog, esetleg a Premiere nevű táp a Fressnapfban.

Kipróbálhatod a BARF etetést is, ez olcsóbb, viszont eléggé idő és helyigényes. Nézz utána.


NE adj neki Pedigreet, meg semmi hipermarketekben kapható kutyakajának csúfolt valamit, mert semmi tápértékük nincs, tele vannak gabonával és ízfokozóval.

Párizsit, virslit, sajtot jutalomfalatnak adhatsz neki.

Tejet inkább ne.


A bolhák/kullancsok ellen spot-ont vagy bolhanyakörvet vegyél neki.


Vidd el állatorvoshoz, kezd el beadatni neki az oltásokat és a chipet, és vegyél féregtelenítőt.


Ha lehetséges vidd el kutyasuliba, mert láthatóan nem vagy tapasztalt kutyás. 6-7 hónapos korban viheted, de ha megoldható 3 hónapos korában kutyaoviba sem lenne rossz, ha vinnéd a szocializálódás miatt.


A tüzelő időszakot meg se várd, hanem ivartalanítsd, ezáltal megelőzve a nem kívánt terhességet és a súlyos, halálos betegségeket. Ez 4-6 hónapos korban lenne a legjobb.


Ha játék közben erősen harap, felkiáltasz és otthagyod, később pedig visszamész, így megtanulja, hogy nem szabad.

2014. aug. 4. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat!

Mindent megfogadok! Köszönöm szépen még egyszer!

Sziasztok!

2014. aug. 4. 19:58
 25/31 A kérdező kommentje:
Barkácsoltam neki kutyaházat befelé fordulva alszik benne aranyos :)
2014. aug. 4. 20:02
 26/31 anonim ***** válasza:
81%

Ezek szerint nem értettél meg minket, na nem baj, bele fogsz tanulni, csak figyelj!

Amíg nincsenek meg az oltásai, és meg nem engedi az orvos, addig tilos kiengedni az udvarra! Maximum pisilni/kakilni.

Írtad hogy macska is van. A cicák olyan fertőzéseket hordozhatnak amikre ők immunisak, de a kiskutya egy nap alatt belehalhat! Ezt vedd komolyan. Ha nem akarjátok beengedni a lakásba, akkor biztos van garázs vagy sufni vagy valami, de tényleg vigyázni kell rá.

Mi a picinket akkor altattuk először kint mikor megkapta a chipet, úgy reszkettünk tőle, nehogy ellopják. Egy kínszenvedés volt pakolni, takarítani utána, de megérte, mert erős, egészséges.

2014. aug. 4. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 A kérdező kommentje:
Jaj de hogy nincs udvaron! A kutyaházat amit csináltam egy tiszta garázsban van! Ahol nagy a hely meg minden!!! Macska és más állat nem tudd vele érintkezni! Megfogadtam amit mondtatok! Bele tanulok én, persze, kezdő vagyok nagyon :)! Első kutyám de nagyon vigyázok rá. Szépen alszik megnéztem többször is. Inni is vittem neki ha kellene neki!
2014. aug. 4. 20:29
 28/31 anonim ***** válasza:
tegyél fel róla egy fényképet! (www.kepfeltoltes.hu)
2014. aug. 4. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 anonim ***** válasza:
Akkor rendben. Nagyon jó gazdi leszel! ;)
2014. aug. 4. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 A kérdező kommentje:

Délután rakok fel, csak nem sokára megyek dolgozni :)...

Köszönöm én is remélem ^^.

2014. aug. 5. 08:19
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!