Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kuvaszoknak milyen betegségei...

Kuvaszoknak milyen betegségei vannak?

Figyelt kérdés
Gondolkozunk egy kuvasz vételén. Milyen jellemző bajai vannak? Nagytestű kutyaként gondolom a csípődiszplázia is jellemző lehet. Egyéb dolgok? Azt mondták nekem hogy szívós, nem betegeskedő fajta.

2014. aug. 4. 21:35
 1/2 anonim ***** válasza:
Igen, a tenyésztési szabályzat szerint a csípőízületi diszplázia szűrése kötelező. PRA-ra, azaz progressziv retina atrófiára szokták még.
2014. aug. 4. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Viszonylag egészséges fajta, ha jó helyről veszed. A csípődiszplázia a legjellemzőbb örökletes betegség, és ahogy előttem írták, jobb helyeken PRA-ra is szűrnek. Ha szűrt szülők kölykét veszed, jó eséllyel nem lesz gond, ha egy enyhe HDP-je is van, a kutya még mindig teljes életet élhet, csak nem lehet továbbtenyészteni.

Oda kell még figyelni a gyomorcsavarodásra - én ezt kuvasztulajdonosként úgy oldom meg, hogy szuperprémium tápot kap, amiből naponta 400-500 g elég, és 2 részletben elosztva kapja, vagy etetőlabdában, hogy ne hirtelen habzsolja fel. Télen be is áztattam neki, hogy ne a hasában puffadjon fel. És hát evés után pihi van.

A szőrét karban kell tartani - ez annyit jelent, hogy tavasszal-ősszel kikefélni belőle iszonyú mennyiségű régi szőrt, mert a kuvasz szőre csak akkor "önellátó", ha rendesen le tud vedleni. Erre az is jó mód, ha pl. sokat sétálsz vele magas fűben, bozótban, mert akkor "kifésüli" magának. De nem árt, ha inkább kikeféled, sokkal könnyebben viseli a nyári meleget. Egy ismerősöm annyival intézte el, hogy "a kuvaszt nem kell fésülni", egész évben hozzá se nyúlt a kutyához, aztán nyáron meg szerencsétlen komplett téli szőrben pihegett az árnyékban...

Ha a szőre rendben van, nem valószínű, hogy a legyek kikezdik, de ha mégis, azok ellen is kell védekezni.

A toklász is gond lehet, de pont a szőre minősége miatt az én kuvaszomból simán kipereg minden, nem szedi úgy össze a toklászokat, mint pl. egy spániel.

Szóval igazi "kuvasz-betegség" igazából nincs. A szokásos gondok lehetnek, amikre oda kell figyelni, meg hát a nevelésre nagyon nagy hangsúlyt fektetni, mert a kuvasz mégiscsak kuvasz... :)

2014. aug. 5. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!