Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen ez a "kulcslyuk"...

Milyen ez a "kulcslyuk" ivartalanítás?

Figyelt kérdés

most olvastam erről szóval nekem nagyon friss.

valaki el tudná nekem magyarázni hogy mitől más?

vagy valami link is jó,mert nem találtam semmi konkrétat.

köszöntem :)


2014. aug. 4. 22:25
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

szia!


Azt jelenti, hogy laparoszkóppal műtik meg. Talán 4 lyukat vágnak a hasfalba, és nem egy hatalmas egyenes vágás van. Ott vezetik be a műszereket és a kamerát is.Hamarabb gyógyul, az a lényeg.

2014. aug. 4. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Itt meg is nézheted:


[link]

2014. aug. 4. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Hát ez a videó nagyon epic :D Köszi :D
2014. aug. 4. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

érdekes egy videó,azt hittem ennél jobban részletezik :D

de most hogy keresgélek,nekem azt dobta ki hogy csak a petefészket veszik ki.

innentől ergo én sok értelmét nem látom.

szerintem az ivartalanítás úgy a legjobb,ha mindent kivesznek.

inkább legyen egy nagy sebe,mint csak félmunkát kérnék.

az én szukámnak meg se kottyant,jobban szenvedett a gallérral mint a sebbel.gallért ha rá tettem még 1 hét után is hisztizett :D

2014. aug. 5. 12:21
 5/9 anonim ***** válasza:
Ezt hol olvastad? A normális dokik már kivesznek mindent, ilyen módszerrel sincs akadálya, mert a méh alapjáraton elég kicsi, simán kiszippantják a lyukon.
2014. aug. 5. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

nem is tudom merre olvastam!

beírtam a keresőbe hogy laparoszkópos ivartalanítás,és az egyik találatnál írták.

sőt,valahol úgy volt hogy a petefészkeket csak elkötik,a másiknál hogy ki is veszik.

ezek szerint egyik sem igaz?vagyis a kivétel csak félig?

2014. aug. 5. 19:56
 7/9 anonim ***** válasza:
Hát ezt mindig az adott állatorvossal kell megbeszélni, hogy ő hogy műt, de akinek van esze, az kivesz mindent. A legtöbben nem hagynak bent működésképtelen, de elrákodosni vagy más módon megbetegedni képes szerveket a kutyában.
2014. aug. 5. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Ezért nem értettem én se,hogy oké,modernebb és kevesebb macerával jár,de nem éri meg ha öreg korára(vagy hamarabb)mégis elrákosodik,vagy begyullad...

szóval akkor ez csak a maga a művelet neve,mindent ugyanúgy eltávolítanak(attól függ mit kér az ember) :)

2014. aug. 5. 20:35
 9/9 anonim ***** válasza:
Ez a laparoszkópiás cucc csak azt jelenti, hogy kicsi lyukon nyúlnak be, de hogy mit csinálnak utána, az már a dokitól függ. Más műtétekhez is használják, semmi köze az ivartalanításhoz.
2014. aug. 5. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!