Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Aki nem ért egyet az ivartalan...

KGabi0000 kérdése:

Aki nem ért egyet az ivartalanítással, annak mik az érvei?

Figyelt kérdés
Leginkább kutyáknál szokták írni,de szinte minde állatnál így van.Arra lennék kíváncsi,hogy aki nem ért egyet az ivartalanítással,annak mik lennének ellene az érvei?Miért nem szeretnék ivartalanítani a háziállatukat?Hiszen megvédeni úgy sem lehet tüzelésnél teljesen,akármikor meglehet a baj,akkor miért kockáztatnak?

2014. aug. 3. 17:40
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
49%
Én csak az ivarérés előtti ivartalanítással nem értek egyet. Nem jó, ha túl korán van ivartalanítva egy kutya, csak sajnos egyre többen nem így gondolják.
2014. aug. 3. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
69%
Vannak a szentimentálisok, akik szerint a kutya anyuka kell, hogy legyen, illetve a (főleg) férfiak szerint nem szabad megfosztani őket a golyóikól. Meg vannak azok, akik szerint a műtét veszélyes (mintha a vemhesség nem lenne az). A nem kívánt, illetve felesleges szaporulat, a lehetséges betegségek, a gyulladás, a rák, az álvemhesség egyik csoportot sem érdekli különösebben.
2014. aug. 3. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
80%
És vannak azok akik szimplán sajnálják a kutyájuktól ezt az összeget.
2014. aug. 3. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:

leszögezem,hogy teljesen az ivartalanítás mellett állok.

de sokszor meg szoktam kérdezni a környezetet,ha valaki panaszkodik,pl.mikor mondják hogy :jaaj már megint lekölkezett,szegény elpusztult,már 1 hete láttam hogy szenvedett,és olyan fehér lötyi folyt a p.ncijából stb...

a válaszok amiket kaptam:

-ilyen h.lyeségekre nem költök

-nincs rá pénz(ténylegesen nincs)

-nem érdekel

-olcsóbb ha zacskóba teszem a kölyköket

-úgyis akarok majd mellé egy kant

-mer minek?? (pont így ahogy leírtam)

-ááá már öreg,nem érné meg(5éves kutyára lett mondva)

-úgyis tudok rá vigyázni(zsinórban már 3-ik éve ellik a szuka)

-majd legközelebb jobban figyelek

-háááát izééééé

-legalább majd eladom a kölyköket,aztán lesz pénzem(aztán alig viszik el,majdnem már ő fizet csak tűnjenek el)

-attól még ugyanúgy szökni fog

-(vannak akik azt se veszik észre hogy leellett a szuka)


azt hiszem a lényeg ennyi,most ezek jutottak eszembe.

2014. aug. 3. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
15%
Nekem kankutyám van de feleslegesen nem műtetem meg, nem kockáztatok hogy belehaljon , irhattok bármit
2014. aug. 3. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
58%
A te dolgod. Aztán majd ha hererákot kap, majd megműtteted, igaz?
2014. aug. 3. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:
5.válaszoló,a szukáknál kockázatos a műtét inkább!A kanoknál még csak fel sem kell vágni a hasát.Mi lenne ebben a kockázatos?Ha jó orvos végzi semmi gond nem lehet,de még ha nem is olyan jó,akkor sem lehet semmi baja,max. egy kicsit több ideig tart a gyógyulás.Nekem ivartalanított kanom van,a műtét után 1 órával már a kertben ugrabugrált,labdázott.Nem megy a szukák után,nem szökik,sokkal nyugodtabb.Megéri!
2014. aug. 3. 20:42
 8/19 anonim ***** válasza:
0%

Egy nagyon jó vérvonal megszakítása. Pl.


Nem kell hőzöngeni. Amíg nem lesz erre valamilyen törvény addig úgy is csinálni fogják az eszetlen szaporítósdit.


És valamilyen szinten meg is értem ezeket az embereket, plusz pénz kereset egy olyan világban ahol minden fillér számít. Sajnos bele vannak kényszerítve, hogy ehhez hasonló plusz jövedelemhez jussanak.

2014. aug. 3. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
Törvény...a chip is kötelező, a kutyák nagy részében mégsincs...
2014. aug. 3. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
0%

Inkontinenciatol feltem a szukam.

Ismeroseim szukai azota minden hirtelen mozdulatra, oromukben, fekvesbol felallva bepisilnek. Nem ugyanannal az orvosnal muttettek oket, ha valaki erre gondol.

2014. aug. 3. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!