Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A border collie-nak tényleg...

A border collie-nak tényleg iszonyatos sok mozgás igénye van?

Figyelt kérdés
Kertes házban lakunk, elég nagy udvarral.Interneten keresgéltem hogy hogyan kell tanítgattni, de azok már profi lépések. Elsőnek egy kölyköt fogunk venni. Valami tanács a kezdő lépésekhez? Mire kell figyelni míg kölyök? Ha valakit ezzel felbosszantanék véleményét tartsa meg!:) Köszönöm!:)

2014. aug. 6. 02:22
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

nézd meg ezt, egy animal planetes műsor egy részlete, amiben elég sok minden kiderül erről a fajtáról

https://www.youtube.com/watch?v=to736teo2ZI

és igen, tényleg nagy a mozgásigénye és ha nem foglalkoztok vele eleget, elkezd rosszalkodni

2014. aug. 6. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Zsani, ezt a kutyát nem családba találták ki, hanem munkára. Ahol pihenőidő szinte alig van, és egész nap csinálni kell. Igazán azon múlik, milyen egyedet fogsz ki magadnak.Az udvar fogja legkevésbé érdekelni a tenyésztőt. Sokkal inkább az fogja érdekelni, hogy mit akarsz vele együtt csinálni és nagyon sok szabadidőd lesz az elkövetkező 15 évben, amit természetesen vele fogsz tölteni. Ha korábban nem volt kutyád, akkor keress másik fajtát.
2014. aug. 6. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
68%
Teljesen mindegy mekkora udvar van, sokat kell vele foglalkozni. Csak olyannak ajánlott aki sokat csinál valamilyen kutyás sportot, heti többször. Ha interneten keresgéled, hogy hogyan kéne tanítani, akkor biztos hogy ne vegyél ilyen fajtát.
2014. aug. 6. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Az udvar lehet akár 1 hektáros is. Attól még a kutyát kell vinni suliba,oviba és sokat sétálni. Napi 3 óra. És akkor még le kell fárasztani agyilag is
2014. aug. 6. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Engedj meg egy jó tanácsot, és ne sértődjél meg rajta: egy olyan embernek, mint amilyen Te vagy nem való border. Egy border a lehető legrosszabb választás első kutyának. A border egy rendkívül klassz, intelligens, ezer célra (sport, pl, frisbee, obedience, flyball, agility, vagy terelés, stb.) tartható kutya, de csak akkor klassz és okos, ha ezt ki tudod hozni belőle. Fáradhatatlan, iszonyú sok, rengeteg foglalkozást igényel. Ennek a fajtának nem elég, hogy bóklászik a kertben (mondjuk egyiknek sem) aztán ha kedved van mész vele egy kört séta címén. Napi szinten, de szó szerint naponta le kell fárasztani fizikailag és szellemileg, nem elég csak az egyik. Szóval hallgass rám, tényleg jót akarok Neked meg a leendő kutyádnak, de ne vegyetek most még bordert.

Maximum egy év alatt úgy el fog menni a kedved az egésztől, hogy egy életre megutálod a kutyázást és ezerszer megbánod, hogy kutyát akartál.


Másfelől egy border elég húzós áron mozog, tényleg butaság lenne 2-300ezer Forintot kicsengetni azért, hogy utána meg beleőszülj és megőrülj.


Legyen majd bordered idővel, ha ragaszkodsz hozzá, mondjuk harmadik kutyának, de most még tanulj kutyázni. :)

2014. aug. 6. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is első kutya volt a border. Folyamatosan néztem a fajtáról videókat, tanítási módszereket, életmód programokat, mivel kell etetni, nem tudom hány könyvet kiolvastam már a kutyákról és nevelésükről, mégis azt kell mondanom, hogy szinte az első évét teljesen elrontottuk. Nem azért, mert nem tudtam mindent a fajtáról, hanem valahol talán az első gyerekre tudnám hasonlítani. Nem vagyok egy szívbajos, de ha bizonyos szituációkhoz nem vagy hozzászokva és nem tudod, hogy azonnal hogyan kell cselekedni, akkor van aminél már fölösleges utólag kérdezősködni, mert egy alkalom is mély nyomot tud hagyni a kutyában és onnantól már cs*szheted.

Nem mondom, hogy ne legyen bordered, mert csodálatos fajta és látszik, hogy nagyon várod, de szerintem eleinte más fajta kutyával kezd és ha már szereztél 1-2-3 éves tapasztalatot a kutyák terén, akkor jöhet a border.

És ezt nem miattad mondom. A kutya életét ne tedd tönkre, csupán ennyi.

2014. aug. 6. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a sok hasznos választ!:) Volt korábban már kutyám, de ő hamar megunta a játékot. Nyári szünet elején mérgezték meg;( Júliusban azon gondolkodtam hogy kellenne egy új kutyus persze nem azonnal. Legelső választásom a Golden Retriever volt. Utánna valahogy rákanyarodtam a border collie-ra. Így hát nehéz döntenem. Még csak hatodikos vagyok így nem tudom milyen kutyus illenne hozzám. Legyen tanítható, ne legyen anmyi mozgásigénye, és jó házőrző. Vannak ilyesmi kutyák?
2014. aug. 6. 14:58
 8/14 anonim ***** válasza:
76%
Keverék :)
2014. aug. 6. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Hatodikosan nehogy egy bordert vegyetek! Nem, NEM!

Eszméletlen nagy a mozgás igénye és nem hinném, hogy napi 3x-4x tudnád sétálni vinni, futni vele, és 10-15 éven át mindig új dolgokat tanítani neki. Keveréket.

2014. aug. 6. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
76%
Akkor inkább goldent tartsatok. Bármit is mondanak a fajtáról, a környezetemben nagyon sok golden lakik és az összes olyan amilyennek nevelik. Anyósoméké pl kölyök kora óta egész nap a sarokban fekszik (sosem rombolt), míg a szomszédéval meg folyamatosan járnak agilityre, a másik meg hűségesen megy a nyugdíjas gazdája mellett. Mind törzskönyves, egészséges kutya és az összes olyan mint a gazdája.
2014. aug. 6. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!