Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A border collie-nak tényleg...

A border collie-nak tényleg iszonyatos sok mozgás igénye van?

Figyelt kérdés
Kertes házban lakunk, elég nagy udvarral.Interneten keresgéltem hogy hogyan kell tanítgattni, de azok már profi lépések. Elsőnek egy kölyköt fogunk venni. Valami tanács a kezdő lépésekhez? Mire kell figyelni míg kölyök? Ha valakit ezzel felbosszantanék véleményét tartsa meg!:) Köszönöm!:)

2014. aug. 6. 02:22
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:
Sziasztok! Tényleg nagyon szépen köszönöm a válaszokat, a sok tanács eredményében inmár döndöttünk a családdal, golden retrievert fogunk venni. Már meg is van a kiszemelt. Augusztus 20.-án megyünk érte, akkor már 8 hetes lesz. (Reméljük akkor már el lehet vinni) És mégegyszer köszönöm!:)
2014. aug. 10. 17:29
 12/14 anonim ***** válasza:
Melyik kennelből veszitek? :)
2014. aug. 10. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
0%
szia :) nekem is lesz border colliem (csak tavasszal de mindegy) és azt ajánlom hogy vegyél neki 1-2 libát vagy kacsát azokat egész nap tudja terelgetni ha éppen nem tudsz foglalkozni vele. Lényeg h már kicsi korában szoktassuk hozzá más állatokhoz mert félő h ha csak idősebb korában veszel neki terelnivalót akkor megtámadja vagy nem fogja terelni stb. taníts meg neki sok trükköt kezd a legkönyebbtöl (pacsi, pitizz, ül, fekszik) a közepesen át ( ugorjon át a hullahopp karikán, táncoljon két lábon járjon "kézen" vagyis az első lábain) a legnehezebbig (dobjon bele egy érmét a pohárba, másszon fel a létrán, dobálja bele a játékokat a ládába, ha az orrára teszünk egy jutralomfalatot azt csak parancsra egye meg) , futkozz vele sokat de ez ne csak futásról szóljon, hanem közbe tegyél elé akadályokat (pl.: mint egy agility pályán), ha késöbb ki akarod vinni pl. a gyalogútra sétálni vagy a főtérre aminek a közelébe fő út is megy ezt kicsi korában már érdemes megtenni mert ugye ez egy terelő kutya és könnyedén autókat is terelhet... hetente többször fésüld át a a szörzetét ami dubla rétegű ezért eléggé hullik. Rengeteg videót megnéztem és sokat olvastam róla a neten ezért már mentálisan teljesen fel vagyok készülve a kutyusra :) remélem azért segítettem Puszi: Kriszti
2014. aug. 18. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
Utolsó gratulálok a hülye ötlethez
2014. aug. 19. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!