Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Egy munkavonalú német juhászna...

Egy munkavonalú német juhásznak mekkora a mozgás igénye?

Figyelt kérdés
Mondjuk egy border colliehoz képest.

2012. nov. 12. 16:38
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Borderhez nem tudom hasonlítani, mivel nincs ilyen kutyám. Van 2 németjuhászom, az egyik munkavonalú. Fizikailag nem nagyon tudom lefárasztani mert mindegy mennyit sétált vagy futott, kb fél-1 óra pihenés után ugyan olyan aktív mintha semmit sem csinált volna aznap. Szellemileg könnyebb őket lefárasztani, és igénylik is ezt mert ha nem foglalkozol vele ilyen téren eleget búcsút mondhatsz a kertnek/lakásnak.
2012. nov. 12. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
A bordertől talán egy kicsit kevésbé pörög. De tuti nem elég neki a sima séta, mert most az enyém egy hétig csak sétálhatott, no labda és no rohangálás, mert meghúzódott a lába. A doki szerint még csak pórázról sem szabad elengedni, hát én azt mondtam, hogy ok nem labdázunk, nem játszik más kutyával de a pórázt leveszem róla, és így lájtosan szaladgált előttem, mellettem, stb. Hát így is majdnem bedilizett az egy hét alatt. Kezdett olyan dolgokat felvenni, amiket előtte nem. Pl galambok kergetése, kutyák fixálva figyelése stb... jó, hogy már újra a régi. De tényleg nem igazán tud elfáradni. Ja nekem is munkavonalas. És 10 hós.
2012. nov. 12. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 Herczeg András ***** válasza:

11 Hónapos Munkavonalú német juhász kutyám van. Napi 3 óra foglalkozás, klikker képzés, s tükör módszer sokat segít. Keress rá neten bátran. Sokat segítenek trükkök, szagló gyakorlatok ezek fárasztják le igazán, séta futás felejtős kell a kutyának persze de ettől nem fárad le szellemileg.

Korom Gábor erre is rákereshetsz google.

2012. nov. 13. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!