Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Retteg a dörgéstől. Mit...

Retteg a dörgéstől. Mit kezdjek vele?

Figyelt kérdés

Picur már nagyon régóta fél a dörgéstől,és a hirtelen, erős hangoktól. Még jó, hogy a petárda-időszaknak vége.

Abban szeretnék tanácsot kérni, hogy vihar idején, amikor megijed(reszket, kidülled a szeme, behúzza fülét-farkát), mit csináljak vele? Legyek mellette, vagy egyszerűen csak hagyjam az óljában?


2010. jan. 12. 20:08
 1/8 anonim ***** válasza:
68%

legyél melette,

hogyaha kicsi akor gondolj arra hogy te se szeretted a vihart:S

2010. jan. 12. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Ha vele vagy és foglalkozol vele, babusgatod azzal csak továbbrontassz a helyzeten, mert látja hogy van oka félni, hiszen gazdi is nyugtatja vmiért. Ha hagyod, az is lehet hogy csökkenni fog, de vszeg megmarad a félelme, viszont a biztonságos ólban átvészeli a viharokat. Szilveszterkor ha nagyon bepánikol és menekülne, inkább vidd zárt helyre nehogy baja legyen ha elszökik, de ha nem menekül ilyenkor az óljából, az a legjobb neki ha ott elbújhat amikor fél.

Drága gyógyszerekkel is csökkentheted félelmét: SOS Animal BonBonssal például, de tényleg nagyon drága.

2010. jan. 12. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
5700/50g
2010. jan. 12. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
68%

az első vagyok

énse úgy gondoltam , hogy egyfolytába legyél vele


de hogyha lát téged akkor az is megnyugtatja,furánhangzik de tényleg ,nekem így volt legalábbis :)

de egy idő után hozzá fog szokni :)

2010. jan. 12. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Vannak homeopátiás nyugtatók is, amiket én használtam szilveszterkor, mert az én kutyusom is fél/retteg. Ha dörög azt sem viseli el. Mivel kinti kutya, ilyenkor beengedjük a házba, attól megnyugszik. Szilveszterkor jót tett neki a nyugtató, mert aludt, s csak a nagy rohamra kelt fel.

De ha a gyógyszer mellett döntesz, mindenképpen konzultálj orvossal.

A homeopátia természetgyógyászat és csak pár száz forint a készítmény.

2010. jan. 12. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
A mi kutyánk is fél a petárdától és a tüzijátéktól, ami a környékünkön elég gyakori. Szilveszterkor beengedtük a lakás legelső részébe /ahol a cipőket tároljuk/ , jobban mondva ráugrott a kilincsre és magától kinyitotta és lekuporodott a földre, nyüszögött. Ott ültem vele, ő meg a fejét hozzám szorította, de éreztem , hogy ez jobb neki, hogy vele vagyok. De nyugtathatod zenével is, vagy pl,. rádión valami beszélgetést közepes hangerővel, hogy ne is hallja hogy kinnt mi van.
2010. jan. 12. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Aki ilyenkor nem megy a kutyájához oda, és nem veszi kézbe, vagy nyugtatgatja az szívtelen. Persze hogy öleld át, és szépen mosolyogva mondogasd közben, hogy: jól, van, nincsen semmi baj..

Én ezt csinálom mindig, és a nincsen semmi bajt- már mindehol, minden szituációban megérti. Persze valszeg nem fog ez megszűnni nála soha, de csökkentsük a félelmét ha már egszer a társai vagyunk egymásnak.

2010. jan. 13. 02:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Az én kutyim is fél olyankor, és én azt szoktam csinálni, h beviszem a fürdőszobába ahol nem hallatszik semmi, ölbe veszem és beszélek hozzá...Többet nagyon nem tudsz vele csinálni...
2010. jan. 13. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!