Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 3 hónapos kölyök kutyámnak ma...

3 hónapos kölyök kutyámnak ma reggel óta hasmenése van eddig kétszer, a második székletében vér is volt, de nem sok. Nagy baj van?

Figyelt kérdés

Hívtam az állatorvost azonnal, de csak egy családtagjával tudtam beszélni,és ő azt mondta, hogy holnap reggel ér csak haza a doki. :(

Vidéken(tanyán) élünk, az autót a párom elvitte mert dolgozik vele.

Meg vagyok ijedve nagyon!

De leírom az előzményeket, hátha valaki tud segíteni holnap reggelig.

Kedden hoztunk egy 3 hónapos kölyök kutyát egy ismerősünktől, aznap elvittük orvoshoz, ellenőriztettük. Átnézte az oltási könyvet,mindent rendben talált.

De viszont a táp amit kaptam a kutyával együtt olyan kevés volt, hogy tegnap reggel elfogyott.Arkwrights nevű táppal etetett, az első két napon normális széklete volt.Probáltam ezt a fajta tápot venni, de egyszerűen sehol nem kaptam, így vettem egy kicsi csomagos Purina pro plant kölykök kutyáknak, a méretére valót, tegnap esti széklete hígabb volt már, de ma reggeli kétszeri piszka hasmenés. Én a tápváltásra gyanakszom, hogy nem volt átmeneti váltás. De a netet bújva olvastam parvo, meg bélfertőzésről is, a vér miatt. De nem látom, hogy bágyadt lenne, csak éhes, mert nem mertem adni neki az új eleségéből. Mit adhatok neki enni, mert éhes?


2014. aug. 8. 11:28
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:

A táp nem okoz véres székletet. Gyanús, hogy esetleg parvos a kutya, azzal meg minél hamarabb orvoshoz kell fordulni!! Esetleg ha kapott csontot, vagy valami élesebb dolgot lenyelt, az is felsérthette a beleit, és az is vérezhet.


Adj neki nyugodtan enni és igyon is!

2014. aug. 8. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
Ugyanez volt velünk is mikor elhoztuk a kutyánkat, véres hasmenés, hányás. Nekünk azonnal diétát írt elő az orvos, (míg nem tudtunk hozzá menni, de délután már fogadott) tehát főtt csirkét és főtt rizst ehetett csak. Előtte semmit nem volt hajlandó enni, de ezeket falta. Illetve fecskendőből itattam, mert máshogy nem volt hajlandó. Végül infúziót és antibiotikumot kapott. Kb 2 hét alatt csengett le a dolog, de addig hülyére aggódtam magam.
2014. aug. 8. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
Szerintem is inkább parvo, mint táp. A tünetek sokkal inkább hajaznak arra. Ráadásul a vért nem magyarázza. A vér amúgy biztosan a belekből jött? Nem lehet, hogy a savas, csípős kaki miatt nyalogatta az amúgyis kicsit kimart fenekét és csak a végbélnyílás volt véres? Mert abban az esetben viszont lehet a táp is ludas. Minél előbb orvoshoz kéne vinni, mert a parvonál ha már véres a széklet, akkor minden perc számít. Oltást kapott amúgy parvo ellen is, vagy csak a kötelezőt kapta?
2014. aug. 8. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
messzebbről nem tudsz állatorvost hívni?
2014. aug. 8. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:
Most piszkolt újra, megnéztem és nagyon kevés volt már és ebben nem volt vér, de egy darab gomba szárat láttam. Pedig főtt ételt nem is kapott! Vagyis tőlem nem. A dokit próbáltam újra elérni, de a mobilja ki van kapcsolva még mindig.
2014. aug. 8. 11:51
 6/18 A kérdező kommentje:

Megkérdeztem a nagyit, adott e neki enni a száraz tápon kívül.Azt monta a maradék gomba pörkölt szaftot tésztával! Mert éhes volt a kutya!!

Ha jól tudom a gomba mérgező a kutyának!

Ki bírja reggelig? A dokit nem érem el.

2014. aug. 8. 12:02
 7/18 anonim ***** válasza:
ha ti is ettetek a gombából és semmi bajotok, akkor nem mérgező, nem lehet tőle semmi baja, esetleg nem tudja megemészteni és kijön belőle
2014. aug. 8. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:
Laska gomba pörkölt szaftot kapott tésztával. Ez lehet a gond?
2014. aug. 8. 12:10
 9/18 anonim ***** válasza:
Nem az a maradék a gond! Attól nem lesz véres a széklete.
2014. aug. 8. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
szegény nagyi inkább ne így legyen kedves a kutyával
2014. aug. 8. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!