Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 3 hónapos kölyök kutyámnak ma...

3 hónapos kölyök kutyámnak ma reggel óta hasmenése van eddig kétszer, a második székletében vér is volt, de nem sok. Nagy baj van?

Figyelt kérdés

Hívtam az állatorvost azonnal, de csak egy családtagjával tudtam beszélni,és ő azt mondta, hogy holnap reggel ér csak haza a doki. :(

Vidéken(tanyán) élünk, az autót a párom elvitte mert dolgozik vele.

Meg vagyok ijedve nagyon!

De leírom az előzményeket, hátha valaki tud segíteni holnap reggelig.

Kedden hoztunk egy 3 hónapos kölyök kutyát egy ismerősünktől, aznap elvittük orvoshoz, ellenőriztettük. Átnézte az oltási könyvet,mindent rendben talált.

De viszont a táp amit kaptam a kutyával együtt olyan kevés volt, hogy tegnap reggel elfogyott.Arkwrights nevű táppal etetett, az első két napon normális széklete volt.Probáltam ezt a fajta tápot venni, de egyszerűen sehol nem kaptam, így vettem egy kicsi csomagos Purina pro plant kölykök kutyáknak, a méretére valót, tegnap esti széklete hígabb volt már, de ma reggeli kétszeri piszka hasmenés. Én a tápváltásra gyanakszom, hogy nem volt átmeneti váltás. De a netet bújva olvastam parvo, meg bélfertőzésről is, a vér miatt. De nem látom, hogy bágyadt lenne, csak éhes, mert nem mertem adni neki az új eleségéből. Mit adhatok neki enni, mert éhes?


2014. aug. 8. 11:28
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
amúgy milyen fajta?
2014. aug. 8. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
Valószínűleg csak megcsapta a gyomrát. 3 hónaposnak nem való ilyen étel (bár nagyobbnak se nagyon, de legalább jobban bírja a gyomra). Javaslom, hogy most 1-2 napig diétázzon a kutyus, míg helyre nem jön. Ha diéta mellett sem múlik a hasmenés akkor viszont vigyétek orvoshoz.
2014. aug. 8. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 A kérdező kommentje:

Németjuhász jellegű...


Nagyon aggódom, mert kedves kis jószág. Holnap reggel visszük a dokihoz mindenképpen.

Nem látom bágyadtnak,csak éhesnek. Mit adhatok neki enni?

2014. aug. 8. 12:23
 14/18 anonim ***** válasza:
Főtt rizs, főtt csirke.
2014. aug. 8. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:

Lehet csak a pörkölt szaftot nézted vérnek. Én egyszer majdnem szívrohamot kaptam, mert a kutya pirosat pisilt. Aztán rájöttem, hogy előtte rágcsált meg egy céklát...


A gomba nem kutyának való, de a pörköltszaft sem. A hagymát nem tudják emészteni, pici kutyának simán lehet hasmenése, hányása tőle. Ha jó a közérzete, akkor rizst főtt husit adjál neki. Ha a széklete rendeződik, akkor jöhet a táp is. A parvo-tól nagyon levert lenne, a bélgyulladástól is.

Azért ha eléred a dokit és úgy érzed nézesd meg.

2014. aug. 8. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 A kérdező kommentje:
Adtam neki rizst főtt csirkehússal, mind megette, iszik rendesen és nem is bágyadt. Hasmenés azóta sem volt.
2014. aug. 8. 15:07
 17/18 A kérdező kommentje:

Ma délelőtt elmentünk az állatorvoshoz, pedig tegnap este már normális volt a széklete, biztos ami biztos alapon.

Az orvos szerint gyomor rontása volt a gomba pörkölt miatt, szegény nagyikám nagyon sírt, hogy ő most beteggé tette a kutyát, de megígérte hogy inkább nem eteti meg, csak ha mi kérjük meg rá.

Köszönöm mindenki válaszát!

2014. aug. 9. 17:33
 18/18 anonim ***** válasza:
Örülök, hogy csak ennyi, nagyinak meg mondd meg, hogy semmi gond nem lett belőle, úgyhogyne aggódjon, de a szaftos dolgok nem kutyunak valók. :) Ettől függetlenül felnőtt korában valószínű nem lesz már semmi gondja az ilyenekkel, persze jó sok kenyér bele és nem olajos, zsíros szaft :)
2014. aug. 9. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!