Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hol tudnék olcsón, vagy...

Hol tudnék olcsón, vagy ajándékba hozzájutni 1 lehetőleg fekete színű, kan francia bulldog kiskutyához?

Figyelt kérdés
Nagyon kedves közeli barátnőm szeretne 1 ilyen kutyát, de túl drágák ahhoz, h egyedül megtudjam ajándékozni vele. az olcsó alatt max. 15ezer forintot értek.
2010. jan. 12. 21:06
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
100%
Közeli barátnőnek élő állatot? na ne... és a barátnődnek, van pénze? mert az, hogy veszel egy kutyát, csak a kezdet... Utána még kb. a 10Xesét ráköltöd egy éves koráig... ill. ő.. nem beszélve arról, ha beteg:S szerintem gyűjtögess, aztán majd jövöre:)
2010. jan. 12. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
100%
Figyelj, szerintem nézz körül a menhelyeken, én láttam már ilyen kiskutyát is. tényleg ne vegyél ellenőrizetlen alomból. kényes kutyusok, és miután nagyon divatosak, nagy a beltenyészet, nincsenek szürve. Esetleg keresd meg a kenneleket, és irj a tenyésztőknek, van ,hogy náluk is születik esetleg olyan kiskutya, ami mondjuk továbbtenyésztésre nem alkalmas, és ők oda szokták adni olcsobban ivartalanitási kötelezettséggel.
2010. jan. 12. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
100%

Ne vegyél szaporítóktól!!!!

Itt van ő!

[link]

2010. jan. 13. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
100%
És még mindig én, jelezd nekik, hogy amennyiben nem lesz meg az eredeti gazdi, te igényt tartasz rá, szerintem lefoglalják Neked!
2010. jan. 13. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
100%

Én ajánlanám a bulldog fajtamentést, merthogy van ilyen. Csakhogy menhelyi kutyát csak olyannak ajánlanék jó szívvel, aki annyira szereti a fajtát, hogy még az apróbb bajok ellenére is szeretni fogja.

Igen lehet, hogy a menhelyi és a fajtamentések kutyái betegek, de ezek a kutyák már megjárták a poklot.

úgyhogy ilyen helyről csak olyan vigyen, aki nem okoz neki több csalódást!!!

2010. jan. 13. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
100%

Lehet, hogy te az árán spórolsz, de a barátnőd annyit fog rá költeni, mintha tenyésztőtől lett volna véve a kutya. A bulldog egy nagyon macerás kutya, egy csomó betegségre érzékeny és hajlamos. Ezeket szűrni kell, a párokat gondosan válogatni, a szülőket, kölyköket megfelelően táplálni - ezért kerül annyiba tenyésztőtől, mint amennyibe kerül.

Aki fajtatiszta kutyát szeretni, én azt gondolom, azért akar, mert valamiért imádja azt a fajtát. A fajtatisztaság bizonyítványa a törzskönyv. 15e Ft-ért kizárt, hogy törzskönyves kutyához juss. Akkor miért is kell neki bulldog? Nem teljesen mindegy, hogy milyen kutyája lesz?

Ha a bulldog az álma, gyűjtsön rá ő maga, ha kell 1-2 évig.

De ne cseszd el az életét és a pénztárcáját egy szaporított kiskutyával.

A menhelyek is dugig vannak millió kutyával, és van bulldog fajtamentés is!


Olvasd el:

www.olcsokutya.uw.hu

2010. jan. 13. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon kedves tőled, hogy meg akarod lepni a barátnődet, de szerintem inkább ne! Én például nem örülnék, ha a barátnőm élő állatot ajándékozna, akkor se, ha a kedvenc fajtám lenne, mert szeretném én kiválasztani, hogy melyik kennelből, milyen ősöktől és hogy az alomból melyiket. Amikor a szüleim vették nekem a kutyámat, akkor is együtt mentünk kiválasztani. Meg most nem is tudnék megfelelő körülményeket biztosítani neki. Gondolom nem véletlenül nincs ilyen kutyája a barátnődnek!
2010. jan. 13. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
100%

Ezt a bulldog fajtamentés oldaláról:"Ingyen kiskutyával, ami szép, egészséges, nem szolgálhatunk, ilyenről kérlek a bulldog tenyésztőknél érdeklődj! Hozzánk általában a beteg, rendellenes, sürgős segítséget ígénylő bulldogok kerülnek.


Az aktuálisan elérhető kutyusokat a menüpontokban láthatod! "

Ezzel jó ha tisztában van mindenki, aki ajánlgatja a fajtamentést... mert makk egészséges fiatal kiskutyát nem szoktak eldobni az emberek:S

ajándéknak megteszi egy bulldogos póló, plüss vagy akármi jelképes...

2010. jan. 13. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
100%

Én linkeltem be a sirius-os kutyus. Elmesélnék Neked egy történetet...

Nagyon szerettem volna kutyát, az előzmények és a folyamat nagyon hosszú lenne, most nem részletezném, nem is olyan lényeges. Ami viszont lényeg: egy ismerősöm megajándékozott egy kis keverék kutyával, aki egy mentett kiskutya. Az előző gazdája bántalmazta brutálisan (ebből következően a kutya meglehetősen problémás, az elmaradt szocializációt nem is említve...). Első ránézésre annyira nem ragadott meg, de persze, hogy megszerettem. De megmondom őszintén, első kutyám volt és fogalmam sem volt a kutyanevelésről, nemhogy problémás kutyák neveléséről. A barátnőmtől is rengeteg rossz tanácsot kaptam, ráadásul tudatlanságból elkényeztettem a kutyát, mert bántalmazott múltja miatt azt hittem, így kell megmutatni neki, hogy az emberek mégsem rosszak. Hát elmondom: még rosszabb lett. :( Ráadásul terrier keverék, tehát megvan a problémáihoz még az alapvető terrier természete, makacs, akaratos. Nem kezdő kutyásnak való. Meg tudnék halni a kutyámért, annyira szeretem, de mostani eszemmel már tudom, kutyát ajándékozni nem szabad! Ha én választhattam volna ki akár menhelyit, akár tenyésztőtől egy nekem tetsző fajtát, az lett volna a helyes út. Sokkal jobb lett volna a kutyának is és nekem is, ha felkészült kezekbe kerül. Persze próbáltam az elmaradt hiányosságaimat utólag pótolni, de már sok hibát elkövettem, amiket utólag sokkal nehezebb jóvá tenni. Az egy dolog, hogy tudod, milyen kutyát szeretne a barátnőd, de mindenképp lebeszélnélek arról, hogy élőlényt ajándékozz. Nagyon szeretem a kutyám, de akkor is azt mondom, nem ajándékba kellett volna kapnom, hanem nekem kiválasztani. Biztos a barátnőd is megszeretné, de sok problémája is lehet, neki is és a kutyának is.

Remélem tanulságul szolgál az esetem és átgondolod ezt a dolgot...

2010. jan. 13. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
96%

Ajandekba kutya? Azonnal felejtsd el! Mindenkinek sajat felelossege megvenni a sajat kutyajat! Allatot ajandekozni gusztustalan es erkolcstelen. Akinek igazan kell egy kutya, az megveszi sajat maganak. Ha pedig nincs penze megvenni, akkor mibol lesz penze eltartani es orvoshoz jaratni?

Raadasul aki komolyan szeretne egy olyan kutyat, az nem fog orulni annak, hogy te ajandekba veszel neki egyet. Ugyanis az egyik legfontosabb kotodes akkor alakul ki a gazdi es a kutyaja kozott, amikor a gazdi sajat maga felkeresi a kulonbozo tenyesztoket, vegre megtalalja a neki legjobban tetszot, aztan elmegy es sajat maga kivalasztja a neki legjobban tetszo kiskutyat.

Nincs ket egyforma kiskutya, de ezt a hozza nem ertok persze nem tudjak.

A sajat kiskutyat kivalasztani epp annyira szemelyes, mint apat valasztani a sajat leendobeli gyerekeidnek. Ugye neked sem mindegy, hogy kitol lesz gyereked...

2010. jan. 14. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!