Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mennyi az esélye ennek?

Mennyi az esélye ennek?

Figyelt kérdés
Az lenne a kérdésem, hogy mennyi annak az esélye, hogy két munkavonalú szülőtől nem munkavonalú kutyus születik, vagy fejlődik ki mikor idősebb ? A kérdést csak azért teszem fel, mert mint tudjuk a munkavonalas fajtáknak rövidebb a szőrük, hosszabb a lábuk, vékonyabbak, de én már láttam olyan törzskönyvesmunkás kutyát aki nem hasonlított a szüleire, mert az elődjei között bizonyára volt "sima" illetve show vonalú kutya.

2014. aug. 9. 15:00
 1/4 anonim ***** válasza:
83%
Nem csak szülőktől függ, nagyszülőktől is és főleg azoktól. Mindenképpen figyelni kell a kiskutya 2 hónapos koráig a viselkedését, játékhoz való viszonyát ... Tehát felkeresed a tenyésztőt hetente és játszol a kiválasztottal és megtudod, hogy mire lesz alkalmas.
2014. aug. 9. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszod!:) csak azért is kérdeztem, mert pl. láttam már olyat is, hogy munkás kutyák amikor még kölykök szinte teljesen ugyanolyanok, viszont mikor már idősebbek akkor egyiknek hosszabb a szőre, másiknak rövidebb... Ez azon is múlik, hogy hogy vannak tartva illetve, hogy munka kutyaként kezelik őket, vagy csak csaladi kutyusként?
2014. aug. 9. 15:10
 3/4 anonim ***** válasza:
78%
A szőr hossza nem attól függ, miként tartják a kutyát. Genetika simán.
2014. aug. 9. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Azért ne keverjük a szezon a fazonnal... A munkakutyát nem a szőrhosszúsága teszi munkakutyává (ha most a border collieról beszélgetünk...bár ezt nem említetted de gyanús), hanem h mi van a fejében és az ösztöneiben. Ezek után két ugyanattól a szülőtől származó de más szőrhosszú kutyának nem "illene" sokban eltérnie egymástól.
2014. okt. 4. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!