Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Honnan szerezzek Border Collie-t?

Honnan szerezzek Border Collie-t?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Régi vágyam egy BC, de eddig nem éreztem magam elég felkészültnek ehhez a fajtához. 5 éve kutyázok rendszeresen, állatmentőknél vagyok önkéntes, sok fajtával vannak tapasztalataim. Jelenleg is van nálam egy elég makacs kutyus, de tudok vele bánni (nem verem agyba-főbe, ne tessék félreérteni). Jövő nyáron szeretnék egy kiskutyát. Sportolni szeretnék vele hobbi szinten, versenyre nem vinném. Néztem kenneleket, de nem szeretnék 200ezer forintért venni egy kutyát azért, hogy aztán ne vigyem versenyre.

Szóval Borderesek ti mit ajánlanátok? :)



2014. aug. 10. 16:54
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
68%

Fajta mentők.

Vagy egy keverék

2014. aug. 10. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
100%

Keverék vagy fajtamentés. Semmiképpen nem szaporító mert az nem BC lesz hanem selejt. :)

Egyébként csak a leghiperszuperebb kennelekben 200 E egy kutya, 100-150-ért már kaphatsz jó kennelből. Ha ennyi pénzed sincs kutyára akkor nem lesz a tápjára, felszerelésére, állatorvosra, kutyaslira se pénzed. :) Főleg, ha szaporítottat veszel, minden pénzedet ráköltheted majd a gyógyítására.

Egyébként ha megfordul a fejedben olyan, hogy honnan vedd a kutyát (mármint kennelen kívül) akkor nem való neked semilyen kutya. Ez nem kérdés.

2014. aug. 10. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 A kérdező kommentje:

Fajtamentőket néztem, de kb semmit nem írnak. Mellesleg kölyök kutyát szeretnék!

Keveréket nem.. Nem azért, mert a fajtatiszta az "menő", hanem mert szeretném tudni, hogy honnan származik...elvégre 15 évig társak leszünk. Nem azt mondom, hogy nem akarok érte kiadni egy fillért sem, hanem azt, hogy nem egy olyan kutya kell, aki mindenben kitűnő, mert nem fogom mindenféle versenyre vinni, nem baj, ha valami nem megy neki úgy, ahogy egy versenykutyának. 80ezer alatt nem is terveztem (talán még ez is kevés), viszont 120-nál többet nem szeretnék kiadni, mert nem az a célom, hogy tele legyen egy egész szekrény a díjaival. :)

2014. aug. 10. 17:10
 4/22 A kérdező kommentje:
Kedves második. Ezek szerint nem fogalmaztam meg jól a kérdést. CSAK kennelből lehet a kutya, máshonnan nem. Nyilván nem fogok szaporítótól venni. Konkrétan arra gondoltam, hogy jó hobbi kutyát melyik KENNELnél érdemes nézni. A pénz nem lesz akadály, ha kajáról, kutyasuliról, és ilyen dolgokról van szó. Lehet, hogy jövőre úgy alakul, hogy 200ezer forintot is tudok szánni a a kutyára, de feleslegesnek érzem, ha nem használom ki az adottságait. Lehet, hogy valaki versenyeket nyerne vele, míg én csak a kutyafuttatón és a suliban tanítgatom, frizbizek vele, meg ilyenek. :)
2014. aug. 10. 17:16
 5/22 anonim ***** válasza:
100%

Valóban úgy jött le, hogy nem kennelből szeretnél, de örülök, hogy nem szaporítótól, hála az égnek vannak még normális emberek.

Szerintem nézegesd meg az összes magyar BC kennel honlapját, és szerintem az alapján eltudod dönteni, hogy milyen adottságú kutyáik vannak. Amelyik ilyen átlagos kennelnek néz ki, írj a tenyésztőnek levelet és nyugodtan kérdezz rá az árra is! Lesz olyan, ahol csak 100 ezer a kutya, vagy az körül van.

2014. aug. 10. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! Ment a zöld. :)
2014. aug. 10. 17:27
 7/22 anonim ***** válasza:

Kis segítség ;)

[link]

2014. aug. 10. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
100%

az, hogy te nem akarsz díjakat nyerni vele, nem lesz indok arra, hogy te nem akarsz ennyi pénzt kiadni. ha mondanak egy árat, akkor vagy elfogadod, vagy nem.

keress kenneleket amik tetszenek, de inkább almokat, beszélj velük - esetleg születik egy színhibás kiskutya és olcsóbban viheted el. ha pedig nem, akkor akármennyire is szívás, inkább várj még egy évet, hogy legyen pénzed.

amúgy szerintem fogsz találni olyan kennelt, ami belefér neked, csak nem itt kéne kérdezősködni, hanem a tenyésztőknél...

2014. aug. 10. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 A kérdező kommentje:

Ezt néztem, utána is jártam egy-két kennelnek, amelyik tetszik, de még így sem tiszta a kép, hogy melyik lenne a legjobb...ezért is tettem fel a kérdést. :)

Ha a Forestry Farmmal vagy a Sheepthief Bordercollies kennellel van valakinek tapasztalata, akkor örülnék, ha írna. :)

2014. aug. 10. 17:36
 10/22 A kérdező kommentje:
Az utolsó mondatomat ne vegyétek figyelembe! xd
2014. aug. 10. 17:39
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!