Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kicsit csalódott vagyok, a...

Kicsit csalódott vagyok, a többi kutyaiskola is ilyen "gagyi"?

Figyelt kérdés

Elmentem egy kutyasuliba, az elméleti rész amit átadott a kiképző érdekes és részben hasznos volt, kb. 20% volt amit én még nem "tudtam". De nem is ez a lényeg...


Az ott lévő kiképzők kutyái közül az egyiknek be nem állt a szája, folyamatosan ugatott csak úgy és ez láthatóan olyan kutyákat is idegesített, akikkel épp foglalkoztak egy kicsit távolabb, senki nem szólt rá. A kutyaiskola meg csak egy körbekerített "telek", mindenhol burjánzik a gaz, mindenhol hangyabolyok, darazsak, a tálakban mocskos víz... Már nem tudtam hova menjünk, minden tele volt centiméteres hangyákkal :/


Az ott dolgozók meg rám se hederítettek (hány órára jöttem, nem-e akarom megitatni meg a kutyát VALAHOL, stb).


Belegondolok, hogy a tanfolyam itt is 40 000 körül van és kicsit ledöbbenek. Tudom, hogy a kutyám magasról kakil a gazra meg a darazsakra (illetve pont, hogy bekapdosná őket), nekem viszont teljesen hazavágta az igénytelen környezet a hangulatomat...



2014. aug. 11. 00:32
 1/9 anonim ***** válasza:
53%
Sajnos ez nem.Svájc hanem Magyarország,
2014. aug. 11. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem minden suli ilyen,sőt,amelyik minimálisan ad magára,az rendben tartja a környezetét.Keress másikat,ha ennyire igénytelenek,mert az oktatás sem lesz jobb.
2014. aug. 11. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Eddig négy kutyasulit láttam személyesen,mindegyik rendezett volt,ott kezdődött,hogy nyírva volt a fű,szemét sehol,a gazdiknak szedni kellett a kutya után,ha nem,azonnal szóltak,pontos volt az óta kezdete,volt tiszta itató és pamcsoló a kuttynak,érvényes oltás és féregtelenítés nélkül be sem mehetett a kutya.
2014. aug. 11. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
62%
hagyd a fenébe, igénytelen, tudatlan banda!!! Mit keres a kiképző kutyája a pályán, amikor megy a csoportos foglalkozás. keress egy hagyományos, normális iskolát, 40 ezerért, 4-5 hónapig jársz bárhova, tanulsz is. Feltételezem ez is tüköriskola.
2014. aug. 11. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Ugyan sokban még nem jártam (2) de én sem találkoztam ilyennel, rendezett volt és tiszta ahol én voltam.
2014. aug. 11. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 Szilvi & Argos ***** válasza:
melyik suli ez?
2014. aug. 11. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Mi olyanba jártunk oviba, ahol a kiképző kutyája terelőkutya volt és folyamatosan terelgette, csipkedte a kölyköket. Ha rászólt a kiképző kb egy percig nyugton volt aztán újra kezdte.

De a másik oktató az nagyon profi volt. De nem mertem megkockáztatni, hogy a suliba kifogjuk a terelő kutyásat, így inkább máshova vittem suliba...

A gond az, hogy a kiképzők között is nagy különbségek vannak, még egy sulin belül is.

2014. aug. 11. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Hát egy kutyaiskolának nagyon nem ilyennek kellene lennie. Én is több helyen voltam már, de általában a körbekerített pályák hatalmasak,a fű szépen lenyírva, víz kitéve, egy időben több foglalkozás is volt külön pályán, külön oktatókkal. Teljesen kultúrált környezetben telt el ez a pár óra szinte az összes helyen. Sajnos volt egy olyan is, ahol az ovi azt jelentette hogy a körbekerített pályára be sem lehet menni, hanem előtte a szabadban futkározhatnak a kicsik az óriási többéves kutyákkal együtt, az oktató pedig rájuk sem hederített hanem elkezdett őrző védőzni. A csapat másik fele nyomkeresést gyakorolt csak úgy szimplán tanár nélkül, elég szarul éreztem magam. Oda soha többet nem mentem. Egyszer Alfás kutyasuliban is voltam, pontosabban az ovijában, de a kutyusom olyan szinten rosszul érezte magát hogy oda se vittem soha. A környezet nagyon szépen rendezett volt meg minden, a kölyköket beterelték velünk együtt egy pici körbekerített udvarra,ott játszhattak, amíg a gazdik fejét olyan dolgokkal tágította az egyik oktató, amit minden felelős kutyatartó már régóta tud. A többi oktató (4-5 ember) pedig nekiugrott azoknak a kutyáknak akik játék közben morogtak vagy bármi olyat csináltak ami nekik nem tetszett.Konkrétan az én kutyámat azért kezdte el ráncigálni mert a kerítésen kívül odajött egy felnőtt kutya és nekitámadt, ő meg ugye visszamorgott rá.... :S Onnantól kezdve a kutyusom nem játszott senkivel,odajött a lábamhoz és el sem mozdult. Az oktatók próbáltak neki nyaliskodni, de ő rájuk sem hederített, aztán pár napig a kocsiba is alig bírtam betuszkolni annyira félt hogy megint odamegyünk. Én soha nem nyúlok a kutyámhoz, teljes mértékben pozitív megerősítéssel oktatom, nem is értem hogy létezhetnek még ilyen iskolák.
2014. aug. 13. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Mi Monorra járunk kutyasuliba, és az nagyon jó. Mondjuk itt agility-zünk főleg és engedelmesek szoktak lenni és 8-9 alkalom 8000 Ft. És elég tiszta, és igényes ez a hely amúgy. A kutyaürüléket mindig a kutya tulajdonosának kell összeszednie, van kutyafürdető( inkább egy kis hűsítő. ne ilyen medencére gondolj), és odafigyelnek, hogy a kutya rendesen be legyen oltva+ legyen ivartalanítva.
2014. aug. 13. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!