Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit csináljak egy hisztis...

Mit csináljak egy hisztis kutyával?

Figyelt kérdés

Másfél éves herélt stafford.

Aki tetszik neki, és szembejön velünk, annak rögtön sipákol, vinnyog, úgy rázza a fenekét, hogy hullámzik a kutya. Embernek, kutyának, macskának, minden élő léleknek hisztizik, húzza a pórázt, teljesen kikapcsol.

Szocializált kutya, mindenkit imád, és ez sajna sokszor baj. Kapta már meg kutya emiatt, de semmiből nem tanul.

Energiabomba, iszonyú mozgásigénye van, amit ki is elégítek, de így sem működik a dolog.

Csak pórázon csinálja ezt, ha el van engedve, első füttyre jön, nem megy oda senkihez, le sem tojja a kutyákat, embereket, csak akkor nyüszít, ha pórázon van.

Miért csinálja ezt?



2014. aug. 11. 11:01
 1/7 sippara ***** válasza:
Egy tiltás, aztán szépen elkapod nyakörvnél meg popónál, egy mozdulattal leülteted háttal az ingernek (egy szó nélkül), és ott tartod (szintén szó, vagy szemkapcsolat nélkül), amíg le nem nyugszik, ha lenyugodott, odaengedheted ismerkedni (nyilván a gyakorláshoz nem árt egy haver, akinek van ideje, és szokott neki visongani a kutya). :)
2014. aug. 11. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a gyors választ. :3

Az a helyzet, hogy ismerőssel még rosszabb a dolog: ilyenkor ágaskodik, képes lenne megfojtani magát. A testi ereje nem nagy, össz-vissz 28 kiló, én meg 53, megtartom, de direkt nem rakok rá fojtóláncot, mert kitörné a saját légcsövét (fojtón még szebben jön pórázon). Ezt a megfordítós dolgot megpróbálom, jól megszadizok egy olyan kutyást, akit ismerek, van sok, egyikük csak belemegy. :D

5 órányi úszás-futás-agytorna után fárad el úgy istenesen, de még akkor is van ereje hízelegni.

2014. aug. 11. 11:58
 3/7 anonim ***** válasza:

hohohohohoh, dehogy törné el a saját nyakát. Fojtó nyakörvvel nem úgy viselkedik mint simával.

A kérdésed meg már tökéletesen megválaszolták, én csak ennyit akartam.

2014. aug. 11. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Tudom én, hogy fojtóval másképp viselkedik, de rossz hallani, ahogy fuldoklik. Szöges fojtót meg nem rakok rá, az maradjon a hosszúszőrű pásztorkutyáknak. :)

Egyébként fojtóval is ugyanúgy tombol.

2014. aug. 11. 12:04
 5/7 anonim ***** válasza:
52%
Sajnos ilyen viselkedèsbeli problèmat sima nyakõrvvel nem hiszem,hogy tudsz kezelni
2014. aug. 11. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Nem törné ki fojtóval a nyakát. Ideiglenes staffim szintén ezt csinálta első napokban kutyákra és gyerekekre, szintén mert nagyon barátságos. Feltettem szépen a fojtót a füle mögé közvetlenül, finom mozdulattal korrigáltam, ha ez nem volt elég fordultunk is egyet kicsit erélyesebb mozdulat kíséretében. Most már csak a füleit hegyezi, ha jön más kutya, egészen apró pórázkorrekció elég. Szerintem sem lehet ezt sima nyakörvvel rendesen korrigálni.
2014. aug. 11. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
0%
Nem akarok gonoszkodni, de ha le lenne mozgatva, nem lenne ilyesmire energiája, legalább is nem ennyi. Nem a pórázon múlik, én nem tennék rá folytót, néha attól rosszabb. A pórázt tökig feltolod a nyakára, így nagyobb a kontrollod. Ahogy elkezdené, még mielőtt a dolog a tetőfokára hágna, rántasz egyet a pórázon, ez hirtelen éri, így rád fog figyelni. Lehet ez sem lesz elég. Ezesetben, ha a kutya a jobb lábad mellett megy, a ballal a jobb mögött hozzáérsz megfelelő erősséggel (ne simogatásként, de ne is rugdosd meg, bár nem feltételezek ilyesmit :D) A lényeg, hogy kizökkentsd a tevékenységéből egy hirtelen mozdulattal. Mellé valami szidó hang is kell, én a csitt, vagy az a-a hangot használom.
2014. aug. 11. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!