Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért nem lehet megérteni?

Miért nem lehet megérteni?

Figyelt kérdés

Tegnap barátnőmmel kivittük a kutyáinkat sétálni. Neki egy másfél éves kis olasz agara, nekem pedig egy 10 éves tacsi keverékem van.

A séta alatt összefutottunk 4 gyerekkel, a legidősebb maximum 10-12 éves lehetett. Odajöttek hozzánk, megkérdezték, hogy meg lehet-e simogatni a kutyákat. Egyből rávágtuk, hogy nem. Az enyém tényleg nem szereti a gyerekeket, mindig sunyin néz rájuk, a barátnőmé pedig félt tőlük. A nemhez hozzátettem még egy harapós jelzőt is, ami egyébként nem igaz (legalábbis tegnapig nem volt az), úgyhogy rászálltak az agárra. Az egyik kislány elkezdte simogatni a másik kutyát, bár látszott rajta, hogy ideges és nagyon nem akarja azt a simit. Már indultunk volna tovább, mikor az előbbi kislány odament a kutyámhoz és szemből meg akarta simogatni a fejét, és amit eddig nem csinált a kutyám, odakapott neki. Amint láttam a mozdulatot, gyorsan elhúztam, hogy mégse harapja már meg, de szerencsére a gyerek is gyorsan elkapta a kezét. Nagyon ideges lettem emiatt, de szerintem nem én voltam a hibás. Kétszer is szóltam, hogy ne, de nem hallgatott rám.

Ezt hogy lehet kivédeni a jövőben?



2014. aug. 11. 16:05
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
76%

Ilyen nálunk is van. Nekem kölyökkutyám van, de nem szeretem amikor mindenki jönne és simogatná. Mondd, hogy nem. Nem kell kedvesnek lenni :D Múltkor nekem beszóltak, hogy miért nem engedem. Nem vagyok köteles megmagyarázni. Az én kutyám.

Nyugodtan tegyél hozzá még egy két jelzőt, gondolok itt leginkább a: "Nem érted, hogy nem?" Az egy gyereknek már rosszul esik. Ahogy kérdezik rögtön mondd azt, hogy nem mert megfog harapni fél tőled. Igazából még tehetsz hozzá olyat is amit amúgy nem csinál a kutyád, hadd féljenek inkább. Én így gondolom :D

2014. aug. 11. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
100%
olyan helyet kerestek ahol kevés az ember. Ilyenekkel nem lehet mit kezdeni. mindig is lesznek ilyenek. Megpróbálhatjátok a sárga jelzést de azt sajnos kevesen ismerik. Vagy szájkosarat raksz a kutyádra hátha ez kicsit riassza az embereket.
2014. aug. 11. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
100%
Városban szájkosárral sétálunk, mert különben elkopna a szőrük. így nagy ívben kerülik őket. A szájkosárral a kutyákat védjük.
2014. aug. 11. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
84%

Nálunk is ez a szitu,nekem bichonom van.Aztán azt hiszik kicsi,fehér,cuki akkor biztos nem bánt.Nem is bánt az enyém,ha szépen óvatosan nyúlnak felé.De ha sikítozva,hirtelen mozdulatokat tesznek akkor oda kaphat!!Sajnos ha azt mondom,hogy nem szabad megsimogatni,bár az a jobbik eset,nekem gyerek/felnőtt egyaránt kérdezés nélkül nyúl a kutyához -.-

Azt szoktam még mondani : Kullancs ellenivel be van fújva és most nem szabad simogatni pár napig,mert erős a kullancsirtó,doki mondta stb stb.


Ezt nagyon beszokták venni :D

2014. aug. 11. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 sippara ***** válasza:
88%

Nagyon egyszerűen el lehet ezt intézni:


- Meg szabad simogatni?

- Bocsi, de nem. - és a nemmel egy időben be is állsz a kutya és az ember közé. Ezt elég egyértelműen le szokták venni. Ha mégsem, én nem vagyok rest kérdés nélkül megfogni a tolakodó kezét és egy fokkal nyomatékosabban elismételni a nemet.

2014. aug. 11. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 A kérdező kommentje:

Sajnos nem nagyon tudom olyan helyre vinni, ahol nincsenek emberek, mert olyan lakunk.

Tegnap történt először ilyen, ezért is ért váratlanul, és lettem ideges. Viszont ez a kutya és ember közé beállás tetszik. :) Legközelebb már jobban fogok figyelni, ebből is tanultam. Rossz belegondolni, hogy ha megharapta volna, akkor én lettem volna elővéve, hogy miért nem vigyázok a kutyára, miért nem rakok rá szájkosarat, stb.

2014. aug. 11. 16:29
 7/27 anonim ***** válasza:
100%
Az nem elég, ha nemet mondasz, ahogy a fenti példa mutatja. Konkrétan meg kell akadályozni, hogy a kutyához nyúljanak, ha nem értenek a szóból (és így nem is fognak, ha továbbra is azt mondod, hogy nem, de közben hagyod, hogy simogassák). Vagy rendesen rájuk kell szólni vagy azonnal elhagyni a helyszínt. Ez a te érdeked is, mert a "mai világban" csakis a kutya lehet a bűnös, ha gyereket harap, akkor is, ha az utóbbi tette bele a kezét a szájába, a balhé a szülőkkel meg gondolom neked sem hiányzik.
2014. aug. 11. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
35%
Bocs,de mit nem tudsz egy nemen érvényesíteni?
2014. aug. 11. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 A kérdező kommentje:

Gondolom, ha te hirtelen olyan helyzetbe kerülsz, amiben eddig még nem volt részed, egyből tudod, mit hogyan kell csinálni.

Nem vagyunk egyformák.

2014. aug. 11. 17:01
 10/27 anonim ***** válasza:
100%
Nah ezt én is úgy utálom.Nálunk is olyan a környék, hogy sok gyerek van és jönnének simogatni.Aztán meg ha mondom, hogy nem megvannak sértődve és ordítanak, elég gáz.Szülők meg hangosan mondogatják, hogy "látod Pistike nem szabad megsimogatni, nem engedik...".Ha meg megengedm mindíg félek, hogy véletlenül megkapja a kutya az egyiket, mert volt már rá példa, hogy belerúgott egy 3 éves kislány.Még jó, hogy a kutya nem reagált rá semmit, de ki tudja egyszer kiváltanak belőle valamiféel agressziót.A szülők meg rájuk sem szólnak.Volt egyszer olyan, hogy megfogtam a kislány kezét mert felakarta venni a kutyámat, meg eyszer majdnem a bejárati ajtóhoz csuktam egy idióta kölköt, mert beakart jönni utánnunk a lépcsőházba kutyázni én meg nem engedtem.
2014. aug. 11. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!