Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért nem lehet megérteni?

Miért nem lehet megérteni?

Figyelt kérdés

Tegnap barátnőmmel kivittük a kutyáinkat sétálni. Neki egy másfél éves kis olasz agara, nekem pedig egy 10 éves tacsi keverékem van.

A séta alatt összefutottunk 4 gyerekkel, a legidősebb maximum 10-12 éves lehetett. Odajöttek hozzánk, megkérdezték, hogy meg lehet-e simogatni a kutyákat. Egyből rávágtuk, hogy nem. Az enyém tényleg nem szereti a gyerekeket, mindig sunyin néz rájuk, a barátnőmé pedig félt tőlük. A nemhez hozzátettem még egy harapós jelzőt is, ami egyébként nem igaz (legalábbis tegnapig nem volt az), úgyhogy rászálltak az agárra. Az egyik kislány elkezdte simogatni a másik kutyát, bár látszott rajta, hogy ideges és nagyon nem akarja azt a simit. Már indultunk volna tovább, mikor az előbbi kislány odament a kutyámhoz és szemből meg akarta simogatni a fejét, és amit eddig nem csinált a kutyám, odakapott neki. Amint láttam a mozdulatot, gyorsan elhúztam, hogy mégse harapja már meg, de szerencsére a gyerek is gyorsan elkapta a kezét. Nagyon ideges lettem emiatt, de szerintem nem én voltam a hibás. Kétszer is szóltam, hogy ne, de nem hallgatott rám.

Ezt hogy lehet kivédeni a jövőben?



2014. aug. 11. 16:05
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
Amúgy mindenféle sértés nélkül? Miért baj, ha idegenek megsimogatják a kutyáitokat? Csak simán érdekel, nem kell magatokra venni.
2014. aug. 11. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem csak azért, mert pl gyerekenél kifejezetten nem lehet benne biztos a gazdi, hogy a gyerek tudja hogyan kell a kutyához nyúlni, a visítozós rángatáshoz/paskoláshoz/csapkodáshoz (ami könnyen előfordulhat) sok kutya nincs hozzászokva.

Nem minden kutya vágyik rá, hogy boldog-boldogtalan összetaperolja, és ezt többnyire a gazdája tudja a legjobban.


Engem például nem zavar, ha a komondoromat simogatják, de ha gyerek jön, megfogom a fejét, én az elejét simogatom, míg ő a hátát, vagy az oldalát.

Még sosem kapott oda senkinek, de ha egyszer megesik, ő lesz a hibás, és nem a műveletlen, aki állatot még csak képen látott, és húzza-nyúzza -.-

2014. aug. 11. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 A kérdező kommentje:
Tudom, hogy az én hibám, de nincs hozzászoktatva idegen emberekhez. Még egy másik felnőttel is bizalmatlan, nemhogy egy gyerekkel. Látom rajta, mikor más nyúl felé, hogy bizalmatlan, elkezd sunyítani, hátracsapja a fejét, a szemei kidüllednek és látszik rajta, hogy kellemetlenül érzi magát. Csak olyannak engedi magát megsimizni, akit vagy kölyökkora ismer, vagy beengedem a kertbe, de ez sem mindig igaz.
2014. aug. 11. 21:24
 14/27 anonim ***** válasza:
100%
Értem, köszi a válaszokat. Bocsi, hogy belekontárkodok a kérdésedbe, de más válasza is szívesen érdekel.
2014. aug. 11. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
Én nem bánom, ha simogatják, sőt, szeretem, ha szeretik, és a kutya is szereti, csak az előnyére válik, de pl. ha olyan ideiglenes van nálam, vagy olyan kedvem van, vagy bármi miatt nemet mondok, akkor azt értsék meg. És a baj ott van, hogy a gyerekekhez baromira nem értek, meg nem is szeretek ráförmedni senkire sem, így engem érint kellemetlenül, hogy mondom nekik, hogy nem lehet, mert "félős" vagy mert nem szereti (általában ezt mondom nekik), akkor miért kell úgy odamenni a kutyához, mintha a falnak beszélnék?
2014. aug. 12. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
100%
Azért nekem az a tapasztalatom, hogy azok a gyerekek akik már odáig eljutottak, hogy nem ám csak úgy rárohanunk a kutyára, hanem szépen megkérdezzük előtte, hogy szabad-e simogatni, azok nem is fogják őrültként nyúzni a kutyát. De mondom, ez saját tapasztalat. Mondjuk nekem staffim van, így viszonylag kevés olyan helyzet van, hogy el kellene hessegetnem valakit, örülök ha hozzánk mernek szólni...
2014. aug. 12. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 Szilvi & Argos ***** válasza:

A gyerekek is olyanok, mint a kutyák, nem elég egyszer elmondani a dolgokat :) Szülőnek kell szólni, már ha van :(

Ilyenkor a "nem" után tényleg odébb kell állni, ez egyértelmű üzenet a másiknak...vagy nem...

Mindig megfogadom, hogy ha engedély nélkül kezdik simogatni a kutyámat, beszólok...aztán BKV-n valahogy nincs szívem, mert olyan szeretettel nyúlnak hozzá :D Gyerekeknek mindig elmondom, hogy MINDIG kérdezzenek, MIELŐTT simogat(ná)nak

2014. aug. 12. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
100%

A gyerekeket én se szeretem, ha a kutya körül legyeskednek. Kezdő kutyatartó vagyok (konkrétan nincs még 1 hónapja, hogy elhoztuk a kiskutyánkat), és az elején még jóhiszeműen megengedtem a simogatást, ha odajött egy-egy gyerek és megkérdezte, szabad-e. De az a baj, ha egy odajön és neki engeded, hirtelen ott terem még 2-3 másik kiskölyök is, ők már nem is kérdeznek, csak nyúlkálnak...

Az én kutyám egy 3 hónapos német spicc, szegénykémet imádják a srácok, mert kicsi is, fehér is, bolyhos is (még rajta van a bababundája :D ) és egyből azt hiszik, hogy egy dögönyözni való plüss állatka ül előttük.


Nálam az verte ki a biztosítékot, amikor legutóbb odajött hozzánk egy kisfiú, normálisan megkérdezte, megsimogathatja-e a kicsit, majd amikor megengedtem, hirtelen ott teremtek a barátai (ez további 4-5 kölyköt jelentett), akik sikítozva, ordibálva lökdösték egymást, hogy odaférjenek a 3 hónapos kutyámhoz, aki azt se tudta, mi van. Összevesztek azon az orrom előtt, hogy tulajdonképpen ez melyikük kutyája és ki simogathatja meg, ki nem, majd végül az egyik 6-7 éves forma kölyök egyszerűen izomból kirántotta a kezemből a pórázt egy "Most én sétáltatom!" felkiáltással és elkezdte maga után erőből húzni-vonni az épp hogy csak pórázhoz szokott kölyökkutyámat.

Erélyesen rászóltam, hogy azonnal adja vissza a pórázt és hagyja abba a kutyám rángatását, mire a hülyegyerek ledobta pórázt a földre és felvette ölbe a kicsit. Megint rászóltam, ezúttal még hangosabban, hogy most rögtön tegye le, erre közölte velem, hogy majd mindjárt, de most elviszi megmutatni az apukájának, és elszaladt a játszótér felé az ÉN kutyámmal az ölében, dobhártyaszaggató "Apa! Apaaaaa! Néééézd a kutyámat!" felkiáltással. Én meg rohanhattam utána, persze csak miután összekapartam az államat a földről, hogy ilyen egyáltalán létezik. A kedves papa meg csak vigyorgott, "Jaj, de szép kiskutya, Petike! Mutasd meg a mamának is."

Ekkor jött el az a pont, hogy fogtam és gyakorlatilag kicsavartam a gyerek kezéből a kutyát, mielőtt az egész családnak körbehordozta volna, és megmondtam nekik, hogy elnézést, de időre megyünk az állatorvoshoz! Még az apuka volt felháborodva, hogy 5 perc ide vagy oda már nem számítana, miért nem mutathatja meg a kisfia a kutyát az anyjának is, ha egyszer ez ennyire boldoggá teszi. Azt hittem, a pofám leszakad...


Azóta ha sétálunk a parkban, és gyerekeket látok felénk futni, ösztönösen felveszem a kutyát az ölembe, és ha kérdezik, szabad-e simogatni, kitalálok valami kamut (most megyünk az állatorvoshoz, az előbb hányt, bolhás, rühes), bármit, csak ne nyúljanak hozzá.

2014. aug. 12. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a válaszokat, rengeteg jó tanácsot kaptam. :)

Kedves utolsó, ez nagyon durva, amit leírtál. Nem tudtam volna ilyen higgadt maradni ebben a helyzetben. Már az elolvasásától is ideges lettem.

2014. aug. 12. 15:23
 20/27 sippara ***** válasza:
kispalikee, én egyszerűen nem szeretem, ha minden szembejövő tapizza őket, Max ugye tart emberektől (mondjuk őt felőlem kb mindenki simogathatja, aki elől nem menekül), Luna meg nem mindenkitől bírja a cseszegetést (gondolok itt főleg bárkire, akinek alkohol szaga van és/vagy hadonászik és/vagy hangoskodik és/vagy nekem nem szimpi), még a szimpatikus embereknek, ismerősöknek is inkább "hagyja", hogy simogassák (ha neked ez jó-alapon), nem élvezi különösebben.
2014. aug. 12. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!