Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért nem lehet megérteni?

Miért nem lehet megérteni?

Figyelt kérdés

Tegnap barátnőmmel kivittük a kutyáinkat sétálni. Neki egy másfél éves kis olasz agara, nekem pedig egy 10 éves tacsi keverékem van.

A séta alatt összefutottunk 4 gyerekkel, a legidősebb maximum 10-12 éves lehetett. Odajöttek hozzánk, megkérdezték, hogy meg lehet-e simogatni a kutyákat. Egyből rávágtuk, hogy nem. Az enyém tényleg nem szereti a gyerekeket, mindig sunyin néz rájuk, a barátnőmé pedig félt tőlük. A nemhez hozzátettem még egy harapós jelzőt is, ami egyébként nem igaz (legalábbis tegnapig nem volt az), úgyhogy rászálltak az agárra. Az egyik kislány elkezdte simogatni a másik kutyát, bár látszott rajta, hogy ideges és nagyon nem akarja azt a simit. Már indultunk volna tovább, mikor az előbbi kislány odament a kutyámhoz és szemből meg akarta simogatni a fejét, és amit eddig nem csinált a kutyám, odakapott neki. Amint láttam a mozdulatot, gyorsan elhúztam, hogy mégse harapja már meg, de szerencsére a gyerek is gyorsan elkapta a kezét. Nagyon ideges lettem emiatt, de szerintem nem én voltam a hibás. Kétszer is szóltam, hogy ne, de nem hallgatott rám.

Ezt hogy lehet kivédeni a jövőben?



2014. aug. 11. 16:05
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:
Én direkt hagyom mindenkinek a simogatást, nem azért, mert olyan hű de nagy emberimádó lennék, de minden ilyen lehetőséget úgy fogok fel, hogy ezzel is stabilabb lesz a kutya. Jönnek visítozó hülyegyerekek, tudom, hogy nem kell félnem, mert megszokták a kutyáim, nem lesz vele gond. Az a baj, hogy szerintem nem lehet az összes ilyen szitut kikerülni, és úgyis a kutyatartó a rossz, hiába szaggatta mondjuk le a gyerek a kutya a fülét, mielőtt az harapott volna. Ezért én személy szerint jobbnak látom a kutyát ezekhez hozzászoktatni. Persze ez csak az én véleményem. Ha meg nincs kedvünk a simogatáshoz, egy határozott nem és valami rövid magyarázat (-munkába megyek- ami gyakran igaz is) kíséretében továbbmegyek. Be szokott válni.
2014. aug. 12. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 A kérdező kommentje:

A mai séta alkalmával majdnem összetűzésbe keveredtünk egy másik kutyával. Egy nő telefonálás közben sétáltatta póráz nélkül a kutyáját, ami kiszúrt minket és sunyin elkezdett jönni felénk. Kiabálni kezdtem a nőnek, hogy legyen olyan szíves és fogja meg a kutyáját, illetve, hogy az enyém barátságtalan, és ennek így nem lesz jó vége. A kutyámat magam mögé húztam, beálltam elé, mint aki erősebb és védelmezi a másikat. A nő kutyája pedig megtorpant! Úgy meglepődtem. :D Ez a kis idő épp elég volt arra, hogy a nő meg tudja fogni (ugyanis, ott bénázott).

Most olyan büszke vagyok magamra. Régebben mindig felkapkodtam szegényt a földről, mert nem tudtam lereagálni a helyzetet, de most más volt. Azért nem akarok több ilyen helyzetbe kerülni.

Szóval, köszönöm szépen a tanácsokat. :)

2014. aug. 15. 22:21
 23/27 anonim ***** válasza:
46%

Az én kutyám bármikor megsimizhető kizárólag ha akarom. Ha viszont nem akkor hallkan szólok neki, és azonnal támad, de nem csak odakap. Persze ő így lett tanítva. De voltam olyan szituba én is hogy egy kukás hajléktalan szó nélkül simogatni akarta a kutyát. Egyszer tudta végig húzni a kezét a fején, azonnal hátra rántottam . Kutya befeszült de ugye nem kapott parancsot, csak érezte hogy full ideg vagyok, ahogy üvöltöztem. Mondtam annak pö..nek, hogy ba...a meg előbb a kukába turkál utána meg a kutyához nyúlkál!

Mégegyszer meglátom elköszönhet a kezeitől!

Amúgy semmi bajom nem lenne a hajléktalanokkal, de nem szeretném hogy valami fertőzést összeszedjen az én picikém (50 kg ). Most lesz 11 éves, és hogy lekopogjam még igen csak aktív. :-)

2014. aug. 16. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 Szilvi & Argos ***** válasza:

Én is szeretem, ha sokféle emberrel találkozik és simizik...sokszor a kutyám is bújik, néha viszont úgy küldöm oda...szocializációhoz tartozik.

Kérdező, ügyesen oldottad meg a helyzetet.

Minden kutyával veszekedős a kutyád? Nem akartok járni szocira ? :)

2014. aug. 16. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 anonim ***** válasza:

Sajnos a gyerekek ilyenek, ha kell, nyomatékosabban szólj rájuk. Én felnőttekre is sokszor rászólok (tacsi és bullterrier keverékem van) amikor kérdés nélkül hajol fölé valaki és már nyúl... Nem szokták szeretni, de ha valakinek ennyi esze van, hogy így közelít egy kutya felé akkor azt igenis el kell küldeni, persze normálisan :)

Múltkor apuka meg a totyogós gyereke követtek minket (kölyök meg akarta simogatni) és zörgettek valami kajás zacskót, kutyám láthatóan ideges lett úgyhogy kénytelen voltam rájuk szólni mikor már majdnem a seggébe másztak, hogy "Légyszíves ne gyertek már ennyire közel, mert fél tőletek."

Én kutyámat (befogadott) korábban megverhették, minden hirtelen mozdulattól megijed és ugat, bizalmatlan, szóval fűnek fának nem is engedem simogatni.


"Most olyan büszke vagyok magamra. Régebben mindig felkapkodtam szegényt a földről, mert nem tudtam lereagálni a helyzetet, de most más volt. Azért nem akarok több ilyen helyzetbe kerülni. "


Lehetsz is :D NE kapkodd fel a kutyát. Csak akkor indokolt, ha egy habzó szájú kutya szét akarja tépni, egyébként csak többet ártasz mint használsz vele :) És ne is rángasd, legyen laza a póráz. És a kutyád nem porcelánból van, semmi baja nem lesz, ha egy másik kutya kicsit odakap (emberi nyelven "Kopj le!") vagy elmorogja, sokszor csak kívülről félelmetes, de nekik ez normális.


Én mondjuk örülök, ha póráz nélküli kutya jön hozzánk, sokkal jobban tudnak így ismerkedni, ha meg egy ugató kutya közeledik azon se stresszelek (ezek általában a kicsi kutyák), mert pár pillanat alatt lenyugszik és már szaglásszák egymást. Ha TE nyugodt maradsz, nagy baj nem lehet.


Tegnap a kutyám játszott egy pitbullal, ott gyömöszölték egymást az utcán és hát elég keményen birkóztak (ők NAGYON élvezték) csomóan meg bámultak és hüledeztek mert azt hitték bunyó van, mi meg pont letojtuk a másik gazdival csak röhögtünk :D

2014. aug. 16. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 A kérdező kommentje:

"Minden kutyával veszekedős a kutyád? Nem akartok járni szocira ? :)"


Neeem, ő nem verekedős. Legalábbis eddig nem volt rá példa. A nagykutyáktól fél, de ez még régi trauma számára. Egyedül a kisebb kutyákat tűri meg maga mellett, pedig ő sem nagy (tacskó keverék, picivel nagyobb, mint egy beagle). Van néhány játszótársa, akikkel jól elvan, de ők is mind picik. Ha meglát egy nagyobb termetű kutyát egyből elkezdi szuggerálni a szemével és lapít, amint közelebb ér hozzánk, kitör magából és morog és ugat. Erre azt találtam ki, hogy elviszem a másik irányba, ez általában be szokott válni.


" És ne is rángasd, legyen laza a póráz. És a kutyád nem porcelánból van, semmi baja nem lesz, ha egy másik kutya kicsit odakap (emberi nyelven "Kopj le!") vagy elmorogja, sokszor csak kívülről félelmetes, de nekik ez normális.


Én mondjuk örülök, ha póráz nélküli kutya jön hozzánk, sokkal jobban tudnak így ismerkedni, ha meg egy ugató kutya közeledik azon se stresszelek (ezek általában a kicsi kutyák), mert pár pillanat alatt lenyugszik és már szaglásszák egymást. Ha TE nyugodt maradsz, nagy baj nem lehet. "


A laza pórázos dolgot is megtanultam már. Ha nem feszes, akkor sokkal nyugodtabb. A tegnapi kutya az út másik oldaláról szúrt ki minket és biztos, hogy nem barátságos szándékkal jött. Láttam már nekimenni más kutyának is. Sajnos a környéken nincs sok felelős kutyatartó. Többségük simán odaengedi az ideges, feszült, támadni készülő kutyát a másikhoz. Ha meglátom ezeket az embereket, inkább megfordulok vagy megvárom, amíg elhaladnak. Persze vannak normális gazdik is, oda nyugodtan odaengedem a kutyusom.

2014. aug. 16. 12:41
 27/27 Szilvi & Argos ***** válasza:

"Ha meglát egy nagyobb termetű kutyát egyből elkezdi szuggerálni a szemével és lapít, amint közelebb ér hozzánk, kitör magából és morog és ugat"

10 éves kora ellenére simán mehetnétek szocira, és nem kéne így félnie-támadnia...ezt tényleg jó szándékból írom csak :)

2014. aug. 17. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!