Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Az alábbiakban felsorolt...

Az alábbiakban felsorolt kutyafajták mennyire kedvesek, család centrikusak? (fajták a leírásba)

Figyelt kérdés

Léci tegyétek család centrikusság és kedvesség sorrendbe ezeket:

-Újfundlandi

-Kuvasz

-Leonbergi

-Bernáthegyi

-Tibeti masztiff



#kutya #fajta #kedvesség #család centrikusság
2014. aug. 12. 19:05
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Szerinted ugyanabba a sorrendbe fogjuk írni??? Akkor lesz családcentrikus, ha családtagként bántok vele. Ennyi.
2014. aug. 12. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
mindegyik kutyafajta lehet családcentrikus. Nevelés kérdése. Nekem bernáthegyim van, iszonyatosan szereti a gyerekeket.
2014. aug. 12. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
1. Jó ha nem tetszik a család centrikus, akkor legalább kedvességre mondhatnád.
2014. aug. 12. 20:20
 4/13 anonim ***** válasza:

1, újfundlandi, bernáthegyi, leonbergi - ezek a kutyák manapság már csak óriási cuki díszek inkább, ezt nem sértésből mondom, nekünk is volt újfundlandi, egy rettentően békés teremtés volt.

2, kuvasz, tibeti masztiff

Igen, minden kutya normális ha jól nevelik, de a származását senki sem tudja legyőzni. Utóbbi két kutya igenis kemény munkakutya. Szeretik a gazdájukat, de domináns, kemény, önálló, egygazdás fajták. Meg lehet őket tanítani, hogy eltűrjék amikor a gyerek a fejükön lovagol meg minden, de alapvetően nem erre valók, miért kényszerítsük? A szűk lakótársakon kívül (azért nem mondok családot, mert egy család nem feltétlen él együtt) pedig biztos, hogy nem lesznek kedvesek. Arról nem is beszélve, hogy a masztiff igencsak drága is lehet.

2014. aug. 12. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Az, hogy kedves, az egyáltalán nem fajtafüggő! Ezért sem lehet erre válaszolni! Láttam én már idegbajos vizslát, aki harapott, és láttam mézeskalács rottweilert. A vizsla kerti dísz volt és nem törődtek vele, a roti pedig a lakásba bemehetett és folyton a gazdija mellett volt, mindenhová vitte. És ez a lényeg. Tudod, milyen sorba tudnám állítani ezeket? Melyik a könnyebben kezelhető fajta és melyik a keményebb.

Könnyebben kezelhető:

Újfoundlandi, Leonbergi, Bernáthegyi

Kemény: Kuvasz, Tibeti masztiff.

Emiatt ha kezdő kutyás lennél, ne a két utolsót válaszd.

2014. aug. 12. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Nem első kutya lenne :) csak majd ha külön költözök szeretnék egy kutyát, de nekem inkább a nagytestűek jönnek be és a nagy szőrűek.

Oké akkor a két keményet leveszem a listáról. De amúgy nem dísznek használnám, mert egy kutya nem TK-s bemutatókra való, hanem szeretni.

2014. aug. 13. 06:07
 7/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat :)
2014. aug. 13. 06:07
 8/13 anonim ***** válasza:
Örülök, hogy így látod, nagyon helyes! Csak sajnos sokan vannak, akik nem így gondolkodnak. Mondjuk egyébként én személy szerint, ha a 3 másik közül kéne válasszak (újfoundlandi, bernáthegyi és leo), akkor a leonbergit választanám, mert a másik kettő nagyon nyáladzik. Ha esetleg ez zavar, érdemes elgondolkodni.
2014. aug. 13. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Jaj, nem vagyok tisztaságmániás. Egy kis nyál ide- egy kis nyál oda. Senkinek se árt. Amúgy kinti-benti kutya lenne nagy udvarral.
2014. aug. 13. 08:32
 10/13 anonim ***** válasza:
Persze a szeretet is fontos, de azért attól nem lesz boldog egy kutya, mert naponta megölelgetik, meg simogatják. Első és legfontosabb a kellő lemozgatás, és szellemi fárasztás utána jöhet a dögönyözés. Viszont remélem ez a "egy kutya nem tk-es bemutatóra való" nem azt jelenti, hogy jó neked egy akármilyen fajtatisztának hazudott törzskönyv nélküli kutya a jófogásról?
2014. aug. 13. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!