Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért kell mindenkinek Golden...

Miért kell mindenkinek Golden Retriever?

Figyelt kérdés

itt is láttam jó párszor, hogy "hol tudnék venni golden retriever-t?" .

Miért? Egyszer egy kutyasuli bemutatón a Golden Retriever -eknek külön műsorszámuk volt, mert sokan voltak.

Miért kell mindenkinek ez? Most ő a "divatkutya"?


2014. aug. 13. 06:58
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem azért, mert alapvetően egy nagyon nyugodt, higgadt, barátságos, családcentrikus, gyerekekkel is kompatibilis kutyáról van szó, aki könnyen is tanítható és így első kutyás gazdiknak ideális választás. Arról nem is beszélve, hogy azért valljuk be, egy Golden retriever valóban nagyon szép, impozáns látványt nyújtó kutyus (főleg azzal a gyönyörű bundájával), emellett pedig ugyebár kedves, szelíd kutyus is. (Igen, igen, tudom, hogy ez nevelés kérdése is, minden kutya lehet szelíd, de a lényegen ez nem változtat, hogy a retriever alapból is egy nyugodt természetű fajta).


Egyszer én is szeretnék ilyen kutyust, ha majd családom és kertes házam lesz. :D


Addig is elvagyok az én imádnivaló, pukkancs kis spiccemel. :D

2014. aug. 13. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 anonim ***** válasza:
23%

Inkább veszek Golden Retrievert, mint inkább egy p**anyaló yorkshire terriert. Még akkor is ha az egész utcában csak Goldie lenne...

Az 1. válaszoló okfejtése teljesen megállja a helyét!

2014. aug. 13. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/35 A kérdező kommentje:

2. miért beszéltél így egy kis terrierről? Bántottak ők téged valaha? -.-"

Mert, tudod magyarázó válaszokat vártam, nem kritizálót.

2014. aug. 13. 07:17
 4/35 anonim ***** válasza:
30%
Divatkutya, nekem nem tettszenek,van egy pár környéken mind bolond, sajnos vadak
2014. aug. 13. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/35 A kérdező kommentje:

4: gondolom nevelés kérdése miatt.

Amúgy nekem se jönnek be.

2014. aug. 13. 07:26
 6/35 anonim válasza:
64%
Nekem van egy Golden Retrivrr kutyám es a legaranyosabb,legokosabb kutya amit valaha lattam.Most lehet azt mondjatok h mindenki ezt mondja a saját kutyájárol,de nagyon megeri ilyen kutyat venni .Halgassatok rám tapasztalatból mondom.
2014. aug. 13. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/35 anonim válasza:
100%
És egyáltalán nem vad.
2014. aug. 13. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/35 anonim ***** válasza:
76%
Mert most ez (is) a divat. Azt meg elfelejtik, hogy a legemberbarátabb, legkedvesebb fajátkat is nevelni kell, nem születnek angyalnak és hát mégiscsak egy nagytestű kutyáról van szó, sokaknak a fejére nő, gondolom.
2014. aug. 13. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/35 anonim ***** válasza:
4 válszoló láttál te már ilyen kutyát?
2014. aug. 13. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/35 anonim ***** válasza:
75%

Jajj na egyik kedvenc fajtám (irónia).

Azért mert az emberek nagy része úgy választ fajtát, hogy van egy általános tévhit( mondjuk látja a filmeken a lobogó szőrrel rohanó csupa szeretet gyerekek által "nevelt" mégis tökéletesen tökéletes goldent), meg elolvasott egy általános fajtatismertetőt és azt gondolja, az szentírás.

Egyértelmű, hogy egy selymes szőrű, hiper cukor barátságos, problémamentes kutya aki annak születik és az is marad haláláig. A labrador szintén tökéletes, barátságos és nyugodt mindez persze nevelés nélkül is értendő.


Az igazság persze teljesen más.


Rengeted nevelési hibából agresszív, nagyon nagyon neveletlen golden/labrador van.

Őket is nevelni kell, mert nem születik hiper cukinak és ugyanazokat a rossz dolgokat fogja produkálni nevelés nélkül mint egy yorki, staffi akármi. Csak ezt sajnos kevés ember fogja fel.

Ismerek labit aki ugyanúgy őrjöng az utcán minden kutyára mint egy elcseszett staffi. Bár ez senkit nem érdekel, simán átnéznek rajta a járókelők, bezzeg ha más fajta lenne...

Egy másik labi páros is módszeresen támadja a kutyákat szabadon, pórázon meg még nagyobb őrjöngést levágnak mint az előzőleg említett kutya.

Van két terápiás vagy még nem vizsgázott de annak szánt golden, na ők meg hágnak minden kutyát, a gazda azt se tudja mit kellene csinálni. Egymást is hágják, aztán acsarognak. Ha valamelyik kutya visszaszól akkor szintén acsarognak.

Múltkor egy másik labit is láttam, aki hörögve, szőr borzolva húzta a gazdáját egy másik kutya felé.

Aztán volt egy golden aki úgy kitámadott pórázról, hogy egy staffit megszégyenített volna, a gazdája meg csak röhögött, a járókelők meg rajtam kívül még a fejüket sem kapták fel, hát persze minek is, hisz csak egy cuki goldenről van szó.

Azért emlegetem olyan sűrűn a staffikat, mert őket meg tipikusan vérengzőnek gondolják, de közben meg ugyanazt produkálja mint egy golden, csak kicsit nagyobb erővel.


Számomra idegesítő, hogy egyes kutyák mindig minden körülmények között cukik, csak mert xy fajtába tartoznak, más kutyáktól meg rettegni kell, akkor is ha ő történetesen tényleg cuki, de hát xy fajtához tartozik.

2014. aug. 13. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!