Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért ilyen antiszociálisak a...

Miért ilyen antiszociálisak a mai kutyák? Vagy csak a gazdik fújják így fel?

Figyelt kérdés

3 hónapos kis kan kutyusom van, sokat sétálunk minden nap, kíváncsi természetű és hagyom is neki, hogy ismerkedjen a világgal, mert most van abban a korban, hogy még fogékony ezekre az ingerekre, az új dolgokra, stb, és később egy nyugodt, bombabiztos idegrendszerű kutyust szeretnék, nem olyat, aki túl félős vagy esetleg pont hogy agresszív.


Az utcán is szívesen odaengedném más kutyákhoz, hogy ismerkedjen, szocializálódjon, de ha megkérdezem, hogy lehet-e, a legtöbb gazdi általában nemleges választ ad és megmagyarázzák, hogy "Fifike nem bírja a kan kutyákat, mert ő domináns". Mondom, ez egy alig 3 hónapos kölyök, még a heréi sincsenek lent... "Nem baj, Fifi akkor sem szereti a kanokat." De van itt más is, "Luluka nem szereti a kölyökkutyákat, mert idegesítik őt", vagy "Nem jöhet ide a kicsi, mert Totó ki nem állhatja a többi kutyát", ami azért szerintem gáz... mi meg csak nézünk, mint borjú az új kapura. Így azért elég nehéz lesz szocializálni a kiskutyámat, ha csupa antiszoc kutyás jár-kel a parkban.


Miért van ez? Vagy ez normális így? Én vagyok túl "tolakodó", hogy szívesen venném, ha a kutyám más kutyákkal ismerkedne és jó viszony alakulna ki közöttük? Nem szeretném, hogy ne tanulja meg, mi a helyes viselkedés a fajtársakkal, mert ahhoz azért nagy termetű lesz, hogy folyton ölbe kapjam, ha megijed (és amúgy se normális dolog, hogy féljen a többi kutyától), de azt se akarom, hogy felnőtt korára tőle féljen mindenki, mert mondjuk "domináns lesz" mint "a drága Fifike".


Mi a megoldás erre a helyzetre?

Nem igazán vagyok képben ezzel kapcsolatban, mert ő az első kutyám és azt hittem, a kutyás társadalomban az a normális, ha a kutyáink barátkozhatnak, de itt mifelénk 10-ből 1 gazdi olyan, hogy szívesen odaengedi hozzánk a kutyusát és nem bánja, ha a kicsivel barátkozik, esetelg játszanak, kergetőznek, mindenki más annyira félti a kutyáját, mintha cukorból lenne. Nem tudom eldönteni, hogy ezek a kutyák tényleg ennyire antiszociálisak, vagy csak a gazdáik fújják így fel a dolgot?

A legtöbb kutya egyáltalán nem tűnt idegesnek, sőt, kifejezetten érdeklődőnek mutatkozott, ha meglátta a kutyusomat, nem pedig olyannak, aki mindjárt szét akarná szedni a 3 hónapos kölykömet...



2014. aug. 13. 08:53
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Olyan lesz a kutya, amilyenné a gazdája neveli. A Fifikéket jellemzően nem nevelik és ez látszik is rajtuk, de ez nem az ő hibájuk. Akinél a kutya gyerekpótlék, azoknak nem is nagyon lehet megmagyarázni, hogyan viselkedik egy lelkileg egészséges, kiegyensúlyozott kutya. Ha Fifike még nincs is elcseszve, hamarosan el lesz, ha soha egy kutyához sem engedik oda.


Ha nagyon nem találsz játszótársat, próbálj meg egy kutyaiskolát (vagy ovit, ha van). Nyilván tanfolyamra még nem viheted, de elmehetsz megnézni egy foglalkozást és hátha összeismerkedtek olyanokkal, akikkel tudna a kutya játszani.

2014. aug. 13. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

A törpekutyások szoktak ilyenek lenni. Nálunk ugyanez a helyzet. Két staffim van, amikor kicsik voltak, vittem őket oda mindenkihez, hadd játszanak, ismerkedjenek, fedezzék fel a világot. Erre megkaptam, hogy "Ne hozd ide, mert ezeknek már a vérükben van a gyilkolás!" Na, a fiatalabb kutyám nem volt 4 (!), amikor ez történt. Iszonyú rosszul esett.

Az enyémet meg is harapta már egy ilyen görcs. Kérdeztem a gazdáját, hogy odaengedhetem-e, hadd ismerje meg a többi kutyát. A paraszt a telefonból fel sem pillantva dörmögött egy "aha"-t, erre a nyomorult ultramini yorki úgy elkapta a kölyökkutyám pofáját, hogy ömlött belőle a vér. A gazdi egy "Jaj, bocs" mormogással ment tovább, rám se nézett még ekkor sem. o.O

Nem, nem normális, hogy sok kutya ilyen, a sok gazda a hülye, mert nem engedik oda egy kutyához sem, felkapkodják, sikítoznak. És így készül a tipikus őrjöngő, acsargó véryorki.

2014. aug. 13. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
*4 hónapos
2014. aug. 13. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem nem normális. Ismerek valakit, aki naponta egyszer viszi el sétálni a kutyát (kennelbe tartsa, de elég kicsibe) és annál a sétánál vagy az utcán vagy a mezőn sétál. Legtöbbször a mezőt válassza, mert "A kis Labradorom nem kéne olyan keverékekkel találkozzon mint például a szomszéd Yeti kutya" vagy "A Roky kutya is kan, nem mehet vele játszani". stb. Mert itt ahol élek, ott a legtöbb kutya keverék.

Na az ilyen gazdáktól undorodom.

2014. aug. 13. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Dehogy normális. Próbálj egy pár normálisabb kutyással összehaverkodni, hogy együtt tudjátok a kutyátokat vinni. Vagy tarts 3 kutyát, mint én, akkor egymással is eljátszanak:D
2014. aug. 13. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Igyekszem olyan gazdikkal többször összejárni, akik oda szokták engedi a kutyájukat az enyémhez, ennek pont tegnap láttam is az eredményét. Kint voltunk a futtatón, 3 nagytestű kutya, az én kölyökkutyám, meg egy másik közepes termetű, de szintén kölyök eb. A nagytestű kutyák közül is kölyök volt még az egyik, ugatva, ugrálva hívta játszani a közepes termetűt és az enyémet. A közepes termetű kölyök visítva, nyüszítve futott előle, a gazdi meg pánikolva utána, miközben az én kölyökkutyám ezzel szemben meg se rezzent, sőt. :D

Nem sokkal előtte mesélte a közepes termetű kutyus gazdija, hogy kisebb korában mennyire féltették mindentől a kölyköt, folyton ölbe kapták, felvették, ha volt valami, stb, és láthatóan emiatt most jó úton is vannak afelé, hogy egy félős, pánikolós kutyájuk legyen.

2014. aug. 13. 09:27
 7/10 anonim ***** válasza:
A gazdák betegek,úgy tartanak kutyát,hogy még egy könyvet sem olvasnak el a neveléséről.Sajna rossz tapasztalataim nekem is vannak,van aki már száz méterről gyanakodva néz és felkapja az ebét,aki a kárjából üvölt,mint a veszedelem,holott csak egy kisebb pumi keverékkel közeledek / láb mellett,nyírt bundával,szóval nem tudom,mi olyan rémisztő benne/. De a nagyobb kutyásokkal,főleg staffi meg az ilyen erődemó ebek gazdáival van gondom,mert sokszor túlbecsülik az ebüket,meg elbagatelizáljáka tényt,hogy tudatos nevelést igényelnek.
2014. aug. 13. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Ismerős a probléma, staffim van, néha a nagy testű kutyákat is rángatják el ahogy meglátnak minket akár csak messziről is.. Fb-on vannak ilyen "társkereső" csoportok én is ott szoktam keresgélni pajtikat. Illetve a második kombi után mehettek oviba simán, ott nem szokott probléma lenni, sőt pont a szocializáció a lényege. Amúgy nekem van egy fél éves törpém is, ha nem vagytok messze találkozhatunk :)
2014. aug. 13. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Ugyanilyen problémám van nekem is, nyugi :D


Nekem mondjuk 2 éves mentett kan kutyusom van, elég bizonytalan a lelkem, de mivel tipikus utcai fekete korcs, sokan élből kikerülnek minket. Főleg akinek valami extra kutyája van (uszkár, francia bulldog, stb).


Tegnap egy 4 hónapos vizslával tudott csak játszani, mert az a gazdi meg direkt jött hogy ismerkedjen a kutyája :) Komolyan én már boldog vagyok ha látok egy póráz nélkül felénk ügető kutyát, abból eddig mindig nagy játék keveredett :) Volt, hogy a kutyámat (15 kilós) körbevette 3 borjú méretű póráz nélküli kutya, járókelőkből még valaki meg is szólalt hogy úristen póráz nélkül ekkora kutyák jajj. Én nagyon örültem, látszott, hogy barátkozni jönnek, hát az enyém majd betojt örömében, annyira élvezte a társaságot :) Amstaffos, pitbullos gazdik is mindig örülnek, mikor megállunk velük ismerkedni, ők is hasonló cipőben járnak :)


A gazdák meg sokszor nem normálisak. Én se engedem oda mindenkihez a kutyám, pont azért, amit leírtál..Elég ellenségesek sokan. De ha látom, hogy lassít a gazdi meg érdeklődik a kutyája akkor viszont hadd ismerkedjenek :)

2014. aug. 13. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Hát sajnos, erre én is akkor döbbentem rá amikor a 3 hónapos kutyával elkezdtünk sétálni. A kutyák 90% nincs szocializálva. Ez a gazdik hibája. A kistestűeket féltik a nagyobbaktól, és általános tévhit, hogy a kanok nem jönnek ki jól...no comment. Az mondjuk igaz, hogy az idős kutyák már nehezen viselik egy kölyök ugrabugrálását, de ezt max egy lemorgással illene lerendeznie.


Keresni kel egy értelmesebb társaságot. Általában a futtatókban olyanok vannak, akik szocializálják a kutyát. (Azért ott is akad néhány érdekes alak). Kutyaovit javaslom még.

2014. aug. 13. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!