Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nagyon nagy állatkínzás...

LOTR kérdése:

Nagyon nagy állatkínzás Border Collie-t lakásban tartani?

Figyelt kérdés
Ugye azt már kiírtam, h kapok egy kutyát! Az Apukám mindenáron Border Collie-t akar, de lakásban lakunk! A lakásnak van egy hatalmas tetőterasza, a háznak egy szép nagy udvara, és kb. 15 lépésre van a Bem tér! Én vállaltam, hogy rengetegszer leviszem sétálni! Ezek mellett is nagyon rossz lenne neki?

2014. aug. 12. 13:10
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Azt a mozgásigényt amit biztosítani kellene neki ilyen körülmények közt, hamar ráunnál szerintem. Hatalmas elkötelezettség és szeretet kell hozzá ami sok éven át kitart. Ez alapján mérlegeljetek.
2014. aug. 12. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
29%
az a kutya arra van tenyésztve, hogy egésznap szaladgáljon. ez az alapösztöne, temperamentuma. nem lakásba való. Az apád egy idióta, ha ezt nem érti meg.
2014. aug. 12. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! :)
2014. aug. 12. 13:17
 4/15 sippara ***** válasza:
100%
Lakásba való, illetve a gazdája mellé való. Az más kérdés, hogy emellett kell neki napi 45- óra AKTÍV foglalkozás.
2014. aug. 12. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 sippara ***** válasza:
100%
nyilván 4-5 akart lenni, nem 45 :D
2014. aug. 12. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

Nem elég pórázon megsétáltatni, rendszeres futtatás, más kutyákkal való játék és mindenekelőtt agyi lefárasztás is kell neki. Pl. kutyasuli, ahol tudsz valamilyen kutyás sportot tanulni vele - agility, dog dancing, azt otthon is gyakorolhatod - esetleg terelni is el lehet vinni, vagy úsztatni olyan helyre, ahol megengedett.

Ha rengeteg időt és energiát tudtok rá szánni, hogy ezt mind megkapja, akkor mehet lakásba. Meg persze a megfelelő anyagiakat, amibe ez kerül. Ha ezeket nem kapja meg, akkor fel lehettek készülve rá, hogy a kutyus majd elfoglalja magát, de annak nem fogtok örülni. "Rossz" kutyus lesz, mert nincs lefárasztva agyilag és energetikailag, és senki nem lesz boldog. Szóval jól gondoljátok meg.

2014. aug. 12. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

Nekem magyar vizslám van. Arra is azt mondják, hogy kínzás lakásban tartani. Tény, hogy amikor kölyköt választotok, akkor érdemesebb egy közepes, vagy kis energiaszintű egyedet választani. Az jobban elviseli majd, hogy vannak a napnak nyugis szakaszai. Az én kutyám otthon egy angyal. Amint lemegyünk sétálni, bekapcsolja a "power" gombot és le sem lehet lőni. Napi 4x 1,5 órát sétálunk átlagban. Ebben rengeteg mozgás és agyi feladat van. Egy borderrel érdemes agilityzni vagy egyéb kutyás sportot csinálni. Szerintem ha ez megvan akkor otthon rendesen fog viselkedni.


Nagyon könnyen megszokja, majd a napi ritmust, hogy vannak nyugis és aktív szakaszok. Persze kölyökkorban még ne várjuk el tőle, hogy fegyelmezetten viselkedjen minden szituban, de 1 éves korára már szépen kialakul a menetrend.

2014. aug. 12. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ha nem vagy "hiperaktív", valami szabadtéri hobbival, akkor én inkább megpuhítanám Apukádat a helyedben, hogy legyen nyitott más fajtákra is. Ha kedvtelésből szeretnél, társként tartani egy jópofa kutyust, és nem feltétlenül szeretnél vele komolyabb foglalkozásokra vagy sportolni járni, akkor én nem javasolnám. Társaságnak, szobakutyusnak rengeteg társasági fajta, vagy más, nem sportra "kitalált" fajta közül választhatnál. Próbáld meg jellemezni magad, milyen az életviteled, mennyire vagy aktívan pihenős, mennyire szereted a szabadtéri elfoglaltságokat, és ami a legfontosabb, milyen motivációból szeretnéd a kutyust. Én például mindigis tudtam, hogy nekem egy aranyos, vidám kis társ kell, aki szívesen bóklászik velem a városban, este pedig szívesen szundizik melletem a tévé előtt:) Egy ilyen kutyával illik össze az én életvitelem és vérmérsékletem, minden ettől nagyon eltérő jellemű kutya szenvedne nálam, hiába vagyok kutyabolond és állatbarát. Így Havanese-t vettem, és hát, társaságra vágytam, meg is kaptam:) Szóval a helyes választásnak tényleg az az alapja, ha tudod, mit vársz a leendő kutyától. És legyél őszinte magadhoz!! Nem érdemes pl. aktívabbnak vagy lustábbnak gondolni magadat, csak hogy "beleférjen" az álomfajta a képbe:) Szóval csak meggondoltan!
2014. aug. 12. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Én más fajtára szavazok. Keressetek együtt valami kevesebb mozgás igénnyel bíró kutyát.

Apud miért ragaszkodik ennyire ehhez a fajtához?

2014. aug. 12. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Rengeteg időm lenne. Imádok játszani és futni a szabadban mindigis olyan kutyát akartam akivel ezt kb. 3-4-5 óráig tehetem. A szülei is ilyenek szóvl nem csa én. Suliba 100% hogy fogom vinni. Ilyen életvitel mellett gondoltam! :)
2014. aug. 12. 14:16
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!