Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Francia bulldogrol infok?...

Francia bulldogrol infok? (kennel, ar, minden mas)

Figyelt kérdés

Nemrég jutottunk el odáig, hogy úgy érezzük, be tudnánk fogadni egy kutyust a lakásunkba. Erre a fajtára hajlunk a legjobban. Elég sok infót sikerült már a várható viselkedésével, tartásával kapcsolatban begyűjteni. Tényleg lenyűgöző, mennyire jóarcnak tűnnek. :)

Ugyanakkor azt is több helyen olvasni, hogy megvannak a maga kényességei a meleggel, kifáradással és kajával kapcsolatban. És szinte mindenhol írják, hogy nagyon sokféle öröklődő problémákkal is küszködhetnek. És éppen ezért nagyon oda kell figyelni, honnan szerezzük be a kutyust. Ami nem egyszerű, mert nagyon sok lelketlen szaporítóval lehet Mo-n találkozni.


Ebben szeretnék Tőletek elsősorban segítséget kérni. Ha eljutunk a vásárlásig, szeretnénk jó alomból választani, hogy minél egészségesebb legyen. De ugyanakkor nem szeretnénk továbbtenyészteni, vagy kiállításra vinni. Hol keressuk es milyen arral kene majd szamolnunk ezekkel a feltetelekkel?

Az apróhirdetésekben 60.000 és 300.000 Ft. között minden van. De ebből nem tudni, melyik megbízható. A nagyobb kennelek az oldalukon pedig nem irnak arakat, es a legtobb helyen ugy tunik, kulfoldi eladasra jutnak a kolykok.

A voroses//bezses kanok erdekelnenek elsosorban.


Ezenkivul nagyon örülnénk, ha tudnátok ajánlani egy jó könyvet vagy blogot//fórumot, ahol minel több hasznos információ van egy heyen.:)


Nagyon köszi előre is. :)



2014. aug. 13. 20:01
 1/1 anonim ***** válasza:

Nagyon nehéz jó helyről jó kutyát venni, akár bulldog, akár más fajta.

Mivel írtad, hogy a viselkedésükről, tartásáról már kaptatok sok infót, így akkor azokat kihagynám.

Érdemes felhívni a keneleket, és megkérdezni az árakat, 100 ezertől 200 ezerig terjednek kb. Persze függ ,hogy milyen színűt szeretnél. Ha pl színhibás egy kutyus az olcsóbb. Vagy az egyik szeme más színű mint a másik.

Én ilyennel is találkoztam mikor franciát kerestünk.


De aztán lehet mázlid, és lehet h egy olcsóbb kutyussal sem lesz problémád. Sajnos ezt nem lehet tudni előre, de tény, hogy ha kenneltől veszed nagyobb az esélye hogy kevesebb eü baja lesz.

Lehet étel allergiás pl, akkor bizony elég drága tápot tud majd csak enni. Lehet pollen allergiás ( mint pl a miénk), jobb esetben segít egy gyógy sampont, rosszabb esetben steroidot kell szedni. Lehet légcső szükületes, azt lehet műteni, de ebben a témában én annyira nem vagyok otthon.


Sok probléma van a lábukkal is. A miénk kb 4 hónapja néha sántít néha nem és a dokiknak fogalmuk sincs h mi lehet a baja. Az egyik azt mondja műteni kell, a másik azt hogy nem kell, mert a röntgenen nincs semmi elváltozás... szóval van azért baj velük bőven.


Én azt tanácsolom, hogy hívjatok fel több tenyésztőt, menjetek el , nézzétek meg a kicsiket és amelyikbe beleszerettek és amelyik olyan árban van ami bele fér nektek, azt hozzátok el :)

2014. aug. 21. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!