Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Idős ember mellé kutya?

Idős ember mellé kutya?

Figyelt kérdés

A lassan 80 éves nagyapámnak sajnos néhány hónapja puszult el a németjuhásza, aki majdnem 15 évig volt a társa, és nagyon szerették egymást. Még ennyi idősen is rendgeteget foglalkozott vele, vitte sétálni a faluban, még fiatal korában (bár akkor még azért a papám is fiatalabb volt) kutyaiskolába, stb. Nagyon hiányzik neki. Apukámmal már egy ideje fontolgatjuk, hogy kéne neki egy másik kutya, akivel esetleg ugyanilyen jó kapcsolata lehet. Csak az a baj, hogy fogalmam sincs, milyen fajta legyen. Gondoltam a menhelyi keverékre, de az azért nem lenne jó, mert mivel keverék, nem lehet tudni, hogy pl. mekkora lesz a mozgásigénye... Márpedig ez nem mindegy, hiszen azért ennyi idősen nyilván nem várható el tőle, hogy naponta kilómétereket futtassa, és nem szeretném, ha a kutya emiatt rosszul érezné magát, szóval valami nyugodtabb kutyust szeretnék neki, aki elkíséri minden nap a kertbe (hatalmas hátsó kertjük van, veteményeskerttel, patakkal stb.), esetleg az erdőbe, ha meg sétálni... Szóval ilyesmik :)

Egyébként nem tenyésztőtl vennénk, mert egy 2-3 hónapos pörgős kölyökkel nem biztos hogy elbírna, hanem arra gondoltam, hogy körülnézünk a fajtamentőknél, és keresünk valami nyugis, felnőtt kutyust :)



2014. aug. 15. 13:02
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
0%
Mit szólnál egy idősebb vizslához pl.? Kifejezetten emberbarát kutyák, okosak, taníthatóak, hűségesek, és felnőtt korukban talán már a pörgésből is kinőnek annyira, hogy egy idős ember elbírjon velük.
2014. aug. 15. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
0%
A vizsla keverék tényleg jó ötlet, de ha nem is az, legyen mindenképp legalább 5 év feletti. Ennyi idős korukra már általában "megkomolyodtak", ráadásul lehettek annyit az előző gazdájuknál, hogy sok mindent megértenek. Én is pár éves menhelyi kutyákat fogadtam be, szinte azonnal megtanulták a parancsszavakat, talán azért, mert előtte is tudták és már voltak nevelve.
2014. aug. 15. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:

Sok szerencsét a kutyuskereséshez, és sok sikert az együtt töltött időhöz is! :) Majd esetleg egy képet tehetnétek ide, kire esett a választás. :)

#8

2014. aug. 15. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
A német juhász mentésnél pontosan az a gond, sok az idősebb kutya, amelyekért nem kapkodnak. Először te vedd fel a kapcsolatot velük, és, ha hajlandóak kutyát adni , elmentek a nagyapáddal Gombára.
2014. aug. 15. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 A kérdező kommentje:

Hát a vizslákkal nekem sajnos az a tapasztalatom, hogy felnőtt korukban is elég nagy a mozgáősigényük, mivel vadászkutyák :/ Bár ha mondjuk csak "van benne az is", az nem hiszem hogy baj.

Németjuhászt nem szeretne még egyet, már kérdeztük tőle, azt mondta hogy mindig az előző kutyusra emlékeztetné.

Persze, ha szeretnéd majd mutatok képet :)

2014. aug. 15. 15:39
 16/17 anonim ***** válasza:
Nyugis,idős kutya kellene,akivel a nagyapa is megtalálja a hangot.Viszont arra számítani,hogy majd ugyan azt fogja tudni,mint az előző kutya,nem lehet,hiszen sok sok év munkája,meg összecsiszolódása volt benne.
2014. aug. 15. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 Imola Ágnes ***** válasza:
Én is nyugis, idősebb (7-8 éves) menhelyit ajánlok. A viselkedéséről majd mesélnek a gondozók, és nagyon nagyon tudnak ragaszkodni, ebben a korban is. Mikor menhelyen önkénteskedtem, volt egy 13 éves kutya... nagyon megszerettük egymást, mikor egy év mulva meglátott ugyan úgy rohant hozzám, és ugrált, pedig a 300 kutya között nem volt sok időm foglalkozni vele, mégis nagyon erős kötelék alakult ki köztünk.
2014. aug. 18. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!