Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 9 hónapos amstaffom morogja...

9 hónapos amstaffom morogja az öreg kutyánkat. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Van egy 9 hónapos kan amstaffom, mellette pedig egy 12 éves németjuhász keverék kan. Az amstaff morogja az öreg kutyák etetésnél.Alapban éjjel együtt összebújva alszanak. A morgás is csak akkor van ha engem nem lát a kicsi, mivel már párszor megrángattam érte a grabancát. A család többi tagja sajnálja a kicsit megrendezni.Mi lehet az oka, dominaciaharc? Hogyan szoktathatom le róla. Ha már nem kell neki az étele, akkor nem zavarja hogy a nagy megeszi. Hogyan szoktassam le, vagy hagyjam a két kutyára.
2014. aug. 15. 13:17
 1/4 sippara ***** válasza:
Ha egyébként sehol máshol nincs probléma, én egyszerűen távolabb etetném őket egymástól. Fölöslegesen ne csináljuk a feszkót :)
2014. aug. 15. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Külön kell őket etetni. Így mindketten nyugodtan megehetik saját adagjukat, nem kell fél szemmel figyelni a másikat, hogy most elveszi-e tőle vagy sem. Ez még a békés kutyáknál is alapszabály hogy az udvar két legtávolabbi helyén van az etetés, vagy ha így is zavarják egymást, egyik kapjon a garázsban a másik kint. Amíg meg nem ették, addig ott egyedül hadd legyenek. Ha máskor nincsen konfliktus akkor csak ezt tartsd be náluk.
2014. aug. 15. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

"Ha már nem kell neki az étele, akkor nem zavarja hogy a nagy megeszi."


Most ez tulajdonképpen azt jelenti, hogy a kicsi maradékát megeszi a nagy? Vagy oda oda megy hozzá evés közben is?

Mert ha igen akkor ne csodálkozz, hogy morog.

Szerintem nem jó az, ha elkerülünk egy problémát. Legyen megoldva. Egyik se mehet oda a másikhoz evés közben és kész.

Nekünk a konyhában 3, esetenként 4 kutya eszik egyszerre mindenféle probléma nélkül, pedig nem egy nagy konyha.

Meg kell tanulnia mindkettőnek tiszteletben tartani a másikat.

Én hagytam a nagyoknak, hogy megtanítsák a kicsinek, hogy ami nem az övé az nem az övé. Persze én tudtam, hogyan fognak reagálni. Az aktuális kicsi pedig azonnal megtanulta, hogy marad a saját táljánál és ha végzett a konyha közepéről nézelődik.

Ha a nagy nem zavarja a kicsit és az mégis morog, akkor jössz te a képbe. 9 hónaposan már tisztában kell lennie a nem jelentésével, szóval rászólsz, letiltod, megrángatod attól függ mennyire hallgat vagy nem hallgat rád.

2014. aug. 15. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
A kicsi bent eszik, a nagy pedig kint. A morgás főleg akkor van, amikor az ételuk készul. Etetés után az edények kint maradnak a kovetkezo etetesig. Vagyis ha a nagy meg ehes a kicsi kedig jollakott nem zavarja hogy az megeszi a maradekot. De forditva sem gond. Ca mind a
2014. aug. 15. 22:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!