Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan tanítsam be valós...

Hogyan tanítsam be valós házőrzésre a kutyámat?

Figyelt kérdés

Vizsla, egyenlőre csak egy kutya lehet, ezért ő marad. A probléma:

A szomszéd telek üres, gazos. Mi biztosan nem fogjuk lekaszálni, viszont egyre gyakrabban járkálnak be főleg a reggeli órákban, vagy amikor elmegyünk (volt, hogy otthon maradtunk ketten a kertben, de az ajtót a szüleim bezárták (24 vagyok) és már jött is be a suttyó nézelődni a kertbe.


Nos. A vizslánk ilyenkor ugat, vicsorog, de nem támadja meg a betolakodót. Mivel lehetne betanítani arra, hogy támadjon is? Viszont, hogy a vendégeket ne bántsa?


Most azzal próbálom rávenni, hogy az üres telekre is átmenjen, amit közlekedőként használnak, hogy oda szórtam ki neki a kaját, vagy egy óráig keresgélte, és vágtam a fűnyíróval egy nagy csíkot keresztül a telken, amin belát a házából a kutya. Ennyit tettem, én nem fogom lekaszálni helyettük. Felszólítani meg próbáltuk őket, nem érdekli.


Tudom, hogy a vizsla nem házörző, ezerszer hallottam már, de azért elég erős egy kutya és nagyon harciasan ugat amikor idegent lát.


2014. aug. 15. 14:04
 1/8 A kérdező kommentje:
Kerítés is van az üres telken de azon átmásznak én nem fogok a szomszédnak kerítést venni meg csináltatni ezért....
2014. aug. 15. 14:04
 2/8 A kérdező kommentje:

Hatalmas területről van szó, nagyon erős burjánzó vegetációval (szinte esőerdő szintű) ezért nagyon nehéz rendszeresen irtani és erős fűnyíró kell. Ráadásul tele van fákkal is.

A saját kertünkkel még úgy-úgy boldogulunk.

2014. aug. 15. 14:12
 3/8 anonim ***** válasza:

Ha a kertetekből kimegy a kutya már azért önmagáért is büntetés jár, de ha megtámad valakit azért még ti is börtönbe kerülhettek.

Nem értem miért akarod arra tanítani, hogy másokat bántson. Ha illetéktelenek lépnek a kertbe akkor hívjatok rendőrt. A kutya feladata maximum a jelzés. Támadásra ne tanítsd ha nem értesz hozzá. Inkább vidd kutyasuliba. Rád is férne egy kis tudás.

2014. aug. 15. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
csak én nem tudom értelmezni, a gazos szomszéd kert és a besurranók közti összefüggést?
2014. aug. 15. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 sippara ***** válasza:
Egy vizslát? Nagyrészt sehogy. Az ugatás, morgás a maximum, amit elvárhatsz tőle. A területvédelemre meg kerítés és/vagy riasztó a megoldás, nem "szerencsétlen" vizsla egzecíroztatása.
2014. aug. 15. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Ha nem értesz hozzá én is kutyasulit ajánlok. Tapasztalatom szerint a fekete kutyától nobban félnek. Ha a kutya legfeljebb elrettentésre alkalmas, valós támadás esetén, már komoly ceszélyben van az állat. Ha a támadónál van egy kés, a kutya esélytelen
2014. aug. 15. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Vizslát sehogy. Vadászkutya, nem házőrző.
2014. aug. 16. 05:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
A vizsla nem házőrzésre van tenyésztve. A jó házőrzők a nagytestű pásztorkutyák (komondor, moszkvai őr, középázsiai juhász) azonban ök is csak arra alkalmasak, hogy a behatolóval az "első kontaktust felvegyék", utána a gazda dolga eljárni. A kutya (még a nagytestű is) csak egy fegyvertelen ember ellen tud megvédeni. Ha a támadónál van könygáz, kés, légkürt, mát a kutya esélytelen. A vizsla is betanítható, de egyszerűen kicsi, hogy hatékony legyen ( nem elég ijesztő, és nem elég erős)
2014. aug. 16. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!