Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » (Ultrahangos) sípra történő...

(Ultrahangos) sípra történő behívás valóban lehet stabilabb, mint ha szólok neki?

Figyelt kérdés
Azt olvastam hogy állandóbb a jelzés, figyelemfelkeltőbb is, és messzebbről hallja. Tényleg elérhető vele a stabilabb behívás?

2014. aug. 16. 11:21
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Nem tudom, másoknak mik a tapasztalatai, de az én vizslámnál tökéletesen bevált. Korábban voltak problémák a behívással, ha pl. valami különösen érdekfeszítőt szagolt ki, de amióta síppal hívom (egyébként rendkívül gyorsan megtanulta, csak egyszer kellett a kertben gyakorolni, és már aznap este működött a dolog a séta során), arra úgy ugrik, mint a parancsolat, és csak úgy repül hozzám. Jobban is hallja szerintem.
2014. aug. 16. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm, ez megerősített abban, hogy síppal tanítsam. Milyen sípot használsz, hagyományosat, vagy ultrahangosat?
2014. aug. 16. 11:47
 3/12 sippara ***** válasza:
A behívás tekintélyalapú dolog (főleg erős inger ellenében), tök mindegy, hogy a kutya sípot hall, vagy azt, hogy ide hozzám :)
2014. aug. 16. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

:) semmi köze egymáshoz a kettőnek :)

a behívás egy komoly dolog . bizalom kell hozzá ,sok képzés, és megfelelően érett kutya. ez a stabilabb behívás lényege.

síp ? vagy másik hangjelzés ? behívó parancs ? testjel ? valami ruhadarab jelzés?

mind másra való.

lát -e a kutya,vagy látótávolságon kívül van. erdőben vagy mezőn. városban vagy épületben . a behívásra jól reagáló kutyát könnyű megtanítani mindegyik jelzésre .

az ultrahangos síp remek erdőben ,vagy futtatás közben amikor az eb a nyulakkal randizik, esetleg amikor átúszta a folyót ,de te az innenső parton maradtál. szóval ,ha nem látod, akkor tökéletes a síp. de 10-20-30 m-ről síppal behívni a gyakorláson és a képzésen kívül ,szerintem tök felesleges. kivétel,ha a kutya nem lát téged. a ferstnap-ban kapható 500 m -es ultrahang síp . rozsdamentes acél .kb 12 cm hosszú . nekünk ez vált be és vagy 6 éve jól működik. legalábbis mindíg jön egy kutya amikor belefújok . érdekes, de mindíg ugyanaz a kutya . pedig a kutyát nem is adták a síphoz :)

( etetéskor a síppal hívd enni , vagy fél évig!! ) aztán amikor a terepen vagy erdőben gyakorolsz, legyen éhes az eb, legyen tele a zsebed finomságokkal,és a nyakadban legyen a síp. ) ne túlozd el naponta 4-5 alkalom elég! és megjegyzik egy életre .

2014. aug. 16. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
ez szerintem egy nagyon érdekes kérdés. Ahhoz tudnám hasonlitani, mint pl. a klikkeres megerősiténél valahogy pattogosabb a kutya a jutalomért, mint a sima "jó" nál. Szerintem egy állandó hangra, ha azt köti valamihez, jelen esetben a jutalomhoz, valahogy kialakul nála valamiféle feltételes reflex.
2014. aug. 16. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a válaszokat. Igen, én is arra gondoltam hogy a végén már reflexszé válik. És első sorban én is arra gondoltam hogy a síp akkor hasznos ha nem lát.


Meg lehet tanítani mindkettőre (szóban történő hívásra és sípra) egyaránt? Hogy amikor nem lát, a sípba bele tudok fújni, de ha közelebb van a hívás is elég legyen?

2014. aug. 16. 16:30
 7/12 anonim ***** válasza:

Igazából a kutyának 40x jobb a hallása mint az embernek, úgyhogy kizárt dolog, hogy ne hallana meg, maximum nem vagy számára annyira érdekes, hogy odajöjjön mikor hívod. A klikkernek amúgy ugyanilyen funkciója van, simán lehet vele tanulni a behívást.

Stabilabb behívás egyébként a tekintélyed növelésével érhető el. Érd el a kutyánál, hogy érdemes legyen számára rád figyelni és hallgatni rád. Ha amúgy tojik a fejedre akkor használhatsz akármit, nem lesz stabilan behívható.

2014. aug. 16. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Ha távolabb van,jobban hallja mint az óbégatãst ellenszėlben.Simán megtanulja,hogy mindkettőre odamenjen.
2014. aug. 16. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
köszönöm!
2014. aug. 17. 09:33
 10/12 anonim ***** válasza:

az egész lényege a kutya ,és a te lelkiállapotod :)

ha ideges vagy másként fogod megfújni a sípot, más erővel ,ráadásul ezek a dögök :) símán 20 méterről megérzik ha pipa vagy :) és nem fog odamenni ! mert kutya , nem hü@e :)

2014. aug. 17. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!