Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi lehet ez? Nagy baja van?

Mi lehet ez? Nagy baja van?

Figyelt kérdés
Van egy majdnem 4 éves kutyusom. májusban tüzelt utoljára. tegnap este vettem észre, hogy egy-két csepp tejcsi jött ki a cicijéből. eddig soha nem volt ilyen, most először. nincs neki semmi más tünete. 28 hetes kismama vagyok.
2014. aug. 17. 15:11
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
nyugi ez rátok nem veszélyes :) viszont ha a kutyád hajlamos rá erősen ajánlott az ivartalanítás, mert mint irták daganatokhoz,gyulladásokhoz vezethet ami nagyon veszélyes.
2014. aug. 17. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 A kérdező kommentje:
Akkor holnap hívom az orvost hogy kell e gyógyszer vagy elég e ha borogatom a cicijét
2014. aug. 17. 15:32
 13/16 anonim ***** válasza:
100%

Az én kutyusom, ezért szenved éppen ebben a pillanatban is. Áprilisban, állvemhességből adódóan, emlőgyulladása lett. Abból a ciciből is csepegett a tej. Akkor ivartalanítva lett, és eltávolították a bal oldali emlőit mind. Abból felgyógyult, úgy tűnt minden rendben van, de a múlt hónapban leoperálták a jobb oldali emlősort is.


Azóta sincs rendben, sőt egyre rosszabbul van. Holnap viszem ismét vissza. Augusztus elején szedtek varratot, azóta a helyzet egyre rosszabb. Ismét beduzzadt a műtét helye, a hátsó lábára sántít. Pár napja vizeletürítési problémái lettek, jelenleg erre is kapott gyógyszert, de semmi. Holnap viszem vissza, az állapota egyre rosszabb. Rossz előérzetem van, nagyon el vagyok keseredve.


Az ivartalanítást mindenkinek csak javasolni tudom!! A másik kutyámnak is életmentő műtétje volt,(gennyes méhgyulladás)ő most jól van. Tehát mindkét szukának "nőgyógyászati baja volt, ami ivartalanítással kivédhető lett volna.

2014. aug. 17. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 A kérdező kommentje:
sajnàlom a kutyusodat :( az eenyémnek soha nem volt ilyen pedig már tüzelt párszor...
2014. aug. 17. 16:18
 15/16 anonim ***** válasza:
neki is hét év után lett!:(
2014. aug. 17. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
Az a probléma, hogy általában ezek a betegségek idősebb kutyákon jönnek elő, és mindig mindenki meglepődik, hogy "eddig ez sose volt", de hát pont azért kell erre idejében gondolni, hogy ne akkor legyen gáz, amikor a kora meg az egyéb bajai miatt már rizikós műteni a kutyát. Olyan nincs, hogy egy kutyának egész életében rákja van meg méhgyulladása, az általában egyszer kezdődik el, és akkor azonnal műtét, ivartalanítás, aztán vagy megmarad, vagy nem. Nem viccből szajkózza mindenki, hogy tessék kipakoltatni a kutyákat, elég csúnya dolog végignézni egy gennyes méhgyulladást úgy, hogy semmit nem tudsz tenni, mert nincs orvos, aki be merné altatni a kutyát a műtéthez. Jobb ezeket idejekorán elkapni.
2014. aug. 17. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!