Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ha van vakvezető kutya, akkor...

Ha van vakvezető kutya, akkor létezik olyan kutya is, amely előre jelzi a pánikroham közeledtét?

Figyelt kérdés
2014. aug. 18. 19:34
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

igen léteznek ilyen kutyák akik bizonyos rohamokat képesek előre jelezni. pl.: epilepsziás roham.

Hogy pánikrohamoknál is müködik-e azt nem tudom, de el tudom képzelni simán.

2014. aug. 18. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Utánanéztem, létezik. Olyanokat csinál, hogy a bizonyos helyen roham esetére tárolt gyógyszert megkeresi, odaviszi, ha van ilyen esetre külön telefonja a betegnek, akkor azzal ugyan ezt megcsinálja, ha valaki becsönget, azt beengedi, odavezeti a beteghez. Ami durva hogy állítólag van egy kutyák számára fenntartott segélyhívó "telefon", aminek a gombját ha megnyomja, azzal tárcsázza a 911-et vagy valamilyen előre programozott számot, kézjelre beleugat.... nagyon komoly. Nem csoda, hogy Mo-on ilyen kutyák képzését nemigen tudják finanszírozni.
2014. aug. 18. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Ja, olyat nem találtam, hogy a rohamot előre jelezné.
2014. aug. 18. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Amint előttem is írták, vannak rohamot jelző kutyák - de így laikusként nem vagyok benne biztos, hogy konkrétan pánikrohamra ki lehetne őket képezni.


Elvégre pl. az epilepsziás roham sokszor "spontán" következik be, a buszon, utcán, egyetemi előadás közepén minden látható kiváltó ok nélkül. Ha akkor ott a kutya, aki a gazdája testszagának megváltozásából stb. előre tudja jelezni, az hatalmas áldás, mert az illető fel tud készülni rá, biztonságos helyre megy, segítséget kér, gyógyszert vesz be stb.


De a pánikroham tudtommal más jellegű is lehet. Pánikrohamot kiválthat pl. fóbia. Ahhoz pedig nem kell kutya, hogy egy klausztrofóbiás ember felismerje a szűk helyek okozta veszélyt... Azt meg nem hiszem, hogy a kutya előre szólna, hogy sokan lesznek a buszon.


Ha az illetőnek diagnosztizált pánikbetegsége van, mármint látható ok nélkül tör rá a roham, akkor lehet, hogy egy kutya segíthetne előre jelezni (nem ismerem a betegség fiziológiáját, szóval csak tipp) - kérdés, hogy ez mennyiben használna. Mármint attól még halálfélelme lenne meg fizikai tünetei, hogy tudja előre, hogy ez fog történni, nem tud ellene védekezni.

2014. aug. 19. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Az én labim valahogyan megérzi. Rám sokszor olyan helyzetben tör a pánikroham, amire még nem volt példa.

Én sajnos gyógyszerrel a táskámban merek bárhová is elindulni, és ha nagyon durva akkor veszem csak be.

Kutyám egy két perccel előtte teljesen nyugtalanná válik, keresztben, fel alá járkál előttem az utcán, majd megáll és addig vár, amíg jobban nem leszek. Ez sajnos néha fél óráig is eltart. Nekem fizikai tünetek is társulnak hozzá, de fogalmam sincs hogy csinálja a kutyám, de hálás vagyok neki.

2014. aug. 20. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!